Koszyk 0
Opis:
Od najdawniejszych czasów artyści poszukiwali piękna i dobra i starali się je wyrazić w swoich dziełach. Ta niezwykła książka zaprasza Cię, Czytelniku, do twórczego odkrycia niezwykłej tajemnicy wielkich dzieł sztuki. Wsłuchaj się w głos własnych inspiracji i nadaj barwy tradycyjnym mandalom tybetańskim, malowidłom faraonów, abstrakcyjnym motywom sztuki islamu, scenom z tradycji chrześ ... cijańskiej utrwalonym na średniowiecznych witrażach, geometrycznym wzorom z dywanów perskich, wyrafinowanym ornamentom markieterii francuskiej czy obrazom secesyjnym. To kreatywne zajęcie, zwane mandalą i cenione na całym świecie, w zaskakujący sposób wprowadzi Cię w stan relaksacji i da poczucie głębokiego szczęścia. Z jednej strony praca w skupieniu nad formami geometrycznymi wyrwie Cię z natłoku myśli, sprzyjać będzie harmonijnemu oddychaniu i wyrównaniu pracy prawej i lewej półkuli mózgu, w konsekwencji czego zaznajemy wewnętrznego spokoju. Z drugiej strony aktywne obcowanie z największymi dziełami sztuki pozwoli Ci w osobliwy sposób odczuć zawarte w nich piękno i dać się ponieść euforii aktu twórczego.W książce użyto białego papieru off setowego o gramaturze 140 g/m2, który będzie doskonałym podkładem zarówno dla wszelkiego rodzaju kredek czy tuszów, jak i farb akrylowych, akwareli i pasteli. Twarda oprawa została zaprojektowana, aby ułatwić pracę nad mandalami. Ilustracje zostały ułożone w rozdziały według epok z historii sztuki, a każdy rozdział jest opatrzony wstępem. W indeksie na końcu książki znajduje się wykaz oryginalnych dzieł sztuki, które posłużyły tutaj za inspiracje. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tamara Michałowska
  • 2014
  • 1
  • 100
  • 305
  • 242
  • *, 9788377911488
  • 9788377911488
  • ZBIJ7

Recenzje czytelników

Powrót do dzieciństwa

Ocena:
Autor:
Data:
Jeśli ktoś myśli, że dorosłym nie wypada już kolorować to jeszcze nie trafił na to wydawnictwo. Naprawdę odprężająca krótka podróż przez historię sztuki z dziełami, które można stworzyć od nowa, wedle swoich wyobrażeń. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Terapia antystresowa

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to książka, która zaprasza odbiorcę do podróży w świat sztuki. Ilustracje zostały w niej posegregowane w rozdziałach tematycznych, ułożonych chronologicznie według epok historii sztuki: Sztuka sakralna Tybetu, Sztuka starożytnego Egiptu, Dywany perskie, Sztuka islamu, Witraże katedralne, Sztuka markieterii XVII i XVIII wieku, Malarstwo secesyjne ... Każdy rozdział rozpoczyna krótki wstęp z czym spotykam się po raz pierwszy i co w przypadku kolorowanek dla dorosłych jest bardzo trafionym pomysłem. Wśród kolorowanek znaleźć można więc wiele fantastycznych dzieł sztuki, dzieł które podziwiać można na całym świecie. Na wypełnienie kolorami czeka więc np. Ramzes III, Faraon, Tutenchamon, wzorzyste dywany, mandale tybetańskie, zaprezentowana w formie witraża historia świętej Marii Magdaleny, cuda Matki Boskiej, ukrzyżowanie Jezusa, są obrazy secesyjne i wiele innych bardziej lub mniej skomplikowanych kolorowanek. Na końcu książki znajduje się natomiast pomocny indeks, który stanowi wykaz dzieł sztuki będących inspiracją do stworzenia poszczególnych malowanek.

Przyznam, że jestem tą książką zachwycona. Już sama twarda oprawa prezentująca piękną wielobarwną mandalę urzekła mnie zachęcając do zajrzenia we wnętrze publikacji. Urzekają także same propozycje kolorowanek nadrukowanych na grubym sztywnym białym papierze. Kolorując je możemy sięgać nie tylko po kredki ołówkowe ale także ze spokojem pokusić się o użycie farb, cienkopisów czy chociażby pasteli i eksperymentów z kolorami.

Wydanie przygotowane jest z dbałością o najdrobniejsze detale, na bogato. Zachwyca każda kolorowanka, każdy wzór... Jeżeli szukacie więc dla siebie kolorowanki przy której chcielibyście przyjemnie spędzić czas, wyciszyć się, która w niczym nie przypomina dziecięcych malowanek, której bogaty wybór i różnorodność wzorów umożliwi obcowanie ze wspaniałymi światowymi dziełami sztuki, gorąco zachęcam do zwrócenia uwagi na ten właśnie wyjątkowy egzemplarz.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena