Koszyk 0
Opis:
Kto porwał chińskiego jamnika jabłkowego? Kto kradnie diamenty ze sklepu Muhammeda Karata? Rozpoczynamy nową serię detektywistyczną dla dzieci! Książki z tej serii od kilku lat wybierane są książkami roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.
Mniej Więcej
  • Martin Widmark, Helena Willis
  • 2008
  • 1
  • 70
  • 216
  • 150
  • *, 97883-6096-3425
  • 9788360963425
  • W3889
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai /Tajemnica hotelu - Martin Widmark i Helena Willis/

Ocena:
Autor:
Data:
Od lat Jury Dziecięce wybierają kolejne tytuły Biura Detektywistycznego Lassego i Mai na książkę roku. Muszę przyznać, że nie za bardzo rozumiem dlaczego ta szwedzka seria jest tak popularna i nie schodzi z list bestsellerów. Ale to nie ja jestem grupą docelową, więc moja opinia ma nikłe znaczenie.

Tajemnica hotelu, drugi tom serii, to napisana bardzo prostym językiem, równie prosta historia. W Wigilię w hotelu w Valleby, miasteczku w którym toczy się akcja kolejnych części ... zakwateruje się dosyć specyficzna rodzina. Ich oczkiem w głowie, jest warty fortunę chiński jamnik jabłkowy. Na nieszczęście pies znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Dla Lassego i Mai jest to powód do przeprowadzenia kolejnego w ich życiu szybkiego śledztwa. Oczywiście w mig rozwikłają zagadkę, a przyłapani przestępcy będą mieć się z pyszna. Historia ta, służy głównie rozluźniającej rozrywce – bo głębszych treści, poza „nie oszukuj i nie kłam” w niej nie ma. No może warto zapamiętać jeszcze, że lepiej nie trzymać dłużej w zamknięciu psa, który ma gazy…

Współcześnie w świecie „ruchomych obrazów”, ciągłego rozproszenia informacjami i nadmiaru bodźców, bardzo trudną sztuką jest utrzymanie uwagi i sprawienie, że dziecko się nie znudzi. Dlatego przygoda ta jest dynamiczna, kolejne obrazy nie tyle następują jeden po drugim, co nachodzą na siebie. Fabułę uzupełniają, utrzymane w prześmiewczej stylistyce ilustracje. Mały czytelnik nie ma problemu z odróżnieniem, kto jest dobry, a kto zły. Rysunki nieco wyolbrzymiając je, akcentują cechy postaci opisane w tekście – ze sporą dozą humoru. Obrazy nie są ugrzecznione dzięki czemu pełni wywiązują się ze swojego zadania – skupiają uwagę.

Fabuła jest skrojona w sam raz na potrzeby czytelnika, który stawia swoje pierwsze, samodzielne kroki w świecie książek. Duża czcionka i sporo ilustracji sprawiają, że lektura jest lekka i przyjemna, czyli co najważniejsze: nie męczy. Gdyby męczyła, mogłaby zniechęcić dzieci do czytania – a tego nie chcemy. Może fenomen tej serii bierze się stąd, że główna idea przyświecająca jej twórcom, to wyrobienie nawyku czytania? Dziecko sześcio-, siedmioletnie, które potrafi już składać literki i czytać ze zrozumieniem, może bowiem odczuwać niemałą satysfakcję z tego, że samodzielnie zapoznało się z kolejną przygodą detektywistycznej pary.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena