Koszyk 0
Opis:
Książka ta zgłębia jedną z najatrakcyjniejszych, najbardziej kontrowersyjnych i rewolucyjnych ścieżek ludzkiego życia: Tantrę, drogę duchowego przebudzenia, mającą swoje korzenie w Indiach sprzed 7000 lat, która nie oddziela seksu od oświecenia, lecz traktuje je jak jedno. Autorka dogłębnie bada tę tajemniczą Ścieżkę poprzez opowiadanie prawdziwej historii mł ... odej tybetańskiej kobiety o imieniu Pema, która dostępując różnorodnych inicjacji, zostaje uczennicą hinduskiej Mistrzyni Tantry: Leeli. Historia przedstawia Tantrę widzianą z dwóch perspektyw – Mistrzyni i uczennicy, co sprawia, że książka obfituje w mądrość, wglądy, przełomowe doświadczenia, intensywne emocje, swawolność i zmysłowość. Dodatkiem do tej duchowej przygody jest przewodnik po prowadzonych krok po kroku Medytacjach Tantrycznych do praktykowania w pojedynkę lub w parach, wspomagających podnoszenie energii życiowej do poziomu przepełnionej błogością seksualności, w celu tworzenia satysfakcjonujących relacji i osiągania najwyższego stanu świadomości i miłości.  Książka składa się z trzech części: * Zapierającej dech w piersiach historii Mistrzyni Tantry i jej uczennicy* 27 prowadzonych medytacji tantrycznych, ilustrowanych pełnostronicowymi kolorowymi zdjęciami* Dodatkowego rozdziału zawierającego zdjęcia i poezję Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Gitama
  • 2014
  • 1
  • 312
  • 240
  • 170
  • 9788393702916
  • 9788393702916
  • ZCEYM

Recenzje czytelników

Tantra

Ocena:
Autor:
Data:
W naszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na seksualność. Liczne poradniki podają świetne przepisy jak, gdzie i jak szybko można zaspokoić swoje potrzeby. Brakuje w nich jednak poruszenia kwestii sfery duchowej, budowania wspólnych przeżyć. Codzienność i bliskość przypominają fast fordy: szybko, kiepskiej jakości i bez zobowiązań w celu uzyskania chwilowego zaspokojenia.
Tantra skupia się na odnalezieniu własnego spokoju, swojej ścieżki, cieszeniu się z życia, wyczuleniu na doznania ... Seks tantryczny jest całkowitym przeciwstawieniem trendu szybkich numerków. Budowanie otoczki, zmienianie codzienności, dojrzewanie do rytuału zbliżenia i oczyszczenia jest długim procesem tworzenia bliskości. To proces wymagający zaangażowania dwóch stron uwalniających swoje pragnienia od umysłu pozwalających na zachowanie spokoju i równowagi ducha. Przepisy są bardzo proste, tłumaczenie świata równowagi i radości pozwala na łatwe zastosowanie ich w swojej codzienności: „Taniec to joga dla kobiet (…). Chociaż taniec jest nie tylko dla kobiet, zdecydowanie pasuje do kobiecego ciała oraz energii i niezwykle im służy”.
Większość książki poświęcone jest uwalnianiu od swojego skupienia na otoczeniu, problemach, codziennej gonitwie, starania o uzyskanie spokoju ducha.
Polecam osobom pragnącym zadbać o swój rozwój duchowy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena