Koszyk 0
Opis:
 Z zewnątrz Woodbury wydaje się cudownym azylem dla uchodźców, nad którym pieczę sprawuje nieco tajemniczy, ale sprawiedliwy Philip Blake. Po otwarciu bramy okazuje się jednak, że miasto jest niczym innym, jak piekłem rządzonym twardą ręką bezwzględnego tyrana – Gubernatora.Przekona się o tym Lilly Caul. Walcząc wraz z przyjaciółmi o przetrwanie w ś ... wiecie opanowanym przez żywe trupy, trafia do pozornie bezpiecznego miasta. Kiedy jednak rozpozna prawdziwe oblicze Blake’a, postara się wywołać rebelię, by pozbawić Gubernatora władzy.Czy w Woodbury uda się zaprowadzić ład i porządek?Jaką cenę trzeba zapłacić za spokój?Droga do Woodbury to znakomita kontynuacja Narodzin Gubernatora – bestsellerowego prequela dla komiksowej i serialowej serii The Walking Dead. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robert Kirkman, Jay Bonansinga
  • 2015
  • 2
  • 320
  • 195
  • 125
  • 9788379241477
  • 9788379241477
  • ZCGXE

Recenzje czytelników

DROGA DO KOSZMARU

Ocena:
Autor:
Data:
Żywe Trupy powracają we wznowieniu drugiego tomu książkowego uzupełnienia komiksu i serialu i robią to w bardzo dobrym stylu.

Woodbury to miejsce, które jawić się może jako raj. A przynajmniej bezpieczna przystań pośród wzburzonego morza chodzących trupów, które stanowią zagrożenie dla każdego. Trafia tutaj Lilly Caul, która wraz z przyjaciółmi szuka ratunku. Niestety, prawda jaką tu zastaje, a przede wszystkim sadystyczny Gubernator, który rządzi Woodbury ... przerasta jej wyobraźnię i prowadzi do buntu…

Seria komiksowa „The Walking Dead” to hit ostatnich lat i zdecydowanie najbardziej utytułowana pozycja wydawnictwa Image. To również dowód na to, że nawet prosto rysowane, czarno-białe komiksy mogą stać się hitami. Jej pozycję ugruntowało powstanie serialu telewizyjnego, który stał się nawet większym jeszcze przebojem, co pociągnęło za sobą powstanie m.in. gry komputerowej i serii powieści właśnie. Każdy z dodatków podzielił sukces pierwowzoru i można się domyślać, że długo jeszcze Żywe trupy gościć będą na listach przebojów czy we wszelkich rankingach. W końcu zarówno seria komiksowa jak i telewizyjna nadal dalekie są od zakończenia.

Co stanowi o sukcesie Trupów? Skąd takie zainteresowanie, skoro temat zdawał się wyeksploatowany od blisko pół wieku? Przede wszystkim odmienne podejście. Gdy wszyscy inni widzieli w Zombie raczej pastisz, pomysłodawca całej fabuły Robert Kirkman potraktował temat absolutnie poważnie, skupiając się na przemianach i psychice bohaterów, zadowalając przy tym także i hardcorowych fanów gore. Skoro nad książkami także trzymał pieczę, można się było spodziewać, że elementy te trafią na ich łamy i tak rzeczywiście się stało.

Tak też jest i w przypadku „Drogi do Woodbury”. Trupy są zarówno tłem, przyczynkiem do prawdziwej opowieści, a zarazem główną osią. Nie brak tu scen typowo krwawych i brutalnych, nie brak także napięcia, ani czystej akcji. Jednym słowem to udany, rasowy horror o Zombie. Dodatkowo uzupełnia fabułę serialu i komiksu (z nastawieniem głównie na ten drugi), oferując spojrzenie na doskonale znane fanom wydarzenia oczami opozycyjnego obozu, rozwijając jedną z najciekawszych postaci tego uniwersum, Gubernatora. I czyni to w sposób nie będący odcinaniem kuponików od całości.

Dlatego „Drogę…” polecam fanom serialu, nie wyobrażając sobie by mogli jej nie poznać, ale także i fanom horroru w ogóle. Powieść bowiem śmiało funkcjonować może jako dzieło autonomiczne i nieznajomość pierwowzoru w niczym tu nie przeszkadza.

A wydawnictwu SQN składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Stań na krawędzi szaleństwa

Ocena:
Autor:
Data:


Tytuł: The Walking Dead: Droga do Woodbury (wyd. 2).
Autor: Robert Kirkman & Jay Bonansinga
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 4 marca 2015
Liczba stron: 316

Robert Kirkman twórca znanych na cały świat komiksów z serii The Walking Dead.
Jay Bonansinga to jeden z najbardziej pomysłowych twórców thrillerów. Jego powieści Perfect Victim, Shattered, Twisted i Frozen zostały przetłumaczone na 9 języków, a debiutancka The Black Mariah znalazła się w finale nagród im ... Brama Stokera. Publikował w takich magazynach jak The Writer, Amazing Stories, Grue, Flesh & Blood, Outre i Cemetery Dance oraz wielu antologiach.

Druga część kultowej sagi o zombie.

Tak jak w pierwszej części strony są pochłaniane. Język jest lekki, a opisy bardzo szczegółowe, więc nie trzeba się zbytnio wysilać, aby wyobrazić sobie kąsaczy, którzy pożerają ludzi. Nie jest to książka dla osób o słabych nerwach. Znów ostatnie strony były dla mnie najciekawsze i najbardziej kluczowe, ale nie znaczy to, że wcześniej się nudziłem.

Na pustkowiu wiatr potrafi nieść każdy dźwięk przez całe mile.


Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy z hordami żywych trupów. Trafiają do tajemniczego miasteczka Woodbury, rządzonym silną ręką przez Philipa Blake'a. Gdy poznają jego prawdziwe oblicze, starają się wywołać rebelię. Na początku Woodbury jest idealne: za pracę otrzymuje się jedzenie, wszyscy żyją w zgodzie, każdy ma dach nad głową, ale potem wszystko zaczyna gnić od środka. Czy uda im się pokonać Gubernatora? Czy w mieście zapanuje ład i porządek?

Na szczęście autorzy książki postarali się, aby ta część była na wyższym poziomie, niż pierwsza. Do głównych bohaterów zalicza się Philipa Blake'a, który jest specyficzną postacią. Rządny krwi i psychopatyczny bohater na długo zapada w pamięci. Wspaniale kontrastuje z pozostałymi osobami, które wydają się być opanowane. Lilly Caul także odgrywa bardzo ważną rolę. Zaskoczeniem dla mnie było to, że kobieta może być tak odważna i z zimną krwią zabijać potwory, które samym spojrzeniem wywołują odruch wymiotny.

Podsumowując, utwór bardzo dobrze skonstruowany, nie ma chwili nudy. Dostajemy kawał dobrej literatury, która nie jest tylko o inwazji zombie, ale w dość oryginalny sposób ukazuje nam relacje damsko-męskie oraz to, że w obliczu zagrożenia jesteśmy w stanie zrobić naprawdę bardzo dużo, aby przeżyć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena