Koszyk 0
Opis:
Paweł Różyczko - najwspanialszy tata na świecie! Dalszy ciąg przygód szalonej rodziny Różyczków - czy najwspanialszy tata na świecie podoła wędrówce w leśny gąszcz pełen niebezpiecznych tajemnic? Tato planuje odpoczynek po pracy, ale dzieci składają mu propozycję nie do odrzucenia - pojedźmy na grzyby! Zaopatrzeni w - niezbędne w takich sytuacjach - atlas i maszt flagowy wyjeżdżają do lasu wespół z sąsiadem, który ma się za eksperta w sprawach leśnych zbiorów ... Bliskie spotkanie z naturą okaże się pełne niespodzianek... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bona
 • twarda
Mniej Więcej
 • Markus Majaluoma
 • 2011
 • 0
 • 38
 • 265
 • 210
 • 97883-62836-109
 • 9788362836109
 • ZAAGM
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Można się uśmiać!

Ocena:
Autor:
Data:
Książeczki z tej serii są naprawdę fantastyczne.
Każda z nich opisuje przygodę, jaka przydarza się trójce dzieci: Olafowi, Konstantemu i Annie Marii, gdy opiekuje się nimi tata. Dzieje się wtedy bardzo dużo, bo dzieciaki mają niesamowite pomysły, a ich tata- Paweł Różyczko próbuje za nimi nadążyć. Na szczęście obok mieszka pan Rurka, który uwielbia sąsiadów i chętnie poświęca im swój czas. Zazwyczaj uczestniczy w każdej wyprawie, zabawie ... i przedsięwzięciu jakie wymyśla zwariowana trójka małolatów. A gdy wracają z "przygody" zawsze wiozą ze sobą coś, co ściąga uwagę całego miasteczka.

"Tato, pojedźmy na grzyby" opowiada o wyprawie do lasu nowym samochodem. Dzieci pakują niezbędne rzeczy, czyli min. atlasy grzybów i maszt flagowy.
Ktoś zapytałby, po co komu maszt na grzyby? Jak to po co? Bez masztu flagowego Anna Maria( najmłodsza z rodzeństwa) nigdzie się nie ruszy, bo jest to jej ulubiony maszt. Tata,rad- niewola musi zabrać go ze sobą wobec takich argumentów.
Rodzina zabiera też ze sobą ukochanego przez dzieci sąsiada i za chwilkę jest już w lesie. Gdy znajdują pierwsze grzyby tata chce sprawdzić w atlasie ich nazwy, ale okazuje się to nie możliwe, bo pomysłowe niewiniątka- specjalnie w prezencie dla taty- zamalowały wszystkie grzyby, tak żeby miały nowy kolor.
Później przez tajemnicze, nie wiadomo jakie zwierzę w krzakach, które robi "muuu" i które napędziło niezłego stracha naszym grzybiarzom tata gubi się w lesie.
Okazuje się, że dla dorosłego wiele rzeczy ciężko jest zrozumieć dopóki, np. nie zgubi się w lesie.
Wtedy dopiero gdy ujrzy ratujący go czubek masztu z własnymi gaciami zamiast chorągiewki dociera do niego dlaczego na wyprawy należy ze sobą zabierać maszty!
Gdy wycieczkowicze wracają do domu z krową na pace nikogo w miasteczku to nie dziwi. Przyzwyczajeni są do dziwacznych sąsiadów i zawsze z ciekawością wyglądają ich zwariowanych pomysłów. A mama, która zawsze wraca późno z pracy, nawet o nic już nie pyta...

Markus Majaluoma, który napisał i zilustrował serię książeczek z Tatą musi doskonale znać się na dzieciach i jeszcze odznaczać się ogromnym poczuciem humoru. Czytając o przygodach Różyczków i oglądając ilustracje autora, można się nieźle uśmiać. Książki te są bardzo ciekawe zarówno dla małych czytelników, jak i dla dorosłych. Właśnie dzięki takim pozycjom, przy których nie nudzę się czytając pociechom uwielbiam książki dla dzieci.
Jeśli zechcecie przeczytać, na pewno się uśmiejecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena