Koszyk 0
Opis:
Trzydziestodwuletnia Emma jest kobietą wyzwoloną pod każdym względem, także w dziedzinie zmysłowości i obyczajowości. W związku z tym jej decyzja o ślubie z Davidem, szanowanym biznesmenem, budzi powszechne zdziwienie. Młoda para zamieszkuje w pięknym domu na przedmieściach i rozpoczyna szczęśliwe życie. Do czasu… Emma bardzo szybko zaczyna mieć problemy z dochowaniem mężowi wierności. Nie tylko jest namiętna, nie tylko nie uznaje żadnych ograniczeń ani zahamowani ... ale na dodatek jest obdarzona ogromną fantazją, która podsuwa jej najbardziej wymyślne sposoby zaspokajania seksualnych potrzeb. Pewnego dnia, opalając się w ogrodzie, poznaje osiemnastoletniego syna sąsiadów, i jej życie nabiera nowego sensu. Emma postanawia wprowadzić chłopca w świat nieskrępowanej rozkoszy. Będąc jego przewodniczką i opiekunką, wspina się na szczyty erotycznej pomysłowości, doznając przeżyć, których intensywność nawet ją wprawia w radosne zdumienie… "Pisząc Tajemnice Emmy całkowicie świadomie chciałam stworzyć powieść erotyczną, której główną bohaterką będzie silna, dominująca kobieta. Emma jest pewna siebie, inteligentna, niezależna i świadoma własnych potrzeb. Jest też ciekawa świata i nowych przeżyć, ale największą satysfakcję daje jej zaspokajanie potrzeb seksualnych w zupełnie zwyczajnych miejscach i okolicznościach: w domu, w pracy, wśród znajomych, pod czujnym okiem przyjaciół albo sąsiadów. Łamanie konwencji i wymykanie się schematom jest dla niej równie ważne jak samo seksualne połączenie." Natasha Walker Natasha Walker mieszka w Sydney. Tajemnice Emmy: początki to pierwszy tom trylogii opublikowanej w Australii przez tego samego wydawcę, który wypuścił w świat 50 twarzy Greya. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Natasha Walker
  • 2013
  • 1
  • 208
  • 205
  • 128
  • 978-83-7758-313-5
  • 9788377583135
  • ZAVWI

Recenzje czytelników

Przekraczanie granic

Ocena:
Autor:
Data:
Nikogo już nie dziwi fakt, że literatura erotyczna przeżywa prawdziwy szał. Ja również uległam temu trendowi, dlatego kiedy w moje ręce wpadła książka ,,Tajemnice Emmy: Początki" Natashy Walker, nie wahałam się ani chwili, żeby dogłębniej poznać jej treść. Czy udało się autorce zabrać mnie w arkana seksualności? Zaraz do tego dojdziemy, a tymczasem kilka słów o fabule.

Emma Benson, to silna, zdecydowana i pewna siebie młoda mężatka. Jej życie erotyczne kwitnie niczym pączek różany ... lecz dla nienasyconej nimfomanki, to ciągle za mało. Pewnego dnia Emma nawiązuje bliższe relacje z Jasonem, osiemnastoletnim, nieśmiałym sąsiadem. Zafascynowana młodym, niedoświadczonym chłopcem Benson postanawia go uwieść wprowadzając we wszelkie tajniki seksualnych praktyk. Czy osiągnie zamierzony cel? Jak dalej rozwinie się zmysłowa gra nauczycielki i jej ucznia?

,,Tajemnice Emmy: Początki", to bardzo kontrowersyjna powieść budząca szereg sprzecznych emocji. Do tej pory przeczytałam kilkanaście różnych erotyków, lecz żaden nie podziałał tak mocno na moją wyobraźnię, jak powyższa pozycja. Myślę, że przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi w grzesznej relacji między trzydziestodwuletnią główną bohaterką a młodym nastolatkiem. Taki niekonwencjonalny ,,związek’’ wydaje się być sprzeczny z zasadami moralnymi i etycznymi, ale to właśnie przekroczenie granic przyzwoitości przez głównych bohaterów wzbudza w czytelniku niezdrową ciekawość, niesmak, jak również przyjemny dreszczyk emocji i zmysłową rozkosz. Postać Emmy wywołała we mnie całą lawinę negatywnych uczuć. Nie potrafię zrozumieć, jak można zaledwie po osiemdziesięciu dziewięciu dniach od ślubu zdradzać z premedytacją ukochanego bez żadnych wyrzutów sumienia. Rozumiem, że dla Benson liczy się tylko nieustannie rosnące libido i ciągle marzy o zaspokojeniu własnych seksualnych pragnień, ale mimo wszystko powinna próbować nałożyć na siebie pewne ograniczenia. Niestety dla główniej bohaterki łamanie konwencji jest ważniejsze niż moralne zasady. Wykorzystywała Jasnona, jako zabawkę, która ma jej przynieść radość, spełnienie i ekscytacje nie zdając sobie sprawy, jak taka erotyczna zabawa może wpłynąć na niedoświadczonego nastolatka.

Proza Natashy Walker zaskoczyła mnie mocną, dyskusyjną fabułą. Nie znajdziemy tutaj delikatnego romansu, tylko śmiałą, momentami wręcz wyrafinowaną historię. Żałuje, że autorka bardziej nie rozbudowała perypetii głównych bohaterów. Akcja w dużej mierze skupiona jest na opisach kopulacji lub indywidualnych fantazjach Emmy. Jak dla mnie, to zdecydowanie za mało i chciałbym więcej pobocznych, ciekawszych wątków, które z powodzeniem mogłyby uatrakcyjnić całokształt tej historii. Podłoże psychologiczne postaci praktycznie nie istnieje. Styl narracji jest prosty i konkretny, ale niektóre sztampowe dialogi obniżają jego poziom. Na uznanie zasługuje natomiast umiejętnie stopniowane napięcie i znakomicie nakreślone realne, obrazowe wątki erotyczne. Swoista gra kochanków przestawia się niezwykle sugestywnie, jednocześnie na granicy dobrego smaku.

Jesteś pełnoletnim czytelnikiem i masz ochotę na bezceremonialną, frywolną rozrywkę pełną pożądania, namiętności i dzikiej żądzy? Jeśli tak, to serdecznie polecam ,,Tajemnice Emmy: Początki". Zobacz, jak najśmielsze erotyczne fantazje znajdują ujście w realnym świecie. Zapraszam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jedna z najmocniejszych książek erotycznych

Ocena:
Autor:
Data:
„Tajemnice Emmy: początki” to książka opowiadająca historię trzydziestodwuletniej Emmy, żony Davida Bensona z zaledwie rocznym stażem. Małżeństwo niby daje kobiecie spełnienie, jednak jej wymagająca osobowość i nieujarzmiona natura chcą coraz więcej i więcej, i nie ważne, w jaki sposób przyjdzie im to osiągnąć. Dlatego też gdy pewnego słonecznego dnia osiemnastoletni sąsiad kobiety pojawia się na jej podwórku, Emma dostrzega w nim kogoś znacznie więcej, niż tylko przeciętnego syna pary ... mieszkającej obok. O dziwo, chłopak odwzajemnia jej uczucia i bez oporów poddaje się jej wdziękom.

Już od samego początku odniosłam wrażenie jakoby Emma miała coś nie tak z psychiką. Jej absolutny brak moralności wręcz budził we mnie zdumienie. Pierwsze co wydało mi się dużym odstępstwem od normy było liczenie przez bohaterkę dni, które minęły od jej ślubu aż do pierwszej zdrady. Co ciekawe kobieta stwierdza, że 69 dni, które wytrzymała z daleka od łóżka innego mężczyzny to niewyobrażanie dużo czasu. Potem jest już tylko gorzej. Nocny seks z młodszym mężczyzną, a raczej chłopaczkiem, na środku jej podwórka z mężem śpiącym w domu i rodzicami kochanka za płotem według bohaterki nie jest niczym krępującym. Dodatkowo perwersyjne fantazje, których wolę nie przytaczać, budzą głównie niesmak czytelnika.

W powieści nie znajdziemy wielu scen, w których dzieje się coś innego niż miłosne uniesienia. A jeśli już na taką się natkniemy zapewne będzie ona zawierać opisy fantazji bohaterki o „rzeczach”, które pragnie robić z młodym kochankiem. Zarówno Emma jak i Jamson przypominają dwie dzikie i nieokiełznane bestie, kierujące się wręcz zwierzęcymi instynktami. Początkowo nieśmiały i nawet uroczy Jason, pod wpływem „lekcji” udzielanych przez sąsiadkę szybko traci swoje wcześniejsze zahamowania i odkrywa ciemniejszą stronę swojej natury.

Autorka książki musiała się chyba zainspirować fabułą „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, ponieważ cała przedstawiona przez Natashę Walker historia wydaje się być opisem wcześniejszych przygód Szarego, a mianowicie jego związku ze starszą od siebie kobietą, od której zaczerpnął wszystkie swoje obecne, seksualne wymagania. Najbardziej chyba zaszokował mnie jednak fakt, że autorka zadedykowała swoją powieść ukochanemu. Przyznam, że zrobiło mi się go odrobinę szkoda. Ja wolałabym, aby zadedykowano mi jakąś piękną, poruszającą i budzącą emocje historię aniżeli mało wybitny i tandetny erotyk.

Do książki Natashy Walker pasowałoby określenie „tanie porno”, które znalazło się na sklepowych półkach, jedynie dzięki obecnie panującej modzie na powieści erotyczne. Z drugiej jednak strony opis na tylnej okładce wyraźnie informuje: „Jedna z najmocniejszych książek erotycznych, jakie kiedykolwiek trafiły do szerokiej dystrybucji.”, dlatego też każdy czytelnik sięgający po ową powieść, wie czego może się spodziewać. Osoby, którym „Tajemnice Emmy” przypadną do gustu z pewnością sięgną też po kolejne powieści z serii o Emmie Benson, inni natomiast będą omijać tę książkę szerokim łukiem.
www.public-reading.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena