Koszyk 0
Opis:
Klimat starej angielskiej rezydencji, rodzinne niesnaski i skandale, spalony testament i wiele mylnych tropów. Kto z domowników miał motyw, by otruć właścicielkę posiadłości Styles Court? Czy zbrodnię popełniono z namiętności, czy z chciwości? Nad rozwikłaniem zagadki po raz pierwszy razem pracują - kapitan Hastings, marzący o tym, żeby być Sherlockiem Holmesem, i Herkules Poirot, który nie musi o tym marzyć.
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2012
  • 208
  • 195
  • 125
  • Klasyka kryminału
  • 978-83-245-9229-6
  • 9788324592296
  • ZAH35

Recenzje czytelników

Tajemnicza historia w Styles

Ocena:
Autor:
Data:
Zdecydowana klasyka kryminału. Po raz pierwszy mamy tu do czynienia z bardzo barwną postacią jaką jest mały Belg - Poirot i od tej pory każdemu, kto przeczyta, trudno będzie się rozstać z nim i kolejnymi powieściami i opowiadaniami Agaty Christie. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Autorski geniusz!

Ocena:
Data:
Autorka tworzy świat pełen zagadek, motywów, inspirujących bohaterów i łączy wszystko, kawałek po kawałku, w wysmakowaną całość. Język, którym książka jest napisana jest takim, jaki chciałabym widzieć we wszystkich czytanych przeze mnie lekturach, niebanalny, wciągający i, co było dla mnie bardzo ważne, nie ulega modernizacji, to znaczy, jest utrzymany w lekko staroświeckim stylu, przez co idealnie za jego pomocą udaje się Christie opisać klimat panujący w XX-wiecznej Anglii ...

Intryga opisana w "Tajemniczej historii w Styles" jest niesamowicie absorbująca i przyciąga uwagę, aż do samego końca. Pozornie nic nie znaczące punkty na drodze do rozwiązania zagadki okazują się tymi, które stanowią własnie samo zakończenie sprawy. Christie umiejętnie zwodzi czytelnika, mieszając mu w głowie co rusz nowymi teoriami spiskowymi, nie zapominając przy tym o analizie psychologicznej bohaterów.

"-Czy to wariat, proszę pana?
-Uczciwie mówiąc, nie wiem. Czasami tak mi się zdaje, ale z najgorszych jego bredni wynika nagle, że w tym szaleństwie jest metoda."

Poirot. Ubóstwiam go całym swoim sercem, od początku do końca, na dobre i na złe i na pewno zapoznam się z kolejnymi powieściami z jego udziałem. Jest niesamowicie inteligentnym i świadomym własnej wartości człowiekiem, jednak nie zapomina o tym, że w życiu warto czasem postawić na spontaniczność i poczucie humoru. Tym właśnie sposobem zjednał sobie moje uwielbienie, nie wspominając już o tym, jak odnosił się do Hastingsa, starego przyjaciela, który towarzyszył mu w śledztwie. Ten zaś, może nie do końca stanowił przeciwieństwo Herkulesa, jednak nie dorównywał mu w wielu aspektach. Jest raczej pogodnym optymistą, nie dostrzegającym otaczających go wskazówek z taką precyzją, jaka towarzyszy Poirotowi przez całą książkę.

Podsumowując, podziwiam Agathę Christie za stworzenie tak wspaniałej historii w obrębie zaledwie 200 stron, które czyta się w mgnieniu oka, z niegasnącym zainteresowaniem i goryczą na myśl o tym, że niedługo dobiegnie końca. Kreacja bohaterów dostarczyła mi nie tylko wielu momentów śmiechu, ale także pomogła mi się wczuć w klimat panujący w Styles. Autorka idealnie trafiła w mój gust dotyczący kryminałów. Już nie mogę doczekać się kolejnych spraw z Poirotem w roli głównej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena