Koszyk 0
Opis:
Minikryminał odpowiedni jako jedna z pierwszych samodzielnych lektur, ale też doskonały do głośnego czytania. Diana i Antoś mieszkają w sąsiedztwie opustoszałego domu, w którym straszy. Wprowadza się tam nowa sąsiadka – tajemnicza rudowłosa pani w czarnym płaszczu i kapeluszu, której towarzyszy czarny kot. Antoś i Diana nabierają pewności, że sąsiadka jest czarownicą. Śledząc ją, przeżywają przygody mrożące krew w żyłach. Postanawiają jednak za wszelką cenę pozbawić czarownicę złych mocy ... Tym bardziej że okazuje się, iż niebezpieczeństwo grozi ich nieświadomej niczego mamie… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Nadine Walter, Vincent Poensgen
 • 2013
 • 92
 • 177
 • 120
 • 978-83-7551-305-9
 • 9788375513059
 • ZAZ70
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Tajemnice pani Holly

Ocena:
Autor:
Data:
Tajemnice pani Holly autorstwa Nadine Walter to minikryminał skierowany do najmłodszych czytelników. Opowiada on historię dwójki rodzeństwa z ogromną fantazją i tajemnicą w tle.
Antoś i Diana mieszkają w sąsiedztwie upiornego i zaniedbanego strasznego dworu. Pewnego razu pod domem tym pojawia się kobieta, którą maluchy odbierają jako czarownicę. Co gorsza czarownica ta całymi dniami gotuje w swoim kotle tajemnicze mikstury. Ciekawość dzieci ... które ze względu na chorobę pozostają w swoim pokoju i snują domysły całymi dniami, nie zna granic. W końcu wymykają się z pokoju i ruszają by poznać prawdę…
Lektura jest bardzo wciągająca i przypomina nam rodzicom, że wyobraźnia dziecka potrafi być bardzo wybujała i zaskakująca. Dziecku natomiast dostarczy wielu wrażeń i pomoże w zrozumieniu jednej ważnej kwestii, a mianowicie by nie wtrącać się w cudze sprawy i szanować prywatność innych ludzi.
Zagadki i tajemnice szczególnie mocno przyciągają moje maluchy do lektury. Ponadto gdy w to wszystko zamieszana jest jeszcze czarownica, nie można oderwać ich od czytania. Pomysł na książkę jest więc moim zdaniem bardzo trafiony. Prosty i zrozumiały tekst oraz jasny podział sprawiają, że całość jest klarowna a czytanie przyjemne. W książce znajdziemy też sporo ilustracji, które bardzo nam się spodobały a których autorem jest Vincent Poensgen. Również wydawca zasługuje na pochwałę gdyż całość prezentuje się bardzo solidnie i estetycznie a gdy mamy do czynienia z literaturą dziecięcą to niewątpliwie bardzo ważne.
Tak więc książkę oceniam z dziećmi bardzo pozytywnie. Z czystym sercem polecam ją każdemu maluchowi. W rezultacie wydaje się być bardziej śmieszna niż straszna ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tajemnica pani Holly

Ocena:
Autor:
Data:
Stary opuszczony pałacyk z trzaskającymi okiennicami (straszny dwór), zarośniętym ogrodem, spadającymi dachówkami straszy pobliskich mieszkańców. Dzieci mają tam zakaz wstępu i przestrzegają go do czasu pojawienie się czarownicy. Nie jest to jednak zwykła czarownica, ale jej najgorsze wydanie: „czarownica współczesna”, która czaruje swoim niewinnym i miłym wyglądem, a nocami warzy tajemnicze mikstury mogące zmienić innych w zielone ludki, a w najgorszym przypadku żaby ... Dwójka rodzeństwa jednak przewidziała jej niecna plany i usiłuje ją powstrzymać. Ofiarom stanie się mama dzieci. Antoś i Diana to bardzo pomysłowe i oczytane dzieci, więc doskonale wiedzą, gdzie szukać informacji i jak walczyć z „siłą nieczystą”, która nawiedziła pobliskie domostwo. Poradzą sobie nawet z diabelskim czarnym, dzikim kotem.
„Tajemnice pani Holly” rozbudzają dziecięcą ciekawość, uczą poszukiwania rozwiązań i wnoszą dobry morał, którego często nie przekazują nam ani nauczyciele ani politycy (starania rodziców, wobec światowych przekrętów w większości przypadków są unicestwiane): warto przyznać się do błędu, by móc żyć z czystą kartą i próbować naprawić swoje postępowanie, a innym dać możliwość spełnienia własnych marzeń.
Książka neguje wszystkie cechy typowe dla małych zawistnych ludzi, którzy nie potrafią sami nic w życiu zrobić, a innym nie pomogą. Na szczęście tu bohaterowie są mali i jeszcze niezepsuci, przez co potrafią powiedzieć, jaki składnik stał się przyczyną katastrofalnej przemiany mamy. Czy tajemnicza „czarownica” im wybaczy? Czym ona w ogóle się zajmuje i co to za ważne mikstury? Tego dowiecie się z dziećmi w zakończeniu książki.
Jest to idealna książka do czytania dla dzieci, które rozpoczynają przygodę ze samodzielnym czytaniem. Wciągająca akcja, interesujące ilustracje, a do tego duże litery, mały format sprawią, że dziecko będzie mogło swoją książkę zabrać na spacer i przeczytać kolejny rozdział. Rodzic ze swoją książką, a dziecko ze swoją w parku na ławeczce…
Książkę „Tajemnice pani Holly” Wydawnictwo BIS przekazało w celu wykorzystania w ramach konkursu z okazji Dnia Dziecka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena