Koszyk 0
Opis:
O książce: Rozwój i dylematy sektora energii to temat ważny dziś dla każdego polityka, przedsiębiorcy i konsumenta, a Daniel Yergin, laureat Nagrody Pulitzera, opisuje je w sposób niezwykle ciekawy i, co najważniejsze, uczciwy. „Trudno sobie wyobrazić lepsze wprowadzenie do kluczowych kwestii energetyki w dwudziestym pierwszym wieku”, pisał o The Quest. W Poszukiwaniu energii dziennik Financial Times. Książka jest napisanym z wielkim rozmachem ... na podstawie bogatej literatury i obszernej insiderskiej wiedzy autora, dziełem o źródłach energii, o złożach ropy naftowej, gazu ziemnego i węgla kamiennego oraz o ich wpływie na międzynarodowe stosunki gospodarcze. To także przewodnik po świecie energii odnawialnej. Autor: DANIEL YERGIN (ur. 1947) jest amerykańskim ekonomistą i jednym z najbardziej wpływowych ekspertów rynku naftowego na świecie, a także wyjątkowo cenionym znawcą polityki międzynarodowej i gospodarki. Jest wiceprzewodniczącym rady międzynarodowej firmy konsultingowej IHS oraz założycielem IHS Cambridge Energy Research. Absolwent Uniwersytetu Yale. Doktorat obronił na Uniwersytecie Cambridge. Napisał wiele książek poświęconych tematyce energii, które stały się kanwą popularnych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych. Jego książka The Prize. The Epic Quest for Oil, Money and Power (1991) otrzymała Nagrodę Pulitzera. Recenzja: Szybko można się zorientować, że Yergin chce nas tą książką przekonać, iż to właśnie energia rządzi dziś całym światem. To również moje bezpośrednie doświadczenie z kilku spotkań z autorem „The Quest”. Nie ma chyba drugiego takiego człowieka na ziemi, który potrafiłby z taką swadą, przekonaniem i faktograficzną argumentacją zainspirować innych swoimi poglądami w tej dziedzinie. IGOR CHALUPEC – Fragment przedmowy do wydania polskiego Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Daniel Yergin
  • 2013
  • 0
  • 720
  • 249
  • 170
  • 97883-63993139
  • 9788363993139
  • ZB8PR

Recenzje czytelników

Ekscytująca historia poszukiwania energii dla świata

Ocena:
Autor:
Data:
Ogromna wiedza merytoryczna w brawurowo opowiedzianej, niesłychanie barwnej historii, wplecionej w sieć zakulisowych intryg wielkiej polityki i wielkich pieniędzy.
Cały nasz świat zależy od energii w różnej postaci. Gdyby jej zabrakło cywilizacja w postaci, jaką znamy przestałaby istnieć. Jej apetyt na źródła energii rośnie z każdym etapem rozwoju, postępując w tempie wręcz geometrycznym. Tytułowy "Quest" ... to właśnie opowieść o poszukiwaniu wciąż nowych pokładów surowców energetycznych, nowych sposobów ich wykorzystania i śmiałego, czasami wręcz obrazoburczego sięgania po to, co zdawałoby się nieosiągalne.
Chyba nie zdarzyło mi się jeszcze czytać z wypiekami na twarzy książki bądź co bądź bardzo fachowej, z wielkim ładunkiem wiedzy, danych i konkretów. Wybuchowej mieszanki specjalistycznej wiedzy o źródłach energii, technologiach ich wykorzystania, historii gospodarczej oraz nauki w połączeniu z politycznymi rozgrywkami, jak i nagłymi woltami spowodowanymi wielkimi zakrętami Historii.
To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć czym jest wielkie poszukiwanie energii dla świata.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena