Koszyk 0
Opis:
Deszczowa noc w Londynie. Z jadącego z wyłączonymi światłami auta padają strzały do nadjeżdżającego z przeciwka samochodu, który gwałtownie skręca i wjeżdża na wysepkę przystanku autobusowego. Inicjacja nowego członka gangu kończy się śmiercią niewinnego człowieka. Tak się przynajmniej wydaje. Ale prawda jest o wiele bardziej mroczna i złowieszcza. Zaskakująca powieść- ostatni zwrot akcji jest błyskotliwy i wstrząsający. The Times Wirtuozerski popis Billinghama ... Daily Mail Mark Billingham należy do czołówki autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat zdobywa najważniejsze brytyjskie nagrody literackie. Za postać inspektora Toma Thorne?a, uznanego za najciekawszego detektywa, został uhonorowany nagrodą Sherlocka. Wszystkie thrillery Billinghama trafiają na najwyższe miejsca bestsellerów ?Sunday Timesa?, m.in. Kokon, Mięczak, Ofiary, Podpalona, Zapomniani, Uprowadzony i Tajemnica. Na podstawie powieści z Thorne?em nakręcono serial filmowy. Jego reżyserem jest Stephen Hopkins, twórca Californication, a główne role zagrali David Morrissey i Natascha McElhone. Za Tajemnicę Mark Billingham dostał Gold Dagger Award. Czytaj dalej >> << Zwiń
Kategorie:
Mniej Więcej
  • Mark Billingham
  • 2011
  • 390
  • 195
  • 130
  • 978-83-7778-047-3
  • 9788377780473
  • ZAA8B

Recenzje czytelników

Tajemnica

Ocena:
Autor:
Data:
Mark Billingham zasłynął z serii o detektywie Tomie Thornie. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że czytana przeze mnie ,,Tajemnica" nie ma nic wspólnego z tym bohaterem. Mimo wszystko i tak postanowiłam zapoznać się z tym kryminałem, gdyż fabuła zapowiadała ciekawą lekturę.

Nie wyobrażacie sobie, że zwrócenie komuś uwagi, że ma wyłączone światła samochodowe może sprowadzić na Was nieszczęście. Tak stało się pewnego razu w deszczowy wieczór w Londynie ... Do kobiety w samochodzie oddano dwa strzały, w wyniku czego wjechała ona w ludzi na przystanku. Nie wszystkim udało się przeżyć.

Początkowo sądziłam, że zdanie umieszczone na okładce niewiele wnosi. ,,Nic nie jest tym, czym się wydaje." po zakończeniu ,,Tajemnicy" ma dla czytelnika zupełnie nowe znaczenie. Początkowo autor równolegle prowadzi trzy wątki, które w żaden sposób nie są ze sobą powiązane. Dopiero po pewnym czasie orientujemy się, że te z pozoru niewiążące się sprawy mają ze sobą wiele wspólnego. Czytałam prawie wszystkie książki autora, oprócz najnowszych ,,Kości", więc zżyłam się z Tomem Thornem. W tym kryminale pojawił się epizodycznie dwa razy, gdzie opis fabuły z jego udziałem zajął dosłownie kilka linijek.

Książka różni się od pozostałych autorstwa Marka Billinghama. Przede wszystkim dochodzenie nie jest prowadzone w głównej mierze przez żadnego z funkcjonariuszy, mających dojść do prawdy. Owszem, pojawiają się co jakiś czas ich wnioski, jednak to inna osoba przyjęła sobie za cel poznanie prawdy. Kto, niech pozostanie dla Was tajemnicą. Jeśli już o tym mowa to tytułowe słowo nie zostało użyte bezpodstawnie. Niemal na każdym kroku spotykamy się z faktami, o których nie mogliśmy nawet śnić.

,,Tajemnica" to zupełnie inna książka popularnego pisarza, jednak wcale nie gorsza. Bardzo podobało mi się stopniowanie napięcia, inny sposób prowadzenia dochodzenia. Całość czytałam dwa wieczory, a więc bardzo szybko. Ciężko się oderwać od tej lektury i nie zastanawiać się, kto stoi za całą sprawą. Mamy tutaj do czynienia z wojną gangów, jednak jest ona zupełnie przedstawiona, niż w innej książce Billinghama. Jestem zadowolona z lektury, choć ,,Tajemnica" zbiera skrajne opinie.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena