Koszyk 0
Opis:
Od grzechu do świętości -Tajemnica Marii Magdaleny Autor książki Kto zabił Jezusa ukazuje w najnowszej publikacji tych, którzy pod sztandarami feminizmu i źle pojmowanej nowoczesności, zniekształcają prawdę o Marii Magdalenie. W porywającym, rzetelnie udokumentowanym eseju autor staje w obronie treści Nowego Testamentu. TAJEMNICA MARII MAGDALENY nie jest tylko próbą odkłamania i obrony jednej z największych świętych w dziejach Kościoła katolickiego, ale przede wszystkim „ ... apologetycznym wykładem wiary na temat autentyczności i historyczności Pisma Świętego” (Sławomir Cenckiewicz). Czytaj dalej >> << Zwiń
  • M
  • miękka
Mniej Więcej
  • Paweł Lisicki
  • 2014
  • 214
  • 240
  • 170
  • 978-83-7595-662-7
  • 9788375956627
  • ZBCBN

Recenzje czytelników

Książka dla osób które mają chęć zagłębiać tajemnice wiary chrześcijańskiej.

Ocena:
Autor:
Data:
Zastanawialiście się czasem kim była tak naprawdę Maria Magdalena ? Postać znana z Nowego Testamentu, ale tak naprawdę owiana legendą i setką niedomówień. Słynna kilka lat temu książka Dana Browna "Kod Leonarda da Vinci" rzuciła inne światło na osobę tej kobiety... Uznano ją nawet za bliską towarzyszkę Jezusa, jednakże o prawdziwości tych stwierdzeń jak i setek innych nikt nie może być pewny ... Przed lekturą książki Lisickiego miałam pewne obawy czy poradzę sobie z jej tematyką i czy każda myśl autora będzie dla mnie jasna. No cóż, miejscami łatwo nie było lecz dobrnęłam do końca i nie żałuję ani chwili spędzonej na czytaniu "Tajemnicy Marii Magdaleny".

Autor często odwołuje się do tekstów biblijnych. Oprócz tego przytacza wypowiedzi m.in. Józefa Flawiusza co czyni książkę jeszcze bardziej interesującą i wiarygodną. Niestety nie obeszło się i bez wpadek... Lisicki często stosuje powtórzenia niektórych sytuacji. Z czasem wszystko robi się nudne i czytelnik nie ma wtedy dobrego zdania o autorze. Na szczęście cała książka utrzymana jest w odpowiednim stylu chociaż nie powiem by język którym została napisana był jasny i przejrzysty. Pojawiają się w tekście pewne słówka, które bez wyjaśnienia zwykłemu "zjadaczowi chleba" stają się kompletnie niezrozumiałe. Przyznam się, że kilkukrotnie szukałam znaczenia niektórych z nich za pomocą wyszukiwarki. Lisicki jawi nam się jako osoba potrafiąca bronić swych racji, dzielnie obstająca przy swoim, jednakże częste krytykowanie Browna w książce, nie stawia go w dobrym świetle... Chyba obydwaj nie darzą się zbytnią sympatią ;)

Książka "Tajemnica Marii Magdaleny" jest pozycją ciekawą dla osób, które mają chęć zagłębiać tajemnice wiary chrześcijańskiej. Okładka może sugerować ciepłą opowiastkę, jednakże na pewno czegoś takiego na stronach dzieła nie znajdziecie. Lisicki zmusza czytelnika do rozważań, pokazuje mu wszystkie za i przeciw jednakże to my sami musimy zdecydować w co tak naprawdę wierzymy.

http://czytambolubieo.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena