Koszyk 0
Opis:
Tajemnice Inferno to unikalny przewodnik, który zabiera czytelnika w podróż do świata stworzonego przez Dana Browna w jego najnowszej książce zatytułowanej Inferno. Autorzy starają się wyjaśnić czytelnikom tło głównych wydarzeń fabuły, analizują odniesienia do Boskiej komedii Dantego, symbole, wydarzenia historyczne oraz teorie filozoficzne, dzieła sztuki i architektury, które Dan Brown zręcznie wykorzystuje w swej powieści. Jest to również intelektualnie porywająca opowieść o dziele Dantego ... jego czasach i ideach, które tworzyły wówczas ożywczy ferment we Florencji u progu Renesansu, a ich znaczenie dziś okazuje się nie mniej istotne. Dan Burstein i Arne de Keijzer to światowi znawcy literatury Dana Browna, a ich pierwszy nieautoryzowany przewodnik, Tajemnice kodu przez pół roku utrzymywał się na szczycie listy bestsellerów New York Timesa. Po nim zaś pojawiły się kolejne przewodniki, w tym odnoszące się do „Aniołów i demonów” oraz „Zaginionego symbolu”. Na ich podstawie wyprodukowano filmy dokumentarne, a książki wspomnianych autorów przetłumaczono w sumie na ponad 30 języków. Dla każdego miłośnika prozy Dana Browna Tajemnice Inferno to lektura niezbędna, zmuszająca do myślenia i zachęcająca do sięgnięcia do źródeł – nieśmiertelnej Boskiej komedii Dantego. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dan Burstein, Arne de Keijzer
  • 2013
  • 1
  • 332
  • 206
  • 146
  • 978-83-89981-66-0
  • 9788389981660
  • ZB8GR

Recenzje czytelników

"TAJEMNICE INFERNO" DAN BURSTEIN, ARNE DE KEIJZER

Ocena:
Data:
Do przeczytania tej książki skłoniła mnie chęć poznania jak bardzo Dan Brown nagina realia, jak naprawdę wygląda rzeczywistość. Odpowiedź znalazłem w tej książce, która ukazała się na polskim rynku za sprawą Wydawnictwa Astra. Trzeba przyznać, że to była bardzo dobra decyzja, gdyż książka ta uświadamia czytelnika o cop tak naprawdę chodzi w książce Browna.

Większość rozdziałów porusza problem związku Dana Browna z Dantem Alighieri, poruszane są podobieństwa budowy dzieł "Inferna" ... i "Boskiej Komedii", a także samej części "Piekła". Ponadto poznamy ich podłoże ideowe. Książka zawiera kilkanaście artykułów ludzi nauki z całego świata, którzy są zgłębieni z tematem.

Książa ta jest dowodem na to, że Dan Brown błędnie poparł w swojej książce koncepcję Paula Ehrlicha, która mówi, że ludzkość czeka kataklizm przeludnienia świata i trzeba podjąć działania, aby temu zapobiec. Według specjalistów takie podejście nie ma poparcia we współczesnych badaniach, gdyż zauważalny jest spadek przyrostu naturalnego, który powiązany jest z podniesieniem poziomu wykształcenia oraz wiedzy związanej z założeniem rodziny. Główny problem w "Inferno" nie ma więc poparcia w dzisiejszej demografii. Ciekawe jest także to, że w książce Brown przywołuje ruch transhumanistów, którego przedstawicielem jest Bertrand Zobrist.

Książka jest warta przeczytania, gdyż zawiera wartościowe informacje, które przedstawione są w ciekawy sposób.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena