Koszyk 0
Opis:
Jedna z najlepiej sprzedających się wokalistek na świecie, Melody Gardot powraca z nowym, czwartym albumem studyjnym zatytułowanym „Currency of Man“. Od dawna wyczekiwany album „Currency of Man“ przedstawia niebywale twórcze podejście artystki, która w niezwykły sposób potrafi przekraczać muzyczne granice jazzu, bluesa i R&B. Na nowym albumie Melody ponownie łączy siły z nagrodzonym statuetką ... Grammy producentem Larry Kleinem. W 2009 roku w wyniku tej współpracy powstał bestsellerowy album „My One and Only Thrill“, który sprzedał się w ilości ponad 1,5 miliona egzemplarzy na całym świecie, czyniąc pochodzące z niego nagrania klasykami gatunku. „Currency of Man“ stanowi istotny krok naprzód w karierze wokalistki. Melody Gardot wykorzystuje tu swój talent do pisania tekstów w zupełnie inny sposób niż na ostatnim, bardzo dobrze przyjętym przez krytykę i publiczność albumie „The Absence“. Jak wyjaśnia Melody „Każdy album jest podróżą, a ta płyta pod wieloma względami jest skokiem w nieznane. Spędziłam ostatnio sporo czasu w Los Angeles i wszystkie piosenki mówią o ludziach, których tam spotkałam: o ludziach, którzy prowadzą życie na krawędzi...“. Nadzwyczajny głos i interpretacje Melody Gardot, przepełnione siłą i wdziękiem są bez wątpienia jej wizytówką. Muzyczny świat natychmiast przypomni sobie to rzadkie połączenie naturalnego talentu i muzycznego wyrafinowania, dzięki któremu Melody bez trudu podbija publiczność . Wokalistka dodaje: „Mamy odlotową sekcję rogów i te filmowe, do pewnego stopnia egzystencjalne aranżacje. W tych utworach ja i Larry odkryliśmy elektryzującą stronę tych piosenek, coś czego nigdy dotąd nie robiłam… To wszystko jest poszukiwaniem, ale wydaje się, że dobrze jest poszukiwać czegoś nowego, nawet jeśli miało by to okazać się troszkę dziwne“.Spis utworów: 1. It Gonna Come 2. Preacherman 3. Morning Sun 4. Same to You 5. Don’t Misunderstand 6. Don’t Talk 7. If Ever I Recall Your Face 8. Bad News 9. She Don’t Know 10. Once I Was Loved Czytaj dalej >> << Zwiń
Kategorie:
Mniej Więcej
  • Melody Gardot
  • 125
  • 140
  • 602547327932
  • ZCPJ1

Recenzje czytelników

Tajemniczo, korzennie i klimatycznie

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy kto zna już Melody Gardot wie na co ją stać. Poznał już miłą dla ucha barwę jej głosu, dobrze wykonane, dopracowane utwory i wie jak błogi stan można osiągnąć podczas odtwarzania jej płyt. Kto nie wie, łatwo się o tym może przekonać sięgając po dowolną płytę wokalistki.
Czemu warto sięgnąć akurat po "Currency Of Man"? Płyta oprócz znanych dobrze atutów piosenkarki charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem. Już pierwsza piosenka zaprasza nas do przeżycia niezwykłej przygody ... Nie będzie ona nudną komedią, ani słodkim romansem. Będzie wywoływać różne emocje i skojarzenia. Od ciepła letniego dnia - "Morning Sun", przez zadumę , z odrobiną grozy piosenki "Preacherman" i lekko rozrywkowy wieczór z "Same To You", aż po wzruszający i refleksyjny "If Ever I Recall Your Face".
No, dobra, dobra. Nie za dużo tego wszystkiego? To taka składanka wszystkiego i niczego? NIE! I tu tkwi sedno tego co ten album wyróżnia i sprawia, że jest wyjątkowy. Artystka z pomocą producenta Larry'ero Kleina nagrała spójną, tworzącą jedną całość płytę. Na której nie zabraknie dobrze znanych klimatów jazzowych, bleusowych, R&B , lecz zagości także soul, a nawet odrobina gospelu i rocka. Jeszcze raz to podkreślę - mieszanka stylów i nastrojów na płycie jest niezwykłym przykładem, że da się to zrobić dobrze.
A sama artystka o płycie mówi tak: “ Każdy album jest podróżą, a ta płyta pod wieloma względami jest skokiem w nieznane. Spędziłam ostatnio sporo czasu w Los Angeles i wszystkie piosenki mówią o ludziach, których tam spotkałam: o ludziach, którzy prowadzą życie na krawędzi...”
Choć album zostały wydany na wiosnę świetnie sprawdzi się też na jesienne, czy zimowe wieczory z kubkiem aromatycznej, może właśnie korzennej herbaty.
A jeśli dla kogoś 10 piosenek to mało, można również spotkać wersję deluxe poszerzona o 5 kompozycji. Warto jednak podkreślić, że krótsza wersja nie jest marną namiastką. Nic jej nie brakuje. Wersja Deluce Edition to po prostu dłużej trwająca przyjemność.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena