Koszyk 0
Opis:
Zabrano ci wszystko. Oprócz strachu. Komu możesz zaufać, jeśli nikt ci nie wierzy? I kim rzeczywiście jesteś? Wyobraź sobie, że świat, który znałaś, przestał istnieć. Wyobraź sobie, że twój mąż twierdzi, że nigdy w życiu cię nie widział, chociaż spędziłaś z nim wiele lat. Wyobraź sobie, że wszyscy uważają, że nigdy nie miałaś dziecka, chociaż tak bardzo kochasz swojego syna. Właśnie w takiej sytuacji znalazła się Sybylle Aurich. Czy to spisek? Co ma na celu ... A może istnieje jeszcze inne rozwiązanie? Arno Strobel o fabułach i perspektywach Zawsze, kiedy zaczynam nową powieść... sam jestem ciekaw, jak potoczy się historia. Stawiam moje najważniejsze postacie na starcie, określając cel ich dążeń. Zaczynają biec, a ja pisząc podążam za nimi. Jeśli jedna z nich się zgubi, popycham ją z powrotem na właściwą drogę. Jednak często – tak jak w przypadku Sibylle Aurich – sam biegnę za nimi w zupełnie nowym kierunku. Z trzech lub czterech pomysłów na nową książkę... wybieram tylko jeden. Z niego wyłaniają się znowu nowe pomysły, z których ponownie wybieram tylko jeden. Dopiero znacznie później okazuje się, czy były to rzeczywiście najlepsze koncepcje. Jeśli nie, to zdarza się, że pierwsze pięćdziesiąt zapisanych stron wędruje do kosza. W pierwszej chwili czuję ból, ale jest to konieczne, żebym i ja na końcu powieści, po postawieniu kropki za ostatnim zdaniem, odczuł satysfakcję z wykonanej pracy. Arno Strobel mieszka w pobliżu Trewiru. Pracuje w Luksemburgu, gdzie zajmuje się projektami informatycznymi w jednym z niemieckich banków. Zaczął pisać, mając czterdzieści lat. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Arno Strobel
  • 2013
  • 0
  • 352
  • 175
  • 110
  • 97883-7839-6017
  • 9788378396017
  • ZB3KH

Recenzje czytelników

Strach, lęk, dezorientacja, co się właściwie stało?

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem typowym molem książkowym, szperając gdzieś w internecie natknęłam się na opis książki pt. „Trakt” , której autorem jest Arno Strobel. Arno w wieku 40 lat został pisarzem na swoim koncie ma takie tytuły jak „Istota”, „Schemat” i właśnie ” Trakt” . Mieszka w Niemczech a pracuje w Luksemburgu gdzie zajmuje się projektami informatycznymi w banku.

Czego właściwie dotyczy „Trakt” ? Zacznę od tego że jest to psychothriller ... więc możemy się spodziewać naprawdę ciekawych i wzbudzających niedowierzanie zdarzeń, przy których dostaniesz gęsiej skórki.Główną bohaterką jest Sybylle Aurich mama i żona, ale czy na pewno? Główna bohaterka nie jest w stanie powiedzieć co się właściwie stało, podejrzewała napad pamięta samochód i że ktoś właśnie wsadził do niego jej syna, potem zostaje już tylko utrata przytomności i pobudka w bardzo dziwnym miejscu przypominającym laboratorium, gdzie podpięto ją pod masę urządzeń. Czuje strach o siebie, ale przede wszystkim myśli o synku, którego jak sądzi porwano . Sybylle postanawia uciec i odnaleźć dziecko. Lekarz, który zajmuje się Sybylle oznajmia że nigdy nie miała ona syna. Sybylle twierdzi że to pomyłka udaje jej się uciec z „dziwnego miejsca” a nawet dotrzeć do domu, w którym mieszka z mężem i synkiem. Jednak po przybyciu do domu czeka ją kolejna niemiła niespodzianka, mężczyzna mówi że pierwszy raz ją widzi na oczy i że jej nie zna, owszem jego żona zaginęła i na pewno nie jest nią Sybylle oraz ze ze swoją żoną nie miał dzieci. Sybylle jest przerażona, nie wie co się dzieje, o co chodzi czy faktycznie dzieje się coś z jej pamięcią? Bohaterka z biegiem historii poznaje kilku ludzi, którzy twierdzą, że próbują jej pomóc, sama jednak jest zdezorientowana, komu ufać? Dlaczego nikt jej nie poznaje? co się właściwie dzieje?

Tych i wiele pytań zadaje czytelnik sięgając po tę książkę, Arno stworzył świetną historię, przy której emocje sięgają zenitu, razem z bohaterką czujesz lęk, nie wiesz kto jest zły, kto dobry, po której stronie powinna się postawić, masz totalny mętlik w głowie, trzymający aż do końca historii bo i tu mamy zagadkę i rozwiązanie którego się nie spodziewasz.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Godna polecenia

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam grube książki z mrocznym tłem. "Trakt" jest książką, raczej cienką, ale jej nastrój w pełni mi odpowiada. Do końca zastanawiasz się co jest grane? czy bohaterka zwariowała? Jak to racjonalnie wytłumaczyć?
Niebanalna, pomysłowa. Lekko napisana. Naprawdę godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena