facebook
promocje
 

25,86 zł

29,90 zł

Oszczędzasz: 4,04 zł
(14%)

Chwilowo niedostępne

Marcus Chown zaprasza nas do świata nowoczesnej fizyki. Prowadzeni przez wykwalifikowanego i zdolnego przewodnika, obserwujemy z bezpiecznej odległości najbardziej niewiarygodne zjawiska wszechświata. W końcu poskromione, zarówno mechanika kwantowa jak i teoria względności stopniowo tracą swoje groźne oblicze i mogą wreszcie stać się zrozumiałe - i w pełni docenione - przez każdego.

"Chown w podziwu godny sposób bierze na siebie zadanie wyjaśnienia dwóch spośród najbardziej sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem koncepcji nowoczesnej nauki: mechaniki kwantowej i teorii względności. Odsłania tajemnice ukryte w elementarnych cząstkach materii, prowokuje pytaniami, aby wzbudzić ciekawość czytelnika, po czym zaspokaja ją swoim lekkim, towarzyskim, pełnym zachwytu stylem, otwierając szeroko okno na całkowicie niepojęty, kompletnie obcy świat, który definiuje nasz wszechświat".

"Publisher's Weekly"

"Mechanika kwantowa i teoria względności zazwyczaj wywołują strach u przeciętnego człowieka. "Czy to dla mnie nie za trudne?" No cóż, już nie! W tej elegancko napisanej książce Marcus Chown zapozna cię z najtrudniejszymi koncepcjami znanymi rodzajowi ludzkiemu i pozwoli ci poczuć, że ich zrozumienie naprawdę jest możliwe".

Brian May, gitarzysta zespołu Queen

Marcus Chown jest redaktorem naukowym czasopisma "New Scientist". Studiował fizykę na University of London oraz astrofizykę na California Institute of Technology. Pracował jako wykładowca na Madagaskarze, był korespondentem "Guardiana" oraz redaktorem w BBC Service i w Radio 2. Najgłośniejsze, wydane już w Polsce, książki Chowna zachwyciły krytyków na całym świecie - Sąsiedni wszechświat "Independent" podsumował: "Niesamowita lektura - równoległy wszechświat, w którym nauka rzeczywiście jest fajna"; z kolei o wydanym wcześniej Magicznym tyglu "Daily Mail" napisał, iż książka ta "przekształciła historię odkrywania tajemnic atomu w naukowy thriller, od którego trudno się oderwać".
Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Teoria kwantowa nie gryzie. Przewodnik po wszechświecie
Autor Marcus Chown
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa miękka
Rok wydania 2009
Numer wydania 1
Liczba stron 222
Długość [mm] 206
Szerokość [mm] 136
ISBN 97883-7506-3387
EAN 9788375063387
Indeks X6151
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Teoria kwantowa nie gryzie. Przewodnik po wszechświecie