Koszyk 0
Opis:
Detektyw nowojorskiej policji, Kat Donovan, przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego, który osiemnaście lat temu porzucił ją i złamał jej serce. Dawny ukochany nie chce jednak odnawiać znajomości. Co więcej, wygląda na to, że Jeff jest powiązany z gangiem oszustów zajmujących się porywaniem, okradaniem i mordowaniem ludzi zwabionych wizją płomiennego romansu w internecie. Niewykluczone też, że to on stoi za zabójstwem ojca Kat ... Po raz kolejny Harlan Coben fachowo skonstruował, a potem rozbroił, bombę z zapalnikiem czasowym, którą przypomina fabuła jego książek Booklist Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Harlan Coben
  • 2014
  • 1
  • 480
  • 200
  • 125
  • 978-83-7885-943-7
  • 9788378859437
  • ZBLM4

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejny świetny thriller autorstwa Harlana Cobena. Tym razem autor porusza jakże ciekawą i aktualna kwestię - internetowych serwisów randkowych i fałszywej tożsamości poznanych na nich osób. Duża część z nas w dobie powszechnej globalizacji czuje się coraz bardziej samotna. powszechny dostęp do internetu ułatwia nawiązywanie kontaktów, poznawanie nowych osób, ale jednocześnie stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Nigdy nie wiadomo kto faktycznie znajduje się po drugiej stronie ...
I tak jak napisane jest na okładce - koszmar może rozpocząć się od jednego kliknięcia w komputerową klawiaturę.
Druga poruszana w książce sprawa, to wieloletnie życie w kłamstwie, ukrywanie swoich potrzeb, swojego prawdziwego ja. Co jest właściwe- życie zgodzie ze sobą i zranienie tym najbliższych czy ukrywanie siebie, swoich potrzeb i wieloletnie życie w kłamstwie? Czy poznanie prawdy o najbliższej nam osobie faktycznie da nam wyzwolenie, czy wręcz przeciwnie? A może lepiej nie zagłębiać się w przeszłość, pozwolić jej odejść?
Nowojorska detektyw Kat Donovan nie ma takiego dylematu. ona wie, ze za wszelką cenę musi poznać prawdę o zabójstwie swojego ojca, zasłużonego policjanta. Kto i dlaczego faktycznie go zamordował?
Pewnego dnia do Kat przychodzi Brandon, młody chłopak zgłaszający zaginiecie matki, która miała wyjechać na weekend z poznanym przez internet męźczyzną. Brandon twardo upiera się, że mamie przydarzyło się coś złego. Wbrew wszystkim dowodom obstaje przy swoim zdaniu i przekonuje Kat, iż tylko ona może sprawić, iż jego matka się odnajdzie. Dlaczego? Wg. Brandona Kat ma wiele wspólnego z tym zniknięciem. Dlaczego? Co łączy nowojorską detektyw z poznanym w sieci męźczyzną? Kto tak na prawdę stoi za zabiciem jej ojca. Dlaczego wszyscy odradzają jej prowadzenie dalszego dochodzenia? I co mają ze sobą wspólnego te sprawy?
Odpowiedź na te i wiele innych pytań, które nasuną wam się w trakcie lektury, poznacie z książki.
Tęsknię za tobą, to klasyczny thriller Cobena napisany w taki sposób, iż mimo świadomości, że jest to powielanie utartego schematu, że wg. tej samej zasady autor napisał xx książek, to jednak czyta się go doskonale. Klasyczny Coben w najlepszym wydaniu, na lekturę którego wystarczy kilka godzin.
Fenomen Harlana Cobena, a właściwie jego książek jest zadziwiający, a polega na znalezieniu tematu, który może dotyczyć większości z nas, który ukazuje nasze pragnienia, lęki i wstawieniu go w klasyczny schemat thrillera.
Zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jak zwykle świetna pozycja

Ocena:
Autor:
Data:
Coben jak zawsze niezawodny, a nawet powiedziałabym, że ta książka jest lepsza od poprzednich. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena