Koszyk 0
Opis:
Nowy Jork, lotnisko Kennedy'ego. Madeline i Jonathan nigdy wcześniej się nie spotkali. Ona jest paryską kwiaciarką, on - słynnym szefem kuchni, który niedawno utracił żonę i sieć restauracji stanowiącą dorobek życia; teraz prowadzi skromne bistro we włoskiej dzielnicy San Francisco. Gdyby nie incydent na lotnisku, żadne nawet nie wiedziałoby o istnieniu drugiego. Biegnąc do wolnego stolika w zatłoczonym barze wpadają na siebie i przez przypadek zamieniają telefony komórkowe ... Kiedy zdają sobie sprawę z pomyłki, jest już za późno - dzielą ich tysiące kilometrów. Ciekawość bierze górę nad dyskrecją. Madeline i Jonathan nie potrafią powstrzymać się przed przejrzeniem zawartości nieswoich komórek. Czy oprócz intymnych zdjęć, e-maili i sms-ów kryją one jakieś interesujące informacje? Okazuje się, że tak. Przeszłość dwojga zafascynowanych sobą nieznajomych wiąże mroczna tajemnica, którą każde usiłowało wymazać z pamięci. Oraz pewna dziewczyna, która albo zaginęła, albo została zamordowana. Działając razem, Jonathan i Madeline mogą sobie wzajemnie pomóc. Niestety, grzebanie w przeszłości nie zawsze dobrze się kończy... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Guillaume Musso
  • 2014
  • 4
  • 416
  • 205
  • 145
  • 978-83-7885-514-9
  • 9788378855149
  • ZBKQE

Recenzje czytelników

Idealna książka na prezent!

Ocena:
Autor:
Data:
Musso przenosi nas w inny wymiar. Jego książki wciągają bez opamiętania. Fabuła cały czas przedstawia nam nieoczekiwaną zmianę wydarzeń. Wzrusza, pobudza do myślenia i tworzy niezwykły klimat. Po przeczytaniu tej książki zatrzymujemy się aby właściwie wartościować nasze życie. Idealny prezent dla wszystkich wrażliwych emocjonalnie osób. Serdecznie POLECAM. Na pewno prezent 100-procentowo trafiony jak każda inna książka Guillaume Musso. Przeczytałam wszystkie - i uczciwie POLECAM.
Czy ta recenzja była przydatna?

Ramię w ramię z przeznaczeniem.

Ocena:
Autor:
Data:
Autor powieści "Telefon od anioła" - Guillaume Musso sprzedał ponad 20 milionów egzemplarzy swoich powieści. Studiował ekonomię i pracował jako nauczyciel. Dzięki żywemu odzewowi ze strony polskich czytelników autor odwiedził Polskę w 2012 roku.
Powieść "Telefon od anioła" to thriller, choć jej początek wcale na to nie wskazuje. Madeline Greene to właścicielka kwiaciarni w Paryżu, która właśnie przyjęła oświadczyny swojego partnera ...
Jonathan Lempereur to znany szef kuchni, rozwodnik i ojciec małego chłopca o imieniu Charly. Tych dwoje obcych sobie ludzi, zmierzający w dwóch różnych kierunkach, spotyka się na lotnisku w Nowym Jorku. Śpiesząc do ostatniego wolnego stolika w zatłoczonej restauracji zderzają się ze sobą. Wytrącają sobie nawzajem tace z jedzeniem. Rozstają się w gniewie, pewni że więcej się nie spotkają. Jednak w powstałym zamieszaniu zamieniają się telefonami. Pomyłkę odkrywają gdy są już daleko od siebie. Nie mogąc powstrzymać ciekawości, przeglądają ich zawartość. Docierają do intymnych informacji o tej drugiej osobie. Czy znów się spotkają?
Guillaume Musso wpadł na taki pomysł, gdy na lotnisku pewna kobieta przez pomyłkę wzięła jego telefon. Lecąc wtedy samolotem napisał scenę spotkania Madeline i Jonathana.
Książkę świetnie się czyta. Uwielbiam styl tego autora. Jest niepowtarzalny i bardzo naturalny. Język jest prosty, jednak wcale nie czyni bohaterów naiwnymi. Są oni bardzo ludzcy. Mają swoje słabości oraz mocne strony. Madeline ma silny charakter choć przeszła w życiu piekło. Stworzyła sobie mechanizm obronny w postaci nowej osobowości i nowego życia. Jonathan po wielu rozczarowaniach skupia się na swojej skromnej restauracji i wychowywaniu syna. Choć widzieli się tylko raz, ogarnia ich wzajemna fascynacja. Paradoksalnie, para nieznajomych poznając swoje sekrety, wywraca świat tego drugiego do góry nogami, co jednak zapoczątkowuje proces leczenia ran.
Napięcie w książce stopniowo narasta, choć w pewnym momencie akcja gwałtownie przyspiesza. Ktoś mógłby stwierdzić, że autor stosuje bardzo proste sposoby by zainteresować czytelnika. Bazuje on na silnych emocjach, jednak robi to w bardzo dobrym stylu.
Powieść ta sprawiła, że toczyłam ze sobą walkę. Kilka razy miałam ochotę odłożyć ją na moment by ochłonąć. Jednak nie zrobiłam tego, ponieważ za bardzo ciekawiło mnie co wydarzy się dalej.

Dwoje obcych sobie ludzi, których nic nie łączy.
Spotkanie, do którego by nie doszło, gdyby któryś z bohaterów kilka sekund wcześniej zajął stolik.
Pozorny przypadek.
Z czasem, gdy liczba stron pozostałych do przeczytania malała, wzrastała moja pewność, że wszystko zmierza do ustalonego celu. Pomimo wielu zawirowań, ścieżki bohaterów zmierzają w tym samym kierunku. Przeznaczeniem jest odnalezienie pewnej nastolatki, która kiedyś wpłynęła na życie Madeline i Jonathana. W pewnym momencie uznałam za oczywiste, że zostawiają oni wszystko za sobą i ruszają jej na pomoc.
Jest to książka z wartką akcją. Pościgi, morderstwa, strzelaniny. Panuje nastrój niepokoju. Nagle okazuje się, że nie powinniśmy ufać tym ludziom, którym ufaliśmy do tej pory. Nasze życie ratuje nieznajomy. Czy powracająca przeszłość zniszczy nadchodzącą przyszłość? Napięcie wzrasta, gdy zbliżamy się do upragnionego celu, a on zaczyna się oddalać. Sytuacja zdaje się być bez wyjścia. Ścigamy się z czasem.
Było kilka momentów, gdy myślałam „faktycznie, przecież te elementy układanki idealnie do siebie pasują.”
Opisy osób, ich uczuć, otoczenia są bardzo plastyczne i działają na wyobraźnię. Niezależnie, czy to opis zaniedbanej piwnicy, czy paryskiej uliczki.
Świetnym i bardzo prostym zabiegiem jest częsta zmiana miejsca akcji. Przenosimy się z Nowego Jorku do Paryża, by za chwilę znów znaleźć się w Nowym Jorku. Książka jest w ten sposób jeszcze bardziej dynamiczna.
Autor robi jednak często krok do tyłu, by przyjrzeć się sytuacji z szerszej perspektywy.
Według mnie jest to świetna książka. Guillaume Musso zabiera nas w podróż do dwóch atrakcyjnych miast razem z dwojgiem wyjątkowych bohaterów. Sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na nasze codzienne problemy. Polecam książkę „Telefon od anioła”.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena