Koszyk 0
Opis:
Pałac "Chimneys" to rodzinna rezydencja lorda Caterham i jego córki Eileen, lepiej znanej jako Bundle. George Lomax, wysoki urzędnik ministerstwa spraw zagranicznych, skłania nie potrafiącego mu się sprzeciwić milorda do zorganizowania polowania. Wiadomo jednak, że przyjęcie z tej okazji ma być przykrywką dla subtelnej intrygi politycznej. Zanim dobiegnie jednak końca, będziemy świadkami szantażu, morderstwa i romansu.
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2013
  • 302
  • 175
  • 120
  • 978-83-271-5022-6
  • 9788327150226
  • ZB4A7

Recenzje czytelników

Pogmatwane do końca

Ocena:
Autor:
Data:
Anthony Cade podejmuje się prostego zadania: musi dostarczyć rękopis pamiętników do wydawnictwa, a także oddać pewnej kobicie listy, które służyły niegdyś do szantażowania jej. Sprawa wydaje się prosta, jednakże pojawieniu się w Anglii, gdzie znajduje się ów wydawnictwo i ów szantażowana dama, wszytko się komplikuje. Cade od samego początku swojego pobytu w Anglii cieszy się zainteresowaniem osób, które nie chcą dopuścić do publikacji pamiętników zmarłego hrabiego ...
Jednocześnie lord Caterham zaprasza do swej rezydencji kilka wybitnych jednostek, wśród nich jest wspomniany przeze mnie Anthony i pretendent to tronu fikcyjnego państwa Herzoslovakia. Już pierwszej nocy w rezydencji lorda Caterhama dochodzi do morderstwa królewskiego potomka. Cade przy pomocy urokliwej Vigrinii stara się odnaleźć mordercę króla. I znów, jak to bywa w przypadku powieści Agaty Christie, podejrzani są absolutnie wszyscy.
,,Tajemnica rezydencji Chimneys" to książka na jeden wieczór, jednakże czytający ją musi mieć się na baczności, ponieważ pojawia się w niej tak wiele różnych wątków, motywów, tak wiele zagadek, że łatwo się pomylić. Uwielbiam odgadywać zakończenia, jednak w przypadku tej pozycji byłam tak zdezorientowana, że poddałam się słowu pisanemu. Zakończenie okazało się być zaskakujące i trudne do odgadnięcia.
Do tej książki, a raczej do tego wydania, mam jednak spore zastrzeżenia. Już w pierwszym rozdziale zaskoczyły mnie błędy tłumaczki, błędy typu ,,małe miasteczko" - jakby można było mówić o dużym miasteczku. No i literówki. Ogromna masa literówek, która zdecydowanie obniża przyjemność lektury. Przecinki są powstawiane byle jak. Zdarzają się sytuacje, kiedy zamiast nich stawiane są kropki. Ale przegięciem było dla mnie, kiedy zamiast spójnika ,,i" ujrzałam ,,j"! Rozumiem, gdyby błędy pojawiały się sporadycznie, ale w wypadku tego wydania niezręczności pojawiały się nagminnie.
Tak więc ,,Tajemnicę rezydencji Chimneys" polecam jak najbardziej, ale nie w tym wydaniu. Od tego wydania radzę trzymać się z daleka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena