Koszyk 0
Opis:
Relacje z życia o. Goldmanna. Jego relacja wykazuje, że los to nie jakiś łańcuch przypadków, na które bezbronnie jesteśmy zdani. Tu wyraźnie ujawnia się, że żaden człowiek, nawet najpotężniejszy, nie stoi u steru wydarzeń. Nasz Stwórca nie wypuszcza steru z rąk. Od nas ludzi zależy, jak będziemy wywierać wpływ na bieg życia - przez miłość czy nienawiść.
Mniej Więcej
  • Gereon Goldmann
  • 2007
  • 1
  • 112
  • 205
  • 145
  • 97883-89843-319
  • 9788389843319
  • Q8050

Recenzje czytelników

Franciszkanin w SS

Ocena:
Autor:
Data:
„Jechałem powoli przez nieprzyjacielskie linie i wołałem głośno po niemiecku, angielsku, francusku i włosku: Przynoszę Chrystusa Pana. Wszyscy patrzyli na zatrzymujący się czołg. Wysiadałem ostrożnie w Drogocennym Skarbem. Następnie rozdzielałem Komunię Świętą tym, którzy chcieli ją przyjąć. Teraz zobaczyłem, że nasi przeciwnicy pochodzą z różnych krajów. Wielu katolików klękało, przede wszystkim Polacy, inni zdejmowali hełmy i stali w ciszy ... gdy podchodziłem od jednego do drugiego żołnierza – kulejący albo ranni leżeli na ziemi. Potem przyszli i zdrowi prosząc o Komunię Świętą. Front był spokojniejszy, z obu stron przyglądano się niesamowitemu wydarzeniu wojennemu. Nieprzyjacielscy sanitariusze przynosili herbatę i czekoladę. Mój zapas Komunikantów się wyczerpał. Teraz możecie brać mnie do niewoli – powiedziałem. Jednak odpowiedź brzmiała: You go back, You brought tle Lord – Idź z powrotem, Ty przyniosłeś Pana."

Historia franciszkańskiego seminarzysty, którego studia przerwała Wojna i zmuszony został wstąpić do SS, a po Wojnie wyjechał do Japonii. Dzięki otrzymanemu od najwyższego zwierzchnika SS żelaznemu glejtowi, zezwalającemu na swobodne praktykowanie wiary podczas służby wojskowej, a także dzięki niezwykłej inteligencji i zdobytej podczas rozpoczętych studiów wiedzy religijnej i filozoficznej, nawrócił wielu SS-manów, a nawet zatwardziałych i zdeklarowanych zbrodniarzy hitlerowskich, z którymi był więziony we francuskim obozie dla jeńców niemieckich w Ksar es Souk w Maroku. Zapewne wiele z tych nawróceń nie doszłoby do skutku, a sam o. Gereon nie uszedłby cudownie z życiem z wielu śmiertelnie groźnych sytuacji, gdyby nie nieustanna modlitwa pewnej siostry zakrystianki z Fuldy, rodzinnej miejscowości Gereona, oraz około dwustu innych osób, które o tę modlitwę ona poprosiła. Jeszcze w czasie Wojny młody seminarzysta i żołnierz otrzymał audiencję u Papieża Piusa XII, od którego uzyskał zgodę na wcześniejsze, warunkowe święcenia kapłańskie. Niezwykłe przygody o. Gereona Goldmanna czyta się z zapartym tchem. Książkę z przyjemnością przeczyta nie tylko każdy katolik, w szczególności czciciel Najświętszego Sakramentu, każdy kapłan czy siostra zakonna, ale także każdy zainteresowany historią II Wojny Światowej czy Japonią, o której jest cała druga część książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena