Koszyk 0
Opis:
Wspomnienia i felietony Magdaleny Zawadzkiej, jednej z najlepszych polskich aktorek, napisane lekko i z humorem. Pod tą lekkością kryje się jednak wiele głębokich przemyśleń. W wydanej wcześniej w 1999 roku książce Kij w mrowisko wspomnienia obejmowały tylko czas dzieciństwa, dojrzewania i młodości autorki. Tym razem Magdalena Zawadzka opowiada też o swych latach dojrzałych i o dorastaniu do dojrzałości (która przychodzi niepostrzeżenie) ... o traumatycznym czasie żałoby po śmierci męża Gustawa Holoubka (Świat bez Gustawa), o świecie bez rodziców (Mama autorki zmarła w 2014 roku). Pięknie też rozwija opowieść o Jaśku - swoim dorosłym już dziś synu - opatrując ją wieloma rodzinnymi anegdotami. Osobną część książki stanowią Podróże, które są wielką pasją aktorki. A świat widziany jej oczami - fascynujący. Część trzecia to Felietony pisane w latach dziewięćdziesiątych (ale jest też współczesna niespodzianka!), jednak wciąż przejmująco aktualne. Jak bardzo nic się w Polsce nie zmienia (a jeśli tak - to na gorsze), świadczy nowy, napisany specjalnie do książki felieton z sierpnia 2014 roku, który dowcipnie i dosadnie pokazuje, co się dzieje z kulturą języka, kulturą polityczną i kulturą osobistą. Cięte diagnozy rzeczywistości zapadają w pamięć i pokazują mało znane oblicze aktorki, która mówi we wstępie: „Taka jestem i już to wprawdzie tytuł mojej książki, ale ja naprawdę taka jestem, a przynajmniej tak mi się wydaje. We wszystkim, co pisałam zarówno we wspomnieniach, jak i w felietonach, które wzajemnie się uzupełniają, starałam się być sobą, być szczera. Inaczej pisanie nie miałoby dla mnie żadnego sensu”. Tę szczerą, wielobarwną opowieść ilustruje unikatowy materiał zdjęciowy z bogatego archiwum Autorki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Magdalena Zawadzka
  • 2014
  • 1
  • 368
  • 243
  • 173
  • 978-83-64700-32-3
  • 9788364700323
  • ZBN1R

Recenzje czytelników

Książka na niepogodę !!!

Ocena:
Autor:
Data:
Magdalena Zawadzka jest ulubioną aktorką mojej mamy. Przeczytała już jej poprzednią książkę"Gustaw i ja", więc będzie miała niespodziankę,gdy się dowie,że ukazała się już jej kolejna pozycja .
Pani Magdalena Zawadzka, doskonała aktorka i bardzo interesująca osobowość opowiada w książce o swoim życiu, również prywatnym. To opowieść pełna wspomnień i powrotów do przeszłości, pani Zawadzka pięknie mówi także o swoim mężu, niezapomnianym Gustawie Holoubku. Bardzo wzruszające momentami ...
Osobę Magdaleny Zawadzkiej, oprócz tego, że jest utalentowaną aktorką, kojarzyłam głównie z ogromnym poczuciem humoru i dlatego też sięgnęłam po książkę jej autorstwa. Na każdej stronie "Taka jestem i już" rysuje się postać niezwykłej aktorki, ale również matki.Pięknie i wzruszająco toczy się ta opowieść..
Pani Magdalena Zawadzka pisze świetnym stylem, lekko i przyjemnie, ma również duże poczucie humoru i spory dystans do siebie. Te zapiski są takie jak ona sama, mają w sobie dużo ciepła. Choć w jej życiu nie brakowało dramatycznych chwil, potrafiła zachować nieprzeciętną pogodę ducha.
Z jej książki emanuje niezwykła wrażliwość i delikatność, a jednocześnie ogromna siła charakteru. Od tej lektury nie można się oderwać, czyta się ją jednym tchem. Uwaga: przyciąga jak magnes !!! Pozycja ta zasługuje na najwyższe nagrody i pochwały !!! Jej zakup na prezent dla mamy i przyjaciółki- to naprawdę strzał w dziesiątkę !!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonała, porywająca, pełna ciepła.

Ocena:
Autor:
Data:
Magdalena Zawadzka, to niezwykle popularna aktorka, którą bardzo lubię, cenie jej grę. Lubię, ba uwielbiam czytać wspomnienia spisane przez znane osoby, które cenie, lubię, podziwiam. Nic więc dziwnego, iż z wielką przyjemnością sięgnęłam po wspomnienia Magdaleny Zawadzkiej.
Aktorka z wielkim humorem, dystansem do siebie wspomina swoje dzieciństwo, młodość, opowiada o rodzinie, wychowaniu, nauce w żeńskiej szkole, a póżniej w szkole teatralnej i wielu, wielu innych fascynujących sprawach ... które złożone razem uformowały aktorkę w osobę, jaką dzisiaj jest.
Wspaniale pisze przede wszystkim o chwilach dobrych, radosnych, ale nie tylko. Sporo w opowieści momentów smutnych, trudnych, czy to ze względu na sytuację społeczno-historyczną (lata bezpośrednio po II wojnie światowej), czy ze względu na odejście bliskich (ukochanej mamy, traumie po śmierci męża). Historia porywająca, podobnie, jak i osoba, która ja opowiada. Ukazane jest życie w najróżniejszych jego etapach. Całość frapująco opowiedziana pięknym językiem, starannie dobranymi słowami i uzupełniona licznymi anegdotami.
Zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena