Koszyk 0
Opis:
Bluzka miała zostać wykonana ze szczególnego rodzaju jedwabnej szarmezy. Tkanina była niezrównanie miękka, toteż trzeba było zszyć ją za pomocą czarów i nadziei. Kostium był niewiarygodnie delikatny i dekadencki. Wszystko w nim było luksusowe i zmysłowe – i na tym polegała jego tajemnica. Kopia czy nie, uszycie czegoś takiego było niewyobrażalne. Cudownie niewyobrażalne ... ~ * * * ~ Kate wiedziała, jakie zachwyty wzbudzi ten piękny strój, kiedy ubierze go Jackie Kennedy. Pierwsza Dama była ikoną stylu, każda kobieta chciała wyglądać tak jak ona. Kate znała jej ubrania na pamięć. Każda pliska, każdy szew, każda haftka przechodziła przez jej ręce. To ona uszyła legendarny różowy kostium à la Chanel. N.M. Kelby wyrafinowanym literackim ściegiem zszywa ze sobą losy dwóch kobiet – jednej stojącej w świetle reflektorów, drugiej wiecznie ukrytej za kulisami. Ukazuje od podszewki świat tworzącej się amerykańskiej mody, opisując sieć zmagania nowojorskiego butiku Chez Ninon z europejską królową mody– Coco Chanel. Efektem jest powieść niczym kreacja haute couture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • N.M. Kelby
  • 2015
  • 282
  • 205
  • 144
  • 97883240-2691-3
  • 9788324026913
  • ZCM0K

Recenzje czytelników

Rewelacja!

Ocena:
Autor:
Data:
Z niecierpliwością czekam na premierę! Czytałam tę książkę po angielsku i jest świetna! Wiele ciekawostek, interesująca fabuła i doskonale nakreślona główna bohaterka!
Przeczytajcie, bo naprawdę warto!
PS. Czy wiedzieliście, że ten słynny różowy kostium Jakcie Kennedy nigdy nie został wyprany i widnieją na nim ślady krwi? Pewnie nie, a to dlatego, że po zamachu na prezydenta został zamknięty w Archiwum Państwowym i nie może być pokazywany publicznie aż do 2103 roku. Szkoda trochę...
Czy ta recenzja była przydatna?

Bawi i uczy

Ocena:
Autor:
Data:

Jest to książka adresowana do kobiet, pełna ubrań, kobiecych emocji, plotek i wyborów życiowych, miłości i aspiracji, blichtru i zaplecza.

Do niedawna znałam jedynie dwie książki o ubraniu, a właściwie książeczki: 'Kamizelkę' Prusa i 'Co się liczy naprawdę' - dla dzieci, z serii Poczytaj mi Mamo. I w jednym, i w drugim ubiór jest symbolem czegoś. W pierwszym miłości żony do męża, a w w drugim - bezduszności świata bogatych, w którym nie liczy się człowiek, tylko jego przyodziewek ...
Ostatnio czytam więcej książek o miłości i kobiecych tematach, zaś biografie uwielbiam, więc wybrałam sobie tę książkę do czytania.

Czytałam ją z zainteresowaniem, to niebanalna opowieść, nienudna dla kogoś, kto lubi szycie i modę haute couture.
Mamy przedstawioną historię różowego kostiumu, w którym pani Kennedy była ubrana podczas zamachu na jej męża. Historia tego luksusowego stroju splata się z pracą i życiem kilku ludzi z tzw. zaplecza celebrytów, w tym z Kate, która jest szwaczką w luksusowym zakładzie krawieckim i szyje ubrania dla wyjątkowych klientów. TO dziewczyna z Irlandii, która kocha to co robi, gładzi każdy materiał, ma wyobraźnię i potrafi skroić każde ubranie, wyobrażając sobie jak będzie to nosić.
Ta książka jest właściwie opowieścią o niej, o jej amerykańskim śnie, o marzeniu o Wielkim Świecie, o pięknych strojach. I to jej marzenie, te jej ubrania, które ze ścinków materiałów dla Żony, JEJ Elegancji, ona kopiuje i nosi po dzielnicy imigrantów, w której mieszka, jest marzeniem nieprzystającym do rzeczywistości.
Widzimy dwa światy, ale z punktu widzenia zaplecza i schodów dla służby. Widzimy wysublimowane stroje i bogatych ludzi, którzy uważają, że to mrówcze staranie setek rąk im się należy. I tylko Kate żyje tak, jakby się łudziła, ze zostanie częścią tego świata. Mamy też miłość, miłość zwykłą, z krwi i kości. Co wybierze Kate? Czy zaakceptuje swoją prozaiczność i miejsce w hierarchii tego świata?
To jest taka książka. O nadziei i miłości. Bardzo subtelna, pełna pięknego krawiectwa i zwykłego uczucia.
Rozerwałam się czytając tą książkę, coś tam przemyślałam sobie i zrozumiałam dlaczego nie potrafiłabym być Żoną Prezydenta. Oceniam książkę pozytywnie.
Subtelnie książka pokazuje też dwie słynne kobiece ikony mody: Coco Chanel w trakcie projektowania kostiumu oraz Jacqueline Kennedy podczas przymiarek. Obraz Żony jaki wyłania się z tej książki pokazuje sztuczną lalkę, dla której flesze są wszystkim.
To ciekawa lektura. Polecam paniom, a i panom, jeśli zechcą.
http://literackie-zamieszanie.blogspot.com/2015/10/nmkelby-ten-synny-kostium-czy-czata.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena