Koszyk 0
Opis:
Pierwszy wywiad rzeka z Krzysztofem Kowalewskim. Będzie o jego życiu prywatnym - dzieciństwie w czasie wojny, młodości w PRL, kobietach, przyjaciołach dawnych i obecnych, skomplikowanej sytuacji rodzinnej, prawdziwej miłości i tych mniejszych miłościach. Będzie o odpowiedzialności i dojrzewaniu do różnych ról, nie tylko teatralnych, ale i tych w życiu prywatnym. Będzie o chorobach i cierpieniu, o szczęściu i nieszczęściu, radości i smutkach, ale zawsze z uśmiechem, poczuciem humoru ... autoironią i ogromnym dystansem do swojej osoby i całego świata. Pojawią się też historie z życia zawodowego: szkoła aktorska, pierwsze kroki na scenie, kolejne etapy w rozwoju kariery teatralnej, filmowej i telewizyjnej, najważniejsze role. Będzie mnóstwo smaczków i anegdotek z życia środowiska aktorskiego, wiele nazwisk i wydarzeń w przezabawnych konfiguracjach. Panorama polskiego filmu i teatru współczesnego oczami jednego z najwybitniejszych polskich aktorów komediowych. Ale też poruszająca, błyskotliwa, inteligentna i przezabawna lektura pełna mądrości życiowej i świetnych dowcipów. Kto myśli, że wszystko już wie o Krzysztofie Kowalewskim, zdziwi się po przeczytaniu tej książki. A kto uważa, że dowie się z niej wszystkiego, zobaczy, jak wielkim aktorem, również w życiu, jest bohater tego wywiadu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Juliusz Ćwieluch, Krzysztof Kowalewski
  • 2014
  • 0
  • 302
  • 213
  • 153
  • 9788364142963
  • 9788364142963
  • ZBNEY

Recenzje czytelników

Kilka słów Zagłoby

Ocena:
Autor:
Data:
Wielopłaszczyznowy, ciekawie ilustrowany obraz wybitnego polskiego aktora. Pozycja pozwala prześledzić jego zawodową drogę, przyjrzeć się osobistym perypetiom bohatera. Mrugając do czytelnika aktor dzieli się z, nim swoimi przemyśleniami.

Krzysztof Kowalewski opowiada o swoim dzieciństwie, świecie bez ojca, dojrzewaniu do dorosłości i walce o lepsze jutro. Pięknie mówi o swojej matce, która poświęcała mu każdą chwilę. Świat widziany jego oczyma nie jest czarno-biały nosi wiele odcieni ... Nie wstydzi się błędów, mówi o nich otwarcie. Nie jest dwulicowy, ukazując własną osobę w dobrym świetle.

Pan Kowalewski należy do grona tych aktorów, którzy nie są celebrytami. Oczywiście, jest niezwykle popularny, ale nie emanuje własną osobą, nie narzuca się. Bardziej zależy mu na tym, aby mówiono o jego roli aniżeli o jego życiu prywatnym. Kowalewski bardzo poważnie podchodzi o ról jakie gra, nie bagatelizuje nawet tych najmniejszych. Dba o każdy detal. Rozwija mój warsztat będąc już doświadczonym aktorem.

Na brawa zasługuje również Juliusz Ćwieluch, bo to dzięki niemu cała książka jest niezwykle lekka i dowcipna. Nie boi się pytać o życie prywatne. Podczas czytania odnosi się wrażenie, że obaj panowie bardzo się lubią, rozmawiają ze sobą jak kumple przy piwie. Nie brak w tej rozmowie rzeczy trudnych, ale i tych wesołych. Strasznie ujęły mnie anegdoty opowiadane przez pana Kowalewskiego.

Obraz odtwórcy Zagłoby, to nie tylko zbiór ogólnych informacji, o nim, ale w dużej mierze przemyślenia i refleksje na temat życia. Dostrzegamy jego prawdziwe oblicze. W swojej pracy wykazuje się ogromnym profesjonalizmem. Dzięki temu powstała prawdziwa skarbnica wiedzy na temat tego wybitnego artysty. Myślę, że będzie to wspaniała lektura dla wszystkich fanów talentu aktora oraz dla tych, którzy interesują się polską sceną teatralną.

Na podstawie wywiadu można wiele powiedzieć o panu Krzysztofie. Zdradził mnóstwo informacji na temat swojego życia zawodowego. Opowiedział o trudnych początkach kariery, o poszukiwaniu swojej drogi i walce o role i aprobatę odbiorców. Sporo miejsca poświęcił swemu życiu osobistemu. Wspomina kobiety, żony, dzieci i pierwszy samochód. Co mnie ujęło? Chyba siła, ale i pokora bohatera. Nie poddawał się, gdy było ciężko. A sytuacji, w której zawalił potrafił przyznać się do błędu.

Jeśli ktoś nie jest do końca przekonany do pozycji, niech tylko spojrzy na jej okładkę. Widząc twarz pana Krzysztofa nie zawaha się. Ja początkowo miałam wątpliwości, czy, aby na pewno nie będą, to wynurzenia starszego pana. Ku mojej radości okazało się, że mam w ręku ciekawą pozycję traktującą o kulisach świata teatru i filmu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena