Koszyk 0
Opis:
Liam O'Connor powinien utonąć w 1912 roku. Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku. Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku. Jednak cała trójka dostała drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której celem jest ochronić świat przez złymi skutkami podróży w czasie. Projekt Exodus - misja polegająca na przeniesieniu 300 Amerykanów z 2070 roku do roku 54 n.e., aby zniszczyli Cesarstwo Rzymskie - zakończył się katastrofą ... Połowa z żołnierzy dotarła na miejsce siedemnaście lat wcześniej, podczas panowania Kaliguli. Liam udaje się w przeszłość, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej. Kiedy jednak Maddy i Sal usiłują uciec przed brygadą wysłaną, by dopaść ich drużynę, wszyscy Jeźdźcy w Czasie zostają uwięzieni w starożytnym Rzymie. Uzbrojony w wiedzę z przyszłości, Kaligula jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek. Biuro terenowe pozostało bez opieki, a drużyna jest w wielkim niebezpieczeństwie - czy w takiej sytuacji Jeźdźcy w Czasie zdołają wrócić do 2001 roku i zawrócić historię na właściwy tor? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Alex Scarrow
  • 2014
  • 456
  • 205
  • 145
  • 978-83-7895-923-6
  • 9788378959236
  • ZBHJO
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

RECENZJA | „Time Riders. Wrota Rzymu” Alex Scarrow

Ocena:
Autor:
Data:
Alex Scarrow zaczynał jako grafik, po czym zdecydował, że zostanie projektantem gier komputerowych. W końcu dojrzał i został pisarzem. Napisał wiele popularnych thrillerów oraz kilka scenariuszy, ale to pisanie dla młodzieży pozwala mu do woli cieszyć się pomysłami i koncepcjami, którymi bawił się podczas tworzenia gier. Mieszka w Norwich z synem Jakubem, żoną Frances i dwoma bardzo grubymi szczurami.*

Naukowcy z 2070 roku chcą przenieść 300 Amerykanów do roku 54 n.e. Coś im nie wyszło ... bo część z nich zginęła, a pozostali przenieśli się do trzydziestego siódmego roku naszej ery. Liam cofa się w przeszłość, by zorientować się w sytuacji. Ktoś wysłał na nich ludzi, którzy mieli ich dopaść. Jeźdźcy w Czasie zostają uwięzieni w Rzymie. Kaligula, cesarz, który panował w tamtych czasach zdobywa wiedzę, która pomoże jemu pokonać wszystkich. Czy Jeźdźcy w Czasie wrócą do 2001 roku i wszystko naprawią?

Głównymi postaciami są te same postacie, które spotykamy w poprzednich tomach, więc nie będę ich opisywał, bo to byłoby bez sensu (zerknijcie do recenzji wcześniejszych tomów).

Utwór ten pokazuje wizję przyszłości, która ma może się zrealizować. Chodzi tu o przeludnienie świata i próbę znalezienia sposobu, który mógłby to jakoś naprawić.

Książka ta bardzo mi się podobała. Akcja momentami trzyma mocno w napięciu, od początku dużo się dzieje, są momenty tajemnicze, a autor nie raz mnie zaskakiwał. Jest to najlepsza część, bo we wcześniejszych pojawiał się pewien schemat, mianowicie pojawiał się problem, Jeźdźcy w Czasie jechali do miejsca, w którym doszło do zmiany historii, ratowali świat. W tym tomie zostało to trochę zmienione, bo pojawiły się nowe postacie, które namieszały (i to mocno), dzięki czemu jest jeszcze ciekawiej. Bardzo spodobał mi się pomysł na osadzenie akcji w starożytnym Cesarstwie Rzymskim. Autor opisał starożytny Rzym, ludzi i ich pewien zwyczaj, co w pewnym sensie pozwoliło mi przenieść się do tamtych czasów.

Tak jak czwarta część, ta również uczy czytelnika.

Jedyną wadą książki jest to, że znalazłem kilka literówek, aczkolwiek nie za bardzo rzucają się one w oczy i nie utrudniają czytania. Wspominam o tym, by nikogo nie zaskoczyło to, że są literówki (rozumiem, że korektorzy nie mają łatwej pracy, a popełniać błędy to rzecz ludzka, dlatego korekta książki nie wpływa na moją ocenę utworu).

Podsumowując tę krótką recenzję (nie chcę napisać więcej, bo boję się, że zacznę spoilerować) szczerze polecam Wam ten utwór oraz całą serię. Zniecierpliwiony czekam, aż sięgnę po szósty tom.

Za przekazanie książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.

Tytuł: „Time Riders. Wrota Rzymu”
Tytuł oryginału: „Time Riders. Gates of Rome”
Autor: Alex Scarrow
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Cykl: Time Riders (tom V)
Tłumaczenie: Karol Sijka
Korekta: Joanna Łapińska, Magdalena Wosiek
Projekt okładki: James Fraser
Ilustracja: Richard Jones
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Data wydania: 30.05.2014
Liczba stron: 449
ISBN: 978-83-7895-923-6

* Źródło – książka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena