Koszyk 0
Opis:
Ścieżka kariery ambitnego specjalisty w branży IT wygląda zwykle tak: junior–senior–lider. Kierownictwo firmy wychodzi ze słusznego skądinąd założenia, że szefować zespołowi programistów powinien także programista, tyle że bardziej doświadczony. Takie myślenie przeważnie sprawdza się w zakresie zagadnień technicznych, ale już niekoniecznie w kwestii kontaktów mię ... dzyludzkich; to, że ktoś jest świetnym fachowcem, nie oznacza automatycznie, że ma także naturalne predyspozycje do zarządzania pracą kolegów. Na szczęście można się tego nauczyć — najlepiej od ludzi, którzy mają spore doświadczenie na stanowisku lidera technicznego i postanowili się nim podzielić.Podczas pisania tej książki Mariusz Sieraczkiewicz czerpał z wielu źródeł: literatury o przywództwie, 11 lat osobistych doświadczeń (w tym 6-letniej pracy konsultanta i trenera zespołów programistycznych), wielu przeprowadzonych szkoleń tematycznych oraz wystąpień na konferencjach. Przede wszystkim jednak opierał się na pracy nad rozwojem liderów w takich firmach, jak ING, Tieto, YDP, Opera, Samsung, Cybercom Poland Sp. z o. o., Trapeze Poland Sp. z o. o., Apator S.A., LSI Software S.A., SAS Institute Sp. z o.o., Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, PRUFTECHNIK Technology Sp. z o. o. Ten podręcznik łączy w sobie najlepsze wzorce biznesowego przywództwaze specyfiką przewodzenia zespołom programistycznym — wszystko z uwzględnieniem specyfiki naszego rynku. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mariusz Sieraczkiewicz
  • 2016
  • 1
  • 184
  • 235
  • 158
  • 97883283-1096-4
  • 9788328310964
  • ZD47Y

Recenzje czytelników

Od eksperta do lidera

Ocena:
Autor:
Data:
Wszyscy zastanawialiśmy się chociaż raz nad tym jak to by było być liderem swojego zespołu. Z reguły są to bardzo miłe i przyjemne myśli. Jednak czy na pewno tak wygląda życie lidera? Może jest to tylko wymysł naszego mózgu, a rzeczywistość okaże się być drastycznie odmienna? Co może pójść przecież nie tak? No i w końcu jak zrealizować nasze marzenia?
Książka „Technical Leadership ... Od eksperta do lidera” przedstawia w zdecydowany sposób zachowania i schematy działań jakimi powinien kierować się „wódz” zespołu. Porusza ona między innymi takie tematy jak: „Motywacja”, „Praca z zespołem”, „Zarządzanie wiedzą” czy „Relacja z biznesem”. Co motywuje nas, a co cały zespół? Co możemy zrobić gdy zadania spływają do nas liderów, z wielu źródeł? W jaki sposób można usprawnić efektywność zespołu i powiązać to z dzieleniem się wiedzą? To tylko kilka pytań na które odpowiedzi znajdziemy w tekście. A propos czy wiedzieliście, że informacja zwrotna jest podstawowym narzędziem pracy lidera?
„Technical Leadership. Od eksperta do lidera” zawiera wiele schematów, wykresów tabel i obrazków, które sprawiają, że czytany tekst jest łatwiejszy do zrozumienia. Ponadto wplecione wyliczenia i wypunktowania sprawiają wrażenie odrobiny technicznego, mam na myśli konkretnego, sposobu przekazywania informacji. Podział na trzynaście rozdziałów wydaje się bardzo logiczny – od przedstawienia lidera, aż do umiejętności, które go cechują.
Okładka może sprawiać wrażenie podejścia do tematu z humorem, jednak zapewniam, że tak nie jest. Tekst napisany jest na ciekawych przykładach, które są poparte rekomendacjami liderów pracujących w znanych firmach.
Osobiście spodobała mi się ta książka i z ręką na sercu mogę polecić osobom zainteresowanym tematem przywództwa w zespole.
Warto, zwłaszcza że napisana jest przez polskiego autora.
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena