Koszyk 0
Opis:
Kim jest piękna Ewa, z którą wzięty chirurg plastyczny, Richard Lafargue, pokazuje się na przyjęciach, a potem zamyka ją w piwnicy swej eleganckiej willi? Dlaczego Ewa czasem tak subtelnie się uśmiecha, a on wtedy z trudem ukrywa wściekłość i ból? Czemu są razem, skoro jest między nimi tyle wrogości? Jaka tajemnica mogła połączyć ze sobą tych dwoje? Dlaczego piękny tekst piosenki The Man I Love stał się dla nich sposobem na wyrażanie absolutnej nienawiści w najczystszej postaci? To książka ... w której rozpacz przenika się z perwersją. To historia kata i jego ofiary. Tylko dla dorosłych. `Pomysłowa, elegancka, a zarazem przerażająca powieść.` The Washington Post Book World `Proza Jonqueta jest bardzo specyficzna. Konstrukcja tej powieści opiera się na przedziwnej intrydze, makabrycznych wydarzeniach i zaskakującym zakończeniu. Trzeba przeczytać!` St. Petersburg Times Thierry Jonquet (1954-2009) - przedstawiciel nurtu francuskiej literatury noir. Głównym źródłem jego inspiracji były artykuły z codziennych gazet, czyli jak mówił sam autor, `barbarzyństwo świata, w którym żyjemy`. Za swoje powieści kryminalne i książki dla dzieci otrzymał wiele literackich nagród. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Thierry Jonquet
  • 2011
  • 0
  • 144
  • 185
  • 125
  • 97883-7648-9056
  • 9788376489056
  • ZAABV

Recenzje czytelników

W pajęczej sieci.

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy moja znajoma opowiadała z entuzjazmem, jaki to "tragiczny film" miała okazję obejrzeć parę dni temu, ja zapisałam sobie jego tytuł na końcu zeszytu. Słowa "straszny, psychodeliczny, tragiczny" były dla mnie zachęcające. Choć znajoma przekonywała wszystkich, by nawet nie ładowali tego filmu, ja - jak na złość, obejrzałam go zaraz po powrocie do domu.
Oglądałam go spokojnie, z początku z lekkim obrzydzeniem, by w pewnym momencie zatrzymać i z fascynacją stwierdzić ... że na taki film czekałam. Film rzeczywiście straszny, psychodeliczny, zmuszający do namysłu.
Gdy później dowiedziałam się, że istnieje książka, na podstawie której został nakręcony, zabrałam się do poszukiwania.

Żałuję, że ta krótka, wstrząsająca książka nie wpadła wcześniej w moje ręce i że najpierw obejrzałam jej ekranizacje.
I choć pochłonęłam ją w niecałe półtorej godziny, zostanie ona w mojej głowie jeszcze przez długi czas.
Odstawiwszy literaturę młodzieżową, której niezmienione wzorce i schematy doprowadzały mnie do szału, szukałam w księgarniach, na forach, na LC książek, które mogłyby w końcu nasycić mój głód dotyczący przeczytanie czegoś "nowego". Cieszę się, że udało mi się za pośrednictwem wymiany z jedną Panią dostać "Tarantulę" w swoje ręce.

Uwielbiam książki dotyczące psychiki człowieka i jego skrajnych zachowań. U Thierry'ego Jonqueta znajdziemy głównie negatywne emocje, które pozwolą nam zastanowić się nad człowiekiem, jego instynktami oraz żądzą zemsty i pragnieniem przetrwania.
Tarantula przeżywa cierpienie z powodu choroby psychicznej córki, które odreagowuje na torturach pięknej Ewy.
Aleks jest przestępcą, który jest gotowy poświęcić wszystko, by w końcu przestać się ukrywać przed policją.
Vincent jest ofiarą.
Nie chcę zdradzać niczego więcej.

Czytelniku, jeżeli nie oglądałeś filmu, a jesteś zainteresowany tą pozycją, szukaj jej. Przez pierwsze strony przebrniesz szybko. Będziesz czuł nienawiść do głównego bohatera, sławnego chirurga - Tarantuli; odkryjesz w sobie współczucie dla Ewy oraz Viviene; prześledzisz losy Aleksa i jego psychikę, by w kulminacyjnym momencie połączyć historię tych postaci.
Jest w tej książce jedna strona, na której znajduje się zdanie, które sprawi, że będziemy musieli przestać czytać. Potem, pełni sprzecznych uczuć będziemy kontynuowali lekturę. Szybko, nie odrywając spojrzenia od stron, których będzie coraz mniej. Dobrniemy do ostatniego zdania, wyrazu i kropki. Dotrze do nas, jaka zmiana dokonała się w umysłach głównych bohaterów, uświadomimy sobie wszystko w stu procentach. A potem zstąpi na nas dziwne uczucie.
Uczucie, którego szukałam w ostatnich czasach.
Uczucie mówiące mi o tym, że przeczytałam genialną książkę.

Oświadczam, że powyższa recenzja jest mojego autorstwa oraz że została ona opublikowana także w serwisie lubimyczytac.pl pod nickiem trixie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wspaniała!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka Jonqueta mimo swej niewielkiej objętości zawiera to czego od książki oczekuję. Dawno już nie czytałam książki tak dobrej, zaskakującej,pomysłowej, trzymającej w napięciu jak "Tarantula". Książka jest wspaniała w swojej prostocie. Przez większość książki czytelnik, próbuje sobie ułożyć pewną historię a kiedy już ma pewien zarys i myśli, że zna całą historię autor daje nam na zakończenie swego rodzaju niespodziankę (można to nazwać szokiem) ... Zakończenie tej książeczki jest naprawdę mocne, zaskakujące, dla niektórych może też przerażające ale po przeczytaniu tej książki chcę mi się więcej takich historii. Książkę czyta się jednym tchem i polecam ją każdemu, kto lubi niebanalne historie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena