Koszyk 0
Opis:
Ta ekscytująca książka znakomitego młodego nauczyciela i hipnoterapeuty oczaruje wszystkich tych, którzy zafascynowani są możliwością zarówno świadomego snu, jak i świadomego życia. Radośnie zwiedzając świadomość, przytomne śnienie i buddyzm, Charlie Morley delikatnie zachęca umysł czytelnika do przyjęcia założeń jogi snu dotyczących prawdziwego przebudzenia ... Jest w stanie doprowadzić do świadomego śnienia lekko, prosto i odpowiednio dla każdego, a co najważniejsze, sprawia to, że proces jest łatwy do zrozumienia. Książka jest ekscytującą eksploracją teorii i praktyki zarówno tradycji zachodnich, jak i buddyzmu tybetańskiego. Nie tylko omawia praktykę marzeń sennych, ale również pokazuje nowe, innowacyjne ćwiczenia medytacyjne: medytację przytomnej uwagi (mindfulness meditation), ćwiczenia świadomego snu, zarówno według tradycji zachodniej, jak i buddyzmu tybetańskiego, oraz techniki świadomego spania, zwane przytomną uwagą przy zasypianiu i wybudzaniu (hypnagogic and hypnopompic mindfulness). Książka opiera się na ponad 12-letnim doświadczeniu autora i analizie setek warsztatów marzeń sennych, które Charlie prowadził na całym świecie – w buddyjskich świątyniach czy podczas festiwalów taneczno-muzycznych. Korzystając z 3-stopniowej struktury: Podstawy, Ścieżka, Wzrastanie, autor przedstawił czytelnikowi solidną porcję wiedzy: historię świadomego śnienia i korzyści z jego praktykowania; nowatorskie badania z marzeń i snu współczesnych naukowców; sposoby wejścia na drogę praktyki; wiele informacji o proroczych snach, świadomym życiu, doświadczeń poza ciałem i kwantowym śnieniu. Mimo że książka oferuje wiele możliwości, jak uczynić świadome śnienie wartościowym i coraz lepszym, to podstawowym jej celem jest nauczenie chcących wejść na tę ścieżkę, jak wykorzystać poznane umiejętności, by wstąpić na drogę rozwoju psychicznego i duchowego. Ta książka jest dla wszystkich tych, którzy chcą się obudzić, zarówno w swoich marzeniach i życiu na jawie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Charlie Morley
  • 2015
  • 1
  • 318
  • 205
  • 145
  • 9788364645-72-3
  • 9788364645723
  • ZCQ1N

Recenzje czytelników

Trening świadomego śnienia

Ocena:
Autor:
Data:
Świadome śnienie jest bardzo popularne w niektórych kręgach. To stan, w którym jesteśmy świadomi podczas snu, wiemy, że jest to tylko fikcja, mara. Możemy starać się go dowolnie modyfikować, dzięki czemu pozbywamy się kompleksów, uczymy się różnych rzeczy bądź przyjemnie spędzamy czas. Nie jesteśmy jednak w stanie całkowicie kontrolować snów.
Trening świadomego śnienia Charliego Morleya to poradnik śnienia w połączeniu z buddyzmem. Autor przyznaje, że sam praktykował buddyzm ... zna się też na świadomym śnieniu i widzi, że łączenie obu tych działań ma sens.
Z książki możemy wynieść całkiem sporo interesujących informacji na temat świadomego śnienia. Opisano tu m.in. czym jest świadomy sen, czemu śnimy i jakie są jego korzyści. Co ciekawe, autor napisał też kilka słów o badaniach nad tym zjawiskiem. Pokazał też techniki świadomego śnienia.
Bardzo interesującą częścią książki jest rozdział Zacieranie granic, w którym zaprezentowano doświadczenia docierania do tych części umysłów, które dla innych są „zamknięte”. Świadomy sen pozwala skorzystać z możliwości dotarcia poza granice snu.
Dodatkowo w książce znajdziemy rozdział poświęcony doświadczeniom autora. Praktykuje on świadome śnienie od wielu lat, prowadzi dzienniki i zgłębia tajemnice tego zjawiska. W dwóch dodatkach na końcu książki wybrał kilka przykładów snów, które mu się przytrafiły.
Sam temat poruszany w książce jest mi już po części znany. Uważam, że świadome śnienie to interesujący dział, który warto poznać. Byłam zaskoczona nowymi informacjami, które pojawiły się w tej książce – być może są one dobrze znane w świecie osób, które praktykują świadome śnienie, ale ja o nich nie wiedziałam. Mam na myśli chociażby dane na temat badania snu.
Trzeba też napisać kilka słów o wyglądzie książki. Podoba mi się, że w odpowiednich miejscach pojawiają się dymki z wyjaśnieniem autora. Wzbogacają lekturę, nadając jej szczególnego charakteru, jakbyśmy ciągle byli w kontakcie z autorem. Do tego nazwy rozdziałów, podrozdziałów i części książki mają swoje unikalne charaktery, co bardzo ładnie wygląda.
Ogólnie książka była interesująca, chociaż spodziewałam się chyba czegoś innego. Pomysł na zaprezentowanie kilku technik wspomagających świadome śnienie, które mogą też oddziaływać na nasze życie, jest ciekawy. Czasem jednak miałam wrażenie, że jestem przytłoczona informacjami. Może osoby, które interesują się tą techniką bardziej niż ja, będą z tego powodu zadowolone, bo dowiedzą się nowych rzeczy i poznają wiele cennych wskazówek.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena