Koszyk 0
Opis:
W benedyktyńskim opactwie w górach dzieją się dziwne rzeczy. Z klasztornego skarbca zniknęły srebrne kielichy. Policja nie wie, co robić. To sprawa w sam raz dla Kiki! Jej wujek jest zapracowanym przeorem tego klasztoru, więc dziewczynka – trochę z nudów, a trochę z ciekawości – na własną rękę rozpoczyna śledztwo dotyczące zaginięcia słynnego zbioru Lamentium. Powieść detektywistyczna dla młodzieży w wieku 11-15 lat.
Mniej Więcej
  • Brigitte Kraufgartner
  • 2013
  • 182
  • 205
  • 135
  • 978-83-7516-546-3
  • 9788375165463
  • ZAV8C
  • 14-16 lat

Recenzje czytelników

Tajemnica srebrnych kielichów

Ocena:
Autor:
Data:
Tajemnica srebrnych kielichów Brigitte Krautgartner to książka skierowana do dzieci w wieku 11-15 lat. Jest to wciągająca powieść detektywistyczna, której główną bohaterką jest zwyczajna dziewczynka o imieniu Kiki. Przyjeżdża ona na wakacje do wujka będącego opatem w klasztorze. Tam dowiaduje się, że z klasztornego skarbca skradziono słynny zbiór Lamentium. Nie wiadomo kto i kiedy dokonał wspomnianego włamania. Kiki po części z nudów ... gdyż w klasztorze nie ma rówieśników ani specjalnych atrakcji dla dzieci, a po części z ciekawości, zaczyna interesować się całą sprawą. Rozpoczyna śledztwo, które z początku posuwa się niestety dość mozolnie do przodu.
Przygoda Kiki osadzona jest w realnym świecie i tak właściwie mogłaby wydarzyć się naprawdę. Dziewczynka dzięki swej dociekliwości, odwadze i odrobinie szczęścia pomaga w rozwiązaniu naprawdę trudnej zagadki. Wszystko to moje dzieci odebrały bardzo entuzjastycznie i z uwagą śledziły poczynania młodej detektywki.
Język oraz styl lektury są dla młodego czytelnika bardzo przystępne i zrozumiałe. Okładka książki prezentuje się estetycznie a ponadto w jej środku znajduje się kilka zabawnych czarno-białych ilustracji co zachęca dzieci do czytania i przybliża sylwetki postaci oraz tło całego śledztwa.
Dzięki książce czytelnik poznaje również zasady życia w klasztorze, harmonogram dnia oraz towarzyszące mu zwyczaje. Jest to z pewnością interesujące doświadczenie dla odbiorcy, szersze otwarcie oczu na świat, który znajduje się często obok nas, a którego wcale nie znamy lub zwyczajnie nie rozumiemy.
Książkę czytało się przyjemnie i na pewno warto było po nią sięgnąć. Razem z dziećmi uruchomiliśmy wyobraźnię i spekulowaliśmy próbując odgadnąć co tak naprawdę wydarzyło się w klasztorze. A jeśli i wy jesteście tego ciekawi odsyłam do lektury, którą szczerze polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tajemnica srebrnych kielichów

Ocena:
Autor:
Data:
Tajemnica srebrnych kielichów książka skierowana do młodzieży w wieku 11 -15 lat. bardzo wciągająca pozycja do poczytania w wieczory zimowe. Bardzo polecam
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena