Koszyk 0
Opis:
Wielka panorama dziejów rosyjskiej kultury od drugiej połowy XVIII do końca XX wieku. Autor, znany historyk brytyjski, przedstawia koleje losu rosyjskich pisarzy, poetów, malarzy, kompozytorów i ich najważniejsze dzieła. Tytuł książki pochodzi od słynnej sceny z Wojny i pokoju Tołstoja, w której hrabianka Natasza tańczy w rytm melodii ludowej, choć nigdy wcześniej jej nie słyszała.
  • Magnum
  • twarda
Mniej Więcej
  • Orlando Figes
  • 2014
  • 666
  • 215
  • 145
  • 978-83-63986-84-1
  • 9788363986841
  • ZCB3V

Recenzje czytelników

Taniec Nataszy - Orlando Figes

Ocena:
Autor:
Data:
Nie bez znaczenia był dla mnie fakt, że Simone Sebag Montefiore poleca książkę "Taniec Nataszy", Orlando Figesa. Poza tym bardzo lubię takie książki historyczne, które pozwalają się wczuć w atmosferę dawnych czasów. Książki, w których historia nie jest tylko zapisana, ale jest opowiedziana.

Niewątpliwie, Orlando Figes potrafi opowiadać bardzo dobrze. Książka przedstawia panoramę dziejów kultury rosyjskiej, od drugiej połowy XVIII wieku, do końca wieku XX ... Swoją opowieść Figes zaczyna od opisu budowy Petersburga. Niezwykle ujął mnie ten fragment. Wokół samej budowy tego miasta powstało wiele mitów i legend. Orlando Figes nie przytacza ich w sposób dosłowny, aczkolwiek jego metoda pisarska nie pozostawia wątpliwości co do tego, że historia budowy Petersburga jest historią niezwykła, niezwykłego miasta, o zachwycającej architekturze, o swojej własnej specyfice.

Orlando Figes nie tylko opowiada czytelnikowi o przeszłości, ale przede wszystkim stara się wydobyć prawdziwego ducha rosyjskiej kultury, ożywiając rosyjskich pisarzy, poetów, malarzy i kompozytorów. Bardzo podobał mi się "Taniec Nataszy", to historia pisana w sposób porywający. Od lektury tej książki trudno się oderwać.

"Taniec Nataszy" to prawdziwa opowieść, zanurzona w pewnej indywidualnej interpretacji autora książki. To bardzo bogata lektura, w której czytelnik odnajdzie wiele faktów biograficznych dotyczących najwybitniejszych postaci rosyjskiej kultury, wiele fragmentów tekstów literackich, ale również obszerne fragmenty dotyczące codziennego życia Rosjan. Ozdobę dla tekstu stanowią ilustracje, mapy i zdjęcia, których ilość jest dobrze dostosowana do ilości tekstu pisanego. Myślę, że gdyby ilustracji było więcej, książka mogłaby sprawiać wrażenie nieco chaotycznej.

Książka naprawdę godna polecenia, zachęcam do czytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena