Koszyk 0
Opis:
Irvine Welsh (ur. 1958) to jeden z najpopularniejszych angielskich pisarzy. A skąd, właściwie to szkocki, urodził się przecież w Edynburgu i tu rozgrywa się akcja większości jego powieści, stąd pochodzą ich bohaterowie. Trainspotting - jego debiutancka powieść sprzedała się na Wyspach Brytyjskich w kilkusettysięcznym nakładzie. Jej genialny groteskowy humor, brak moralizatorstwa i w pewnej mierze znakomity film Danny’ego Boyle’a pod tym samym tytułem spowodowały ... że ta książka zasłużyła - jak rzadko która naprawdę - na miano powieści kultowej. Trainspotting to portret grupy przyjaciół, młodych Szkotów, ćpunów, świrów, a przy tym ludzi wrażliwych i na swój specyficzny sposób inteligentnych. Zarzucano Welshowi, że gloryfikuje narkomanię. Istotnie, główny bohater powieści Mark Renton wychwala heroinowego kopa pod niebiosa, a autor wydaje się patrzyć na świat oczami swoich bohaterów i opisywać go ich językiem. Ale przecież Welsh pokazuje także koszmarne strony narkotykowego uzależnienia, a to, że stroni od taniej dydaktyki to tylko zaleta. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Irvine Welsh
  • 2010
  • 2
  • 368
  • 170
  • 120
  • *, 97883-61516-439
  • 9788361516439, 9788379980147
  • Y8980

Recenzje czytelników

Wciągająca podróż po heroinowym świecie

Ocena:
Autor:
Data:
Młodzi ludzie pogrążeni w narkotykowym amoku, błądzący w przestrzeni, zawieszeni w czasie.

Dzieło I.Welsh'a w dobitny sposób pokazuje skutki zażywania narkotyków (szczególnie heroiny), opisuje każdy cal upojnych, heroinowych odlotów i przykrości jakie wiążą się z jej zażywaniem.
Wulgarna, mocna, przerażająca podróż po ówczesnej Szkocji, miejscu gdzie świry, psychole, wariaci, ale i zagubieni, inteligentni młodzi ludzie szukają swojego miejsca ... kwestionując każdy centymentr otaczającej ich rzeczywistości.

Świetna powieść dla każdego, szczególnie dla ludzi którzy wiedzą jak kończy się taniec z narkotykami.

Zdecydowanie polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

kapitalna!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka niezwykle przejrzyście przedstawia życie młodych ludzi mających problemy z narkotykami. Poznajemy Marka Rentona, jego "przyjaciół", ich słabości i perypetie w iście komiczno-dramatycznych sytuacjach. Życie nie szczędzi im niespodzianek.Ale przekonajcie się sami. Polecam każdemu :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena