Koszyk 0
Opis:
Światowy bestseller – książka do kolorowania, która zachwyci rysowników i poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Witaj w czarno-białym świecie tajemnego ogrodu! Znajdziesz tu niezwykłe rośliny i zwierzęta, skomplikowane rysunki do wypełnienia kolorem, labirynty do przejścia, ornamenty do dokończenia, a także miejsce na własną twórczość. Będziesz szukać ukrytych kluczy, sów ... motyli i biedronek… A to dopiero początek!  Już wkrótce tom drugi: "Zaczarowany las". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Johanna Basford
  • 2015
  • 1
  • 96
  • 240
  • 241
  • *, 9788310-12909-3
  • 9788310129093
  • ZCPS8
  • 7-10 lat, 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Ogrody, dla których tylko wyobraźnia jest granicą

Ocena:
Autor:
Data:

Kto powiedział, że kolorowanie jest tylko dla dorosłych, ten ma ograniczoną wyobraźnię i jest mi go autentycznie szkoda! Albo ja zaczęłam ostatnio więcej zauważać takich wydań na naszym rynku, albo jest ich istotnie więcej – bardzo dobrze. Kolorowanie to naprawdę cudowna metoda na relaks. Nawet jeśli człowiek jest przemęczony, zestresowany i zupełnie zniecierpliwiony, to polecam spróbować. Malowanie zaczyna uspokajać, wybieranie kolorów, odcieni i barwienie poszczególnych elementów sprawia ... że zatracamy się w tym zupełnie, odzyskując wewnętrzną harmonię.
Książeczka zaprasza nas w swoje progi niesamowitą okładką, a zatrzymuje rozbudowanym wnętrzem. Każda strona to bogactwo linii, z których wyłaniają się piękne kwiaty, bujne rośliny, wielkie domki na drzewie, ciekawskie wiewiórki czy leniwe ślimaczki. Są to czasem naprawdę maleńkie elementy, których wygląd może wpłynąć na całą ekspozycję. Wszystko prezentuje się przepięknie – większość obrazków zmusza kolorującego do dodatkowej aktywności. Nie tylko w postaci szukania ukrytych przedmiotów, ale też w zmotywowaniu do domalowania czegoś do danego obrazka. Absolutnie nie mam żadnych zdolności plastycznych, ale i tak chciałam to zrobić!
Autorka prezentuje nam bogactwo flory, która zachwyca na co dzień, a którą teraz możemy i my zabarwić na kolory, które tylko się nam zamarzą. Ta niewielka książeczka sprawi, że wiele dni lub/i tygodni minie Wam na kolorowaniu tych roślinek i zwierzaczków. Zapewni Wam możliwość odstresowania na długi czas, a przy umiejętnym kolorowaniu (bardzo możliwe, że przy użyciu cienkopisów – bardzo małe elementy), nawet może posłużyć jako nasz mały wkład w dekorację mieszkania. Książeczki nie polecam dla najmłodszych, lecz dzieci tak od 12 roku życia. Będzie zbyt trudna i w ten sposób frustrująca dla mniejszych dzieci, które nie poradzą sobie z maleńkością poszczególnych części.
Johanna Basford to utalentowana artystka, której książki są już sprzedawane na całym świecie i naprawdę doceniane. Pozostałe dwie książeczki do kolorowania to „Echnanted Forest” i „Lost Ocean” – „Zaczarowany las” będzie niedługo w sprzedaży także w Polsce. Na jej stronie możecie podziwiać już pokolorowane obrazki, a także dodawać tam swoje prace! Johanna zaczyna pracę zawsze od szkicu ołówkowego, następnie pokrywając je tuszem – te misternie tworzone dzieła sztuki mogą być Wasze za naprawdę niewielkie pieniądze.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tajemny ogród

Ocena:
Autor:
Data:
Jedno Wam powiem, wiele oczekiwałam po tej kolorowance. W sieci widziałam zdjęcia, które podsycały mój apetyt. Z każdej strony była wychwalana. Pragnęłam jej jak małe dziecko. I co? Miało być tak pięknie, a w rzeczywistości nie jest tak „kolorowo”...

Zacznijmy jak zwykle od początku. Biorąc do ręki kolorowankę co widzę, piękną oprawę graficzną, czarne kwiaty z dodatkiem złota. No dobrze byłoby wszystko jak należy, gdyby okładka była wykonana z lepszego papieru, ta przypomina brystol z tym ... że faktura jest matowa/szorstka. Wizualnie bardzo ładna, praktyczna - w ogóle, wydaje mi się, że szybko się przybrudzi bądź poplami nie wspominając już o pozaginanych rogach. Doszukując się jakichkolwiek plusów, to znajduję taki, że śmiało możecie pokolorować okładkę według własnego uznania, wtedy będzie ona jedyna w swoim rodzaju, co jednak nie zmienia faktu, że prędzej czy później ulegnie zniszczeniu.

Otwieram kolorowankę i witają mnie słowa „Wpadnij do króliczej nory i odkryj moją czarno-białą Krainę Czarów...”, fakt, troszeczkę czuję się jak Alicja w krainie czarów. Na kolejnej stronie znajduje się miejsce, gdzie można wpisać imię i nazwisko właściciela książki.

Kolorowanka jest formatu książki/albumu. Kartki, na których znajdują się ilustracje są kiepskiej jakości, niestety choćbym chciała pokolorować cienkopisami bądź mazakami obawiam się, że odbiją się na drugiej stronie, dodatkowo kartki nie są białe lecz w kolorze „ecru”. Książka składa się z 48 kartek obustronnie zapisanych. Jedne ilustracje są w pełni ukończone, takie, które nadają się wyłącznie do kolorowania, drugie należą do tych, które powinno się wpierw dokończyć, potem pokolorować. Ogromy plus za ilustracje, są rzeczywiście przepiękne. Kolejny minus za to, że kartki nie są wyrywane jak w bloku, bowiem są sklejone jak w typowej publikacji. Pytam się… jakim cudem mam pokolorować rysunek, który ma zakończenie przy samym sklejeniu książki? No jak? Jedyna możliwość, to całą siłą rozgiąć książkę, jednak wtedy jest duża szansa, że kartki „wylecą”, nie wspominając już o uszkodzonym grzbiecie, który zostanie zmasakrowany.

Na końcu znajduje się klucz do tajemniczego ogrodu.

Teoretycznie...
„Dodaj cienkopisem szczegóły na kwiatkach...” okej skoro proponują cienkopisy… w takim razie biorę je do ręki i co? W praktyce wygląda to znacznie gorzej, niestety tak jak sądziłam cienkopis przebija kartkę i niszczy obrazek, który znajduje się po drugiej stronie.Z pewnością można spędzić miłe chwile kolorując ilustracje Tajemniczego ogrodu, jeśli nikogo nie będzie wyprowadzać z równowagi fakt, że kartki są marnej jakości. Oceniałam kolorowankę pod kątem „plastyka”, ponieważ jest to książka dla osób kreatywnych, lubiących bawić się kolorem itd. sądzę, że osoby te będą zwracać uwagę na to czy można tutaj popisać się jedynie kredkami, a może czymś „mocniejszym” tudzież mazakami, cienkopisami czy farbami. Dlatego też ocena jest średnia, bowiem bardzo rażą mnie te słabej jakości kartki, które są porowate (jednym może się to spodobać), a do tego w dużej mierze prześwitujące.

Recenzja znajduje się na blogu: http://nhoryzonty.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena