Koszyk 0
Opis:
Córka Coltona i Nell z bestsellera Tylko Ty przeżywa pierwszą wielką miłość, pełną czułości i bólu. Nazywam się Colton Calloway. Znacie już część mojej historii, ale jest ciąg dalszy. Moja mała córeczka, Kylie, ma już siedemnaście lat, jest piękna i utalentowana, tak jak jej matka. I tak jak Nell ma słabość do niegrzecznych chłopców, mrocznych i pełnych tajemnic. Wiem, że nie mogę jej chronić przed życiem. Pewnego dnia ktoś ją zrani. Mogę ją tylko kochać i być przy niej, kiedy to się stanie.. ... Nazywam się Oz Hyde. Zawsze pakowałem się w kłopoty. I zawsze byłem sam, dopóki nie spotkałem Kylie. Lecz czy taka dziewczyna jak ona zobaczy w takim chłopaku jak ja coś więcej niż widzą wszyscy: szybki motor, skórzaną kurtkę i blizny na rękach? I czy sprawi, że blizny, których nie widzi nikt, przestaną wreszcie boleć? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jasinda Wilder
 • 2014
 • 1
 • 224
 • 205
 • 130
 • 9788324150854
 • 9788324150854
 • ZBIVL

Recenzje czytelników

Recenzja Informatora Czytelniczego

Ocena:
Autor:
Data:
"Coraz trudniej mi udawać, że nie pragnę jej desperacko. Że nie oddałbym wszystkiego, żeby była częścią mojego życia. Że nie wyznałbym jej wszystkich tajemnic..."Dzisiejszą recenzję postanowiłam rozpocząć wspaniałym stwierdzeniem: uwielbiam czytać problematyczne książki, podszyte nutką psychologii. Wielkim zaskoczeniem był dla mnie fakt, że wspomniane drugie dno odnalazłam w powieści z założenia skierowanej dla nastolatków. Mowa oczywiście, o książce " ... To Ty mnie pokochasz" Jasindy Wilder. Wielu z was z pewnością zna już twórczość autorki, gdyż książka, o której dziś napiszę, to opowieść o córce Coltona i Nell z bestsellera pt. "Tylko Ty" przez bardzo długi czas królującego na Amazonie.

"To Ty mnie pokochasz" jest powieścią opierającą się o pewien utarty w zachodniej kulturze stereotyp. To utwór przedstawiający wchodzenie w dorosłość dwojga młodych ludzi, a wszystko to ukazane na zasadzie kontrastu.

Główną bohaterką ksiażki jest Kylie. Grzeczna dziewczynka z dobrego domu, którą rodzice przez osiemnaście lat skutecznie chronią przed światem. Kylie nigdy nie paliła, nie brała narkotyków, nie uprawiała seksu. Jest wzorową uczennicą zdecydowanie wyróżniającą się w szkole. Ma ułożonych przyjaciół, ma wspaniałą pasję, którą jest muzyka. Jej świat jednym słowem określić można jako dobry.

Z drugiej strony mamy Oza, rockowego chłopaka z problemami. Matka Oza nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu przez dłuższy czas, dlatego oboje żyją "na walizkach". Wynajmują małe mieszkanko, w którym za meble robią materace oraz kosze na bieliznę. Ojca Oz nie zna i właśnie dlatego przypala sobie zapalniczką ręce. Jaki on był? Czy chociaż w czymkolwiek są do siebie podobni? Oz pali, pije, przesadza z narkotykami, w czym nieraz towarzyszy mu matka. Jeździ na motorze, słucha ciężkiej rockowej muzyki i mieszka na niebezpiecznym osiedlu. Nigdy nie wiąże się z dziewczynami - z nimi uprawia się tylko seks, a potem wychodzą. Jest chłopakiem przygniatanym do ziemii przez błędy rodziców, z którymi sam nie potrafi sobie poradzić. I choć rozpaczliwie woła o pomoc, ona nie przychodzi. W całym tym bagnie Oz ma jednak coś wspaniałego - naprawdę dobrze gra na gitarze i śpiewa. I właśnie to łączy go z Kylie.

Dwa skrajne światy, dwie różne osoby, charaktery i systemy wartości. Wszystko to ma tylko jeden punkt wspólny - muzykę, bez której ani Kylie, ani Oz, nie potrafią egzystować. Jest też jeszcze jedno: Kylie nie patrzy na Oza przez pryzmat stereotypu, ale dostrzega z nim znacznie więcej niż inni: widzi jego szczerość, interesuje się jego problemami i choć wie, że nie sprawi, że one znikną, to chce nauczyć go jak sobie z nimi radzić. Podczas wspólnych prób muzycznych między tym dwojgiem zaczyna iskrzyć. Jest jednak ale: Oz wie, że nie jest dość dobry dla Kylie i nie chce pociągnąć jej na dno. Ona jest sacrum, on jest profanum. Ale Kylie nie patrzy na Oza jak wszyscy, nie kieruje się stereotypem niegrzecznego chłopca. Może dojrzale, a może naiwnie, decyduje się wejść w jego świat ze świadomością, że Oz w przyszłości poważnie ją zrani.

"To Ty mnie pokochasz" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się powieści dla młodzieży: pustej i zachaczającej o wulgarny erotyzm. Dostałam naprawdę dobrą (zarówno fabularnie jak i jezykowo) książkę z drugim dnem, ukazującą brutalne wchodzenie młodych w świat dorosłych. Mierzenie się z piętrzącymi się problemami. Cienie przeszłości, przed którymi nie da się uciec. I to właśnie jest w niej piękne: że pomimo pozornej banalności ta książka kryje naprawdę niesamowitą głębię, w którą można wchodzić i wchodzić. Właśnie dlatego z całego serca wam ją polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

To Ty

Ocena:
Autor:
Data:
Historia Colta i Nell dobiegła końca, a bynajmniej tak myślałam. „To Ty- mnie pokochasz” jest trzecią częścią tej wzruszającej serii, w której zakochałam się do pierwszych stron. Myślałam, że wszystko zostało wyjaśnione, życie Nell się ustabilizowało a Bekka związała się z Jasonem. Co jeszcze można dodać do tak spełnionych powieści? Obawiałam się jakieś kiczowatego i wymuszonego powieścidła. Myliłam, myliłam i jeszcze raz myliłam się.


Oz Hyde po kolejnej przeprowadzce spotyka Kylie ... Dziewczyna jest córką pary z pierwszego tomu. Tę dwójkę ciągnie do siebie. Połączy ich pasja do muzyki, co przerodzi się w przyjaźń, a kiedyś może w coś więcej. Oz jest chłopakiem niebudzącym zaufania. Mroczny, z tatuażami, długimi włosami i skurzanych ciuchach jest intrygujący, jednak na pierwszy rzut oka widać, że coś go gnębi do tego stopnia, że staję się niebezpieczny dla siebie samego. Kylie, dziewczyna z dobrego domu, może okazać się lekiem dla Oza.


Bohaterowie są stereotypowi i często taki układ jest spotykany, zły chłopak i dobra dziewczyna. Czy wyjdzie z tego coś oryginalnego? Wszystko zależy od autorki i jak poprowadzi całą fabułę. Pani Wilder z zadziwiającą lekkością wciąga czytelnika w życie bohaterów. Wykreowała postacie ciekawe, pełne emocji i doświadczone przez los a to działa jak magnes.


„Pewnego dnia ktoś ją zrani. Możemy ją tylko kochać i być przy niej, kiedy to się stanie.”


Miłą odmianą jest męska narracja. Oz zagłębia się w swoje życie, rozczula mnie, gdy widzę jak mięknie pod urokiem Kelie. Widzę, że gnębi go niewiedza i tutaj niestety od samego początku nasunęło mi się rozwiązanie tajemnicy i sadzę, że intuicja mnie nie zawiedzie. Colt również ma swój udział i jego nowe oblicze, czyli dobry odpowiedzialny ojciec, jest genialne.


Książka jest podzielona na dwie części i nie jestem zwolenniczką takiego rozwiązania. Utwór ma 220 stron i jest idealny na jeden wieczór. Cieszę się, że posiadam tom drugi i mogę poznać ciąg dalszy, tym bardziej, że lektura kończy w takim momencie. Seks jest obecny, pierwsze doświadczenia zarówno cielesne, jaki emocjonalne są ujęte w bardzo smaczny i podniecający sposób.


„To Ty- mnie pokochasz” jest bardzo przyjemną lekturą. Książka porusza poważne tematy, jednak czyta się ją zadziwiająco lekko. Polecam !


5-/6


„Nie…Nie musisz oddychać- mówi z trudem- Ja będę oddychała za nas oboje”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena