Koszyk 0
Opis:
„Tomek i nieskończoność” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych książek dla dzieci w literaturze francuskiej. Nic dziwnego, że znalazła się w kanonie książek dla dzieci i młodzieży, wytypowana przez polskich literaturoznawców. Dopiero teraz przetłumaczona przez Milenę Kusztelską, ukazuje się w Polsce po raz pierwszy. Niezwykła - dla wielu także wzruszająca - opowieść o chłopcu, który musi zmierzyć się z chorobą, umieraniem i śmiercią ... W pięknej literackiej formie dotyka spraw z którymi każdy się kiedyś zetknie. Co dzieje się potem, czy istnieje nieskończoność? Dzięki prostej, niezwykle sugestywnej fabule, pełnej także tajemniczości i niezwykłości, przesłanie książki staje się zrozumiałe dla każdego. Adresowana nade wszystko do czytelników w wieku szkolnym, uzupełni kanon ich najważniejszych lektur. Michel Deon, wybitny pisarz francuski, ma na swym koncie 49 książek. Laureat m.in. nagrody Giono za całokształt i Grand Prix du roman de l’Academie francaise. Jest także kawalerem Legii Honorowej i członkiem Akademii Francuskiej. Książka wzbogacona jest przejmującymi ilustracjami światowej sławy grafika Etienne Delesserta. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Michel Deon
  • 2010
  • 1
  • 60
  • 216
  • 153
  • 978-83-7272-2-140
  • 9788372722140
  • Y6514
  • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Rewelacyjna :)

Ocena:
Musze przyznać, że po raz pierwszy naprawdę nie wiem co napisać w recenzji. Jak przekazać sens książki, by nie zdradzić jej fabuły. A co gorsze - jak ująć w słowa moje uczucia po jej przeczytaniu.

Naprawdę ciężko jest mi zebrać myśli. Ta książka jest po prostu niesamowita. Autor w mistrzowski sposób ujął temat choroby, samotności i umierania.
A uważam, że warto sięgnąć po tę lekturę. Choć książka na początku nie wzbudziła mojego zainteresowania ... gdy tylko zaczęłam czytać - pochłonęła mnie be reszty. Nawet nie wiem kiedy przeczytałam całą. A potem dość długo rozmyślałam o Tomku i o tym co się wydarzyło. Książka wywołuje wiele emocji. Poetyckie ujęcie tak trudnego i ważnego tematu było według mnie rewelacyjnym pomysłem. Chylę czoła przed talentem pisarskim autora.

Nie mogę również nie wspomnieć o ilustracjach autorstwa Delessert Etienne. Choć początkowo wydawały mi się nieciekawe i nie nadające się do książki dla dzieci, teraz uważam, że idealnie pasują do treści.


Ta książka to arcydzieło dopracowane w każdym calu. Niezwykle przejmujący tekst i świetnie dobrana grafika wywołują dreszczyk emocji. Mnie szalenie się podobała i uważam, że warto mieć taką książkę na półce. Zdecydowanie kierowałabym ją do dzieci w wieku szkolnym i młodzieży, choć obawiam się, że mogą jej nie docenić. Mimo to gorąco polecam :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena