Koszyk 0
Opis:
 Nieujawnione odkrycia, niezwykłe znaleziska i zaginione skarby,które każą pisać historię ludzkości na nowo!Pismo sprzed 20 000 lat, samoloty sprzed potopu, motocykle Majówi inne rewelacje archeologiczne zaprzeczające oficjalnej nauce.150 unikatowych fotografiiIstnieją znaleziska, które oficjalna nauka pomija zupełnym milczeniemalbo z premedytacją lekceważy. Ukrywane przed opinią publiczną ... tajemnicze przedmioty pozostają schowane w piwnicach muzeów,uniwersytetów i klasztorów.LUC BÜRGIN, redaktor szwajcarskiego tygodnika i autor licznych publikacji– podobnie jak Michael Cremo i Richard Thompson w bestsellerzeZakazana archeologia – tropi te niezwykłe odkrycia, wyciągana światło dzienne i dokumentuje sensacyjnym materiałemzdjęciowym w demaskatorskiej, pasjonującej książce.* „Geody” sprzed pół miliona lat o konstrukcji nowoczesnych elektrycznychświec zapłonowych* Mikroskopijne spirale z wolframu, molibdenu i miedzi odkrytew skałach, których wiek szacuje się na 20 000-318 000 lat* Rzeźby i wazy sprzed 19 000 lat zapisane nierozszyfrowanymi dodzisiaj znakami* Hieroglify nieznanej cywilizacji sprzed 11 000 lat koegzystującejz dinozaurami* Model maszyny parowej zbudowany przez przedstawicieli przedkolumbijskiejcywilizacji* Żarówka ze staroegipskiej świątyni* Mapa z grobowca w Chinach, sprzed 2 000 lat, uderzająco podobnado map opracowanych na podstawie zdjęć satelitarnychProwokacyjna krytyka uznanych ustaleń archeologicznych ujawniarewelacje, które ofi cjalną historię ludzkości stawiają pod znakiemzapytania. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Luc Burgin
 • 2015
 • 2
 • 272
 • 205
 • 130
 • 9788324153916
 • 9788324153916
 • ZCM8N

Recenzje czytelników

Tajne archiwa archeologii

Ocena:
Autor:
Data:
Luc Burgin jest pisarzem, publicystą i dziennikarzem. Znany jest z książek popularnonaukowych. Jedną z jego pozycji wydało wydawnictwo Amber. Tajne Archiwa Archeologii ukazały się w 2015 roku.
Na świecie nie brakuje tajemnic, które do tej pory nie są wyjaśnione. Jaskinie pełne zabytkowych, niecodziennych przedmiotów, nierozczytane tablice, niezbadane figury czy dziwne zwierzęta. Odkryte, lecz nie przebadane. Dlaczego? By nie wywoływać niepotrzebnego zainteresowania ... Albo by nie podważać dotychczasowych badań i wyników naukowych. By nie zmieniać ciągle informacji. By nie zostały rozkradzione, podrobione, sprzedane i wywiezione za granicę. By nie wywoływać sensacji. Dlatego informacje o nich ukrywa się, a naukowcy nie mają jednej opinii na te tematy.
Książkę podzielono na pięć części. Pierwsza mówi o ukrytych znaleziskach. Tu znajdziemy informację m.in. o Burrows’ Cave – miejscu, które skrywa skarby niewiadomego pochodzenia. Złote trumny, ozdoby z dziwnymi znakami, szkielety i broń. Druga część to tajemnicze stworzenia jak yeti czy olbrzymia małpa. Jest też Azzo – neandertalczyk, który żył w XX wieku. W części trzeciej umieszczono informacje o tajemniczych miejscach. Opisano tu podwodne miasto czy piramidy w Chinach. Kolejna część to niezwykłe znaleziska. Przedmioty, które wyprzedzały swoje epoki – prymitywna zapalniczka czy dziury po wierceniu rdzeniowym w czasach starożytnego Egiptu. Ostatnia część dotyczy Biblii i zawartego w niej kodu. Do tego mamy jeszcze epilog, skany dokumentów, obszerną bibliografię oraz prośbę autora, który podaje dane kontaktowe w razie gdyby ktoś posiadał informacje na temat opisanych zjawisk lub nowych rzeczy.
Książka napisana jest w stylu popularnonaukowym, trochę dziennikarskim. Autor często pokazuje, że jest obecny w treści. Mówi, że coś sprawdził, z kimś rozmawiał. Przedstawia także wypowiedzi innych osób. Powołuje się na różne źródła, nie tylko na własną wiedzę. Przytacza fragmenty gazet, opinie innych. Posługuje się również fotografiami.
Fotografii w książce jest naprawdę dużo – według informacji z okładki aż 150. Nie były one wcześniej publikowane. Pochodzą z różnych czasów, dlatego niekiedy bywają słabej jakości. Są zarówno czarno-białe jak i kolorowe. Mają za zadanie nie tylko wzbogacać treść, lecz także obrazować ją. Są dopasowane do artykułów, ale pojawiają się też między nimi z odpowiednią informacją, do którego tekstu powinniśmy je przyporządkować.
Czasem zdjęcia są słabej jakości, są za ciemne i prawie nic na nich nie widać. To jeden z minusów tej pozycji. Trzeba jednak przyznać, że wydawnictwo postarało się wydrukować je w sposób całkiem przystępny – nie widać pasków, które często pojawiają się w druku.
Wzbogacenie treści o fotografie to świetny pomysł. Dzięki temu czytelnik wie, o czym czyta i co chce mu przekazać autor. Do tego sprawiają one, że teksty wydają się bardziej naukowe, potwierdzone czymś więcej niż tylko plotka.
Sama treść też jest ciekawa. Przedstawia rzeczy, o których nie mówi się głośno. Powodów jest kilka, wymieniłam je zresztą na początku tekstu. Autor odrywa przed nami tajemnice, które zamieciono pod dywan, bo były niewygodne. Myślałam, że zanudzi nas wiedzą, a tymczasem pozycja okazała się interesująca, nie była też naszpikowana zbyt wieloma szczegółami. Autor skupił się na najważniejszych rzeczach, które przekazał w atrakcyjnej formie. Jego styl można nazwać dziennikarskim. Trzeba przyznać, że to ciekawa lektura.
Polecam tym, którzy szukają pozycji z interesującymi wiadomościami. To nie powieść, raczej zbiór artykułów, które czyta się szybko i z zainteresowaniem. Celem autora było uświadomienie nam, jak wiele niewyjaśnionych rzeczy jest jeszcze na świecie. Moim zdaniem udało mu się. Jestem naprawdę zadowolona, że mogłam przeczytać tę książkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Ani historia ani nic co z nią może być związane nie jest tym co kocham i na co zwracam szczególną uwagę. Raczej jestem z gatunku tych co wolą takie pozycje omijać szerokim łukiem. Ale przychodzi taki czas, że człowiek chce coś zmienić, zajrzeć poza granice, które sam sobie stworzył i którymi sam się ogranicza. "Tajne.." była dla mnie książką, która pozwoliła mi skosztować smaku spoza mojej listy menu...

"Tajne archiwa..." podzielone jest na pięć różnych części ... Każda skrywa inne tajemnice, zagadnienia i szczegóły łącznie ze zdjęciami. Pierwsza część to ukryte znaleziska takie jak: Złoty skarb z Burrows' Cave, Tablice z Michigan, Testament z Acambaro i inne. Druga zaznajamia nas z tajemniczymi stworzeniami. Czy w Afryce Środkowej były dinozaury? A może olbrzym z Kiusiu? "Azzo" jako ostatni neandertalczyk? W trzeciej poznajemy tajemnicze miejsca np. Miasto piramid na dnie morza, Tajemnicza komora w piramidzie Cheopsa, Laos i tajemnica kamiennych dzbanów czy Hieroglify w Puszczy Brazylijskiej. Czwarta to szokująca i niezwykłe znaleziska tj. spirale z kosmosu, Metalowa "stopa" z Aiud, zapalniczka sprzed 500 tysięcy lat a może młotek, który wprawia ekspertów w zakłopotanie? Część piąta poświęcona jest biblii, a dokładniej jej zakodowaniu. Czy faktycznie tak jest,a jeśli tak to kto to zrobił?
Te i wiele innych ciekawych i szokujących odkryć znajdziecie na stronach tej właśnie książki. Do tego 150 unikatowych zdjęć, które zostały opublikowane po raz pierwszy.

Jako osoba nie lubiąca tych klimatów muszę przyznać, że byłam bardzo mile zaskoczona. Wydaje mi się, ze po taką literaturę sięgnę jeszcze niejednokrotnie!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena