Koszyk 0
Opis:
Niesamowicie śmieszna powieść o tym, jak radzić sobie z życiem, które ciągle rzuca ci kłody pod nogi. Czy jeden esemes może wywrócić świat do góry nogami? Jeszcze jak! Trzydziestotrzyletnia Delia postanawia coś zmienić w swoim długim związku z Paulem i nieoczekiwanie oświadcza mu się na moście. Paul jest kompletnie oszołomiony. W pobliskim barze ukradkiem wysyła esemes, któ ... ry trafia do Delii – przez pomyłkę. Esemes przeznaczony dla Tej Drugiej… To dopiero początek serii niepowodzeń, porażek i wpadek. Jednak dystans do siebie i poczucie humoru pozwalają Delii pokonać niejeden życiowy zakręt. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mhairi McFarlane
  • 2015
  • 464
  • 215
  • 145
  • *, 97883276-1583-1
  • 9788327615831
  • ZCWV3

Recenzje czytelników

"To przez Ciebie!", czyli co się dzieje, gdy oświadczasz się swojemu chłopakowi

Ocena:
Autor:
Data:
Czasem coś, co wydaje się ogromną porażką okazuje się być początkiem czegoś niesamowitego. "To przez ciebie!" Mhairi McFarlane to historia kobiety, która wywróciła do góry nogami całe swoje życie, i to z zaskakująco dobrym skutkiem.

Delia ma 33 lata i marzy jej ślub się Paulem. Niestety, on mimo długoletniego związku nie kwapi się do oświadczyn. Dziewczyna postanawia zatem wziąć sprawy w swoje ręce i oświadczyć się jako pierwsza. Niestety, jej chłopak jest zszokowany na tyle ... że pięć minut później przez pomyłkę wysyła do Delii sms, który pierwotnie miał dotrzeć do... jego drugiej dziewczyny.

Dla Delii jest to moment przełomowy. Choć wydaje jej się, że doszło do najgorszego, już wkrótce okazuje się że nic lepszego nie mogło jej się przytrafić. Zaczyna wielką rewolucję, podczas której zalicza miliony wpadek. Musi uporać się z rozstaniem, znaleźć nową pracę i mieszkanie, a każdy z tych procesów niesie ze sobą wiele przezabawnych (dla niej nieco upokarzających) sytuacji.

"To przez Ciebie!" to typowo babska opowiastka w stylu Bridget Jones. Mhairi McFarlane opowiedziała historię "świeżego startu"
w prześmieszny, często groteskowy sposób. Jest to literatura lekka i przyjemna, naładowana brytyjskim humorem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Babska literatura na poprawę humoru :)

Ocena:
Autor:
Data:
Ułożone życie Delii Moss sypie się, kiedy na jaw wychodzi zdrada jej partnera. Dziesięcioletni, z pozoru bardzo udany związek, który bohaterka pragnie przypieczętować ślubem, trafia szlag, gdy po jej oświadczynach ukochany wysyła jej przez przypadek smsa przeznaczonego dla oczu młodszej kochanki. Spokojne, i zdawałoby się uporządkowane, życie trzydziestolatki wali się w gruzy, a bohaterka musi spróbować je pozbierać. Czy warto wybaczyć i po raz drugi wejść do tej samej rzeki (która ... jak dobrze wiadomo, taka sama nie będzie już nigdy), czy lepiej zaryzykować i skoczyć na głęboką wodę, spróbować ułożyć sobie życie na nowo? Odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie jest łatwa, gdy ma się ponad trzydzieści lat na karku i marzy się o założeniu rodziny – definitywne przekreślenie długiego i, jakby nie było, harmonijnego związku z perspektywami nie jest w końcu łatwą i przyjemną sprawą, a nikt nie zagwarantuje bohaterce, że uda się jej znaleźć partnera lepszego niż dotychczasowy.

„To przez ciebie!” autorstwa Mhairi McFarlane to z pozoru lekka i zabawna historia porzuconej kobiety, która wyjeżdża do Londynu, by dać sobie czas na przemyślenie ważnych, życiowych decyzji. Wyjazd do City dla Delii będzie wiązał się z wieloma zabawnymi perypetiami. Bohaterka zamieszka z przyjaciółką, znajdzie pracę w agencji PR, padnie ofiarą szantażu cynicznego, ale diablo przystojnego dziennikarza śledczego i zostaje wciągnięta w pewną aferę, wcieli się nawet w rolę szpiega (w dość oryginalnym stroju). Po drodze nasz atrakcyjny, nieporadny i zabawny rudzielec odkryje, że nigdy nie jest za późno na zmiany, i że warto wierzyć w siebie, a przewrotny los potrafi nieźle zamieszać nawet w życiu trzydziestotrzyletniej, zdradzonej kobiety. Będzie zabawnie i wzruszająco, czasem będzie bolało, a czasem motyle będą trzepotać w brzuchu, będzie gorzko i słodko, momentami sensacyjnie, a czasami obleśnie, zawsze zaskakująco i nieprzewidywalnie, a do tego pojawią się całkiem sympatyczne wstawki komiksowe – pisarka zapewniła czytelnikowi pełen pakiet atrakcji.

Powieść nie tylko bawi rewelacyjnymi i zabawnymi dialogami oraz scenami, ale porusza też ciekawe zagadnienie jakim jest kwestia wybaczenia zdrady oraz problematyczne poszukiwanie drugiej połówki, kiedy przekroczy się pewną granicę wieku, zmiana priorytetów podczas tego poszukiwania – romantyzm i namiętność zostają przeciwstawione stabilizacji i poczuciu bezpieczeństwa. Choć do trzydziestki trochę mi jeszcze brakuje, to problematyka poruszona w powieści wcale nie wydaje mi się obca. Ciężko uwierzyć, że jeśli nie znalazło się bratniej duszy w wieku dwudziestu paru lat, to znajdzie się ją po trzydziestce, zwłaszcza kiedy wydaje się, że wszyscy wartościowi mężczyźni dawno się ustatkowali, a romantyczne wyobrażenia zastąpił pragmatyzm.

„To przez ciebie!” to fajna powieść kobieca, książka trochę w stylu opowieści o Bridget Jones, choć Delia wydaje się zdecydowanie bardziej rozgarnięta, niż bohaterka wykreowana przez Helen Fielding ;) Lektura zabawna, lekka, ale nie wolna od rozterek, które towarzyszą współczesnym, trzydziestoletnim kobietom.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena