Koszyk 0
Opis:
Amber Hewerdine wie więcej, niż chce przyznać. Cierpi na chroniczną bezsenność od czasu, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zamordowano jej najlepszą przyjaciółkę. Czy w jej głębokich pokładach podświadomości kryje się klucz do tragicznych wydarzeń? Amber chwyta się ostatniej deski ratunku i idzie na konsultację do hipnoterapeutki. Nie spodziewa się, że w stanie hipnozy usłyszy samą siebie, wypowiadającą niezrozumiałe słowa: dobrzy, źli, prawie źli. Słowa, które gdzieś widziała ... Gdyby tylko mogła sobie przypomnieć gdzie? Studium pamięci i długotrwałych skutków urazu psychicznego. Chłodne, wykalkulowane i dogłębnie przerażające. Trauma to kolejna powieść Sophie Hannah, którą należy pochłonąć za jednym razem, ale koniecznie w jasnym pomieszczeniu i w obecności bliskiej osoby, do której będzie można się przytulić, gdy widmo zła zacznie się w pełni ujawniać. Observer W Traumie autorka przeszła samą siebie. Jej najnowszy thriller jest wielowymiarowym labiryntem, skrywającym prawdę mrożącą krew w żyłach nawet jak na standardy Sophie Hannah. Independent on Sunday Inteligentna, refleksyjna i znakomicie napisana. Sunday Express Sophie Hannah jest utalentowaną pisarką i cenioną poetką, uhonorowaną nagrodą Daphne du Maurier i nominowaną do T.S. Eliot Prize. Twarzyczka, Przemów i przeżyj, Na ratunek, Druga połowa żyje dalej, Powiedz prawdę, Zabójcze marzenia i Trauma, thrillery psychologiczne Hannah, zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez krytyków jak i czytelników i stały się bestsellerami. Powieści przeniesiono na ekran i przetłumaczono na wiele języków. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sophie Hannah
  • 2013
  • 0
  • 416
  • 195
  • 130
  • 97883-7778-4655?
  • 9788377784655
  • ZATLP

Recenzje czytelników

Trauma

Ocena:
Autor:
Data:
Zafascynowana świetnym thrillerem pt. ,,Pasjonat Oczu” ani chwili nie wahałam się przy wyborze kolejnej pozycji. Z egzemplarzy wybrałam właśnie ,,Traumę” , spodziewałam się, że pozycja pochłonie mnie bez reszty, tym bardziej, że autorka znana jest na całym świecie, a jej książki doczekały się ekranizacji filmowych i zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Po takiej rekomendacji spodziewałam się przeczytać coś naprawdę dobrego. Niestety ... thrillery psychologiczne nie należą do mojego ulubionego gatunku powieści…


Amber Hewerdine po śmierci przyjaciółki długo nie mogła dość do siebie, bardzo źle się czuła, miała problemy ze snem. Po długich namysłach postanowiła udać się do hipnoterapeutki, choć miała przed tą wizytą wielkie obawy. Podczas leczenia usłyszała słowa, które już kiedyś słyszała : ,,Dobrzy, źli, prawie źli.” Nie miała pojęcia, co mogłyby one oznaczać. Okazało się, że nie tylko ona jedna chciała rozwiązać tą zagadkę…

Książka nie spodobała mi się już od pierwszych stron. Powieści cenię sobie na wartką akcję, żywe dialogi, a nie za nieustanne opisy otoczenia. Thriller psychologiczny nie stał się moim ulubionym gatunkiem literackim.

Autorka być może jest ceniona i warta uwagi, jednak ja nie zauważyłam jej potencjału w tej powieści. Nigdy wcześniej nie czytałam nic z tego gatunku, dlatego też być może to było powodem mojego rozczarowania. Nie oznacza to jednak, że pozycję uważam za dramat! Wręcz przeciwnie. Moim zdaniem miłośnicy tego gatunku będą jak najbardziej usatysfakcjonowani wydaną pozycją.

Kolejną rzeczą, która przyciągnęła moją uwagę była prosta, a zarazem zagadkowa okładka. Twarz kobiety z przewiązanymi oczami. Czy był to jakiś znak, symbol, który miał coś przekazać czytelnikowi, czy może tylko nic nieznaczący atrybut? Przekonajcie się sami!

,,Trauma” to pozycja, która, jak już wspominałam wcześniej, z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom twórczości autorki i thrilleru psychologicznego, będzie to dla Was prawdziwa perełka!

Moja ocena : 8/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Trauma

Ocena:
Autor:
Data:
Amber przed kilkunastoma miesiącami straciła swoją najlepszą przyjaciółkę. Kobieta zostawiła po sobie niezwykły spadek. Dwie dziewczynki, którymi Amber wraz z mężem się zaopiekowała. Jednak to wydarzenie odcisnęła się na Amber. Cierpi na bezsenność. Próbowała wielu rzeczy by ją pokonać. Postanawia pójść do hipnotyzerki. Nieoczekiwane zbiegi wydarzeń doprowadzają, że staje się podejrzaną w sprawie obcej sobie kobiety. Nie może przejść koło tej sprawy obojętnie ... Zaczyna angażować się w poszukiwanie prawdziwego mordercy.

Muszę przyznać, że na samym początku miałam niemałe kłopoty w zaangażowanie się w czytanie książki ,,Trauma". Dziejąca się historia zdawała mi się beznadziejna i strasznie naciągana. Jednak nie poddałam się i brnęłam dalej. I w tym momencie postąpiłam mądrze. Gdyż im bardziej zagłębiałam się w historię, tym bardziej mi się ona podobała. Dwa morderstwa, które wydają się być niczym niepołączone, zdają się mieć tego samego sprawcę. I jak to może nie zainteresować?

Książka ,,Trauma" wydała się dla mnie w niektórych momentach dziwna, lecz dziwna nie oznacza, że zła. Wręcz przeciwnie, bardzo mi się ona spodobała. W tej dziwności skrywa się coś ciekawego, pociągającego. Sprawiało, że dziejąca się historia mnie zainteresowała i byłam bardzo ciekawa zakończenia książki, które wywarło na mnie wrażenie i zaskoczyło. Po prostu nie spodziewałam się, że autorka może posunąć się w takie zakamarki ludzkiego umysłu. To się ceni. Książkę polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena