Koszyk 0
Opis:
Z biblioteki w Valleby giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm, kiedy złodziej przemyca je na zewnątrz? Komisarz policji prosi Lassego i Maję o pomoc. Detektywi obserwują bibliotekę i namierzają troje podejrzanych. Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką ... roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Do końca 2011 roku w Polsce ukazało się 14 tytułów. Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Martin Widmark, Helena Willis
  • 2013
  • 0
  • 80
  • 210
  • 150
  • *, 9788377760079
  • 9788377760079
  • ZBETN

Recenzje czytelników

Lektura obowiązkowa przed Nocą bibliotek.

Ocena:
Autor:
Data:
Bohaterami książki są Lasse i Maja. Tropią oni złodzieja, który wyniósł z biblioteki trzy cenne książki. W poszukiwaniach pomaga im Komisarz policji z Valleby, który zastanawia się jakim sposobem złodziej mógł wyjść z książką z biblioteki nie uruchamiając alarmu. Próbuje różnych sposobów : przenosi książkę trzymając ją w wysoko uniesionych rękach, wkłada do torby, przerzuca nad bramką. Za każdym razem jednak włącza się alarm.

Bibliotekarka Karin Falk przejrzała zapisy rejestru czytelni ... Do biblioteki ostatnio przychodzili Brigitta Holm, Welmer Frisk i Pastor. Brigitta Holm robiła zdjęcia książkom, a to było zakazane. Pastor rozmawiał przez telefon, a to też było zakazane. Welmer Frisk wyjmował coś, szeleścił i jadł. Wszyscy więc byli podejrzani !

Brygitta Holm była profesorem i nosiła okulary do czytania, więc Maja postanowiła podstępem sprawdzić co ma w torebce. Zapytała pokazując ptaka w otwartej książce czy to możliwe, że widziała takiego na drzewie. Gdy Brygitta wyjmowała okulary z torebki, Maja tam zajrzała. Żadnej książki tam nie było.

W tym czasie Lasse poszedł sprawdzić Welmera Friska. Udawał, że siodełko od jego roweru jest obluzowane i poprosił Welmera o pomoc. Welmer otworzył skrzynkę z narzędziami, ale tam miał tylko obcęgi, młotek, kilka śrubokrętów i papierek po wafelku. Welmer Frisk też nie był złodziejem.

Został tylko Pastor !

Lasse i Maja nie wierzą własnym oczom, gdy widzą klęczącego Pastora w wieży kościoła, a obok niego trzy pakunki z książkami.

Był to dzień Wniebowstąpienia i Pastor chciał je dać przelatującemu Jezusowi, żeby mu nie było smutno w niebie. Policjant zjawił się w samą porę. Komisarz skrył się za rogiem ulicy i naśladując Jezusa wołał, żeby Pastor rzucił książki, a ten je złapie jak będzie przelatywał.

Lasse i Maja pytali czy Komisarz aresztuje Pastora, ale ten się śmiał i mówił, że Bóg już mu wybaczył.

Mali detektywi oddali książki do biblioteki.Bardzo lubię czytać przygody Lassego i Mai i mam już wszystkie części.

Zawsze próbuję się domyślić kto jest złodziejem i rozwiązać zagadkę razem z bohaterami.

Książkę polecam małym detektywom od 7 lat!!!:)

Zapraszam na ksiazkoteka.bloa.pl lub https://www.facebook.com/ksiazkotekaZuzia?fref=nf
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena