Koszyk 0
Opis:
Skok ze stratosfery, BASE jumping i inne szaleństwa Czasami musisz wejść bardzo wysoko, żeby się przekonać, jak mały jesteś. Od zawsze uwielbiał wyzwania. Kiedy kupił pierwszy rower, nie mógł się zadowolić zwykłą przejażdżką – na swoim bmx-ie jeździł wyłącznie na tylnym kole. Jak wariat. Z czasem zaczął przed sobą stawiać coraz bardziej ryzykowne cele ... Nielegalny skok z najwyższego wówczas budynku na świecie w Kuala Lumpur. Próba oddana z pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio i kolejna przygoda, kiedy zdecydował się polecieć w głąb ciemnej jaskini Mamet w Chorwacji. Wszystko to było tylko preludium do największego z wyczynów: skoku z kosmosu, podczas którego przekroczył prędkość dźwięku i znalazł się na ustach całego świata. Felix Baumgartner – facet, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Czego doświadczył, pędząc na oślep z wysokości blisko 39 kilometrów? Jak przez pięć lat przygotowywał się do Misji Stratos? Co go napędzało? Historia człowieka, który nie marnuje ani sekundy swojego życia. Potężna dawka adrenaliny. Pozycja obowiązkowa dla każdego amatora mocnych wrażeń. *** 21 lipca 1969 roku Neil Armstrong, stając na powierzchni Księżyca, był pewien: „To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. 14 października 2012 roku Felix Baumgartner dokonał rzeczy równie spektakularnej. Nie ulega wątpliwości – to był wielki skok człowieka, który skupił na sobie oczy ludzkości. Ta historia zaczyna się i kończy na Ziemi, ale sięga gwiazd. - Grzegorz Mikuła,  wydawca magazynu „Champion” Kiedy usłyszałem o Baumgartnerze, pomyślałem, że to kolejny szaleniec. Później zrozumiałem, jak ciężko trzeba pracować, aby osiągnąć to co on. Po przeczytaniu tej książki wiem, ile jest w tym człowieku pasji i determinacji. - Łukasz Polański, fan BASE jumpingu, siatkarz AZS Częstochowa Zajrzyjmy w tryby mechanizmu sukcesu. Zobaczmy człowieka, który planuje i sumiennie realizuje swoje marzenia. Człowieka, który jak każdy z nas ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Zapoznajmy się z unikatową lekcją życia, spisaną przez kogoś, kto balansuje na krawędzi śmierci. Najbardziej rozpoznawalny zawodnik marki Red Bull opisuje, jak dochodził do sukcesu, jak docierał do granic swoich możliwości. To nie tylko książka o spektakularnych wyczynach czy inspiracja dla poszukiwaczy przygód. To opowieść o tym, że za każdym sukcesem stoi człowiek, wraz ze swoją wrażliwością, siłą i słabościami. - Grzegorz „Iwan” Kucharczyk, instruktor spadochronowy Skok Baumgartnera był wielkim wydarzeniem. W sportach ekstremalnych można go porównać z lądowaniem na Księżycu. Warto przeczytać tę książkę, by przeżyć go jeszcze raz. - Dawid Muszyński, redaktor naczelny magazynu „EGO” Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Felix Baumgartner
  • 2015
  • 1
  • 278
  • 206
  • 141
  • *, 97883792434-1-9
  • 9788379243419
  • ZCPWI

Recenzje czytelników

Ekstremalne życie

Ocena:
Autor:
Data:
Wszyscy usłyszeli o Felixie Baumgartnerze, gdy skoczek Red Bulla w 2012 roku skoczył ze skraju kosmosu, bijąc trzy rekordy świata - najwyższego lotu załogowego balonem, najwyższego skoku spadochronowego oraz największej prędkości swobodnego spadania. I choć jego dokonania dwa lata później pobił prezes Google'a, to warto poznać historię samego Felixa oraz kulisy słynnej misji Stratos.

W książce „Szturmując niebo” Felix opisuje swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi ... Pokazuje swój niezwykły świat od środka. Możemy zobaczyć jak przebiegają przygotowania i testy do poszczególnych projektów. Dzięki tej książce otrzymujemy niepowtarzalną okazję by przekonać się jak ogromne są to przedsięwzięcia oraz ile wymagają czasu, poświęcenia i planowania. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak nikłe szczegóły decydują o powodzeniu danego skoku, a tym samym o przeżyciu śmiałka.

„Nigdy nie chciałem polegać tylko na szczęściu."

Główną część książki stanowi opis największego dokonania w życiu Austriaka – skoku ze stratosfery. Jednak Felix opowiada także o nielegalnym skoku z budynku w Kuala Lumpur, pomnika Chrystusa w Rio de Janeiro, czy też skoku w głąb jaskini w Chorwacji. Wszystko ubarwione jest niezwykłymi zdjęciami.

Na końcu książki znajduje się wywiad z matką Felixa. Posłowie napisał zaś Joe W. Kittinger - człowiek, którego rekord pobił Felix, gdy skoczył z wysokości 39 tysięcy metrów. Ciekawym elementem lektury są także załączone fragmenty dziennika skoczka, a także inne unikatowe dokumenty.

„Człowiek nie ma pojęcia, jak bardzo zależy mu na życiu, jeśli nigdy nie był blisko jego utraty."

Felix opowie Wam, dlaczego ponad dwadzieścia lat temu zaczął skakać ze spadochronem, jak stał się sportowcem Red Bulla oraz czemu nie został mechanikiem motocyklowym, choć bardzo tego chciał. Zdradzi, co od zawsze było jego naczelną zasadą uprawiania sportów ekstremalnych, ile razy dotychczas był śmiertelnie przerażony, a także, co go najbardziej stresuje w skakaniu.

Dowiecie się, co to są skoki BASE i dlaczego nie używa się w nich spadochronu awaryjnego, co sprawdza przed skokiem każdy profesjonalny skoczek BASE, co Neil Armstrong i inni astronauci jedli na śniadanie, jak również czy według nauki można umrzeć ze strachu.

"Moje marzenie z dzieciństwa o lataniu stało się rzeczywistością."

Przeczytacie skąd Baumgartner wziął pomysł, który wykorzystał przy wejściu na statuę Jezusa w Rio i jak się na nią wspiął, dlaczego łosoś z ryżem kojarzy mu się z więzieniem i co zawsze robi w sylwestra.

Odkryjecie, jakiej muzyki słuchał odprawiając swój rytuał podczas pracy nad misją Stratos, jak krok po kroku przebiegał skok ze stratosfery, podczas którego Felix przekroczył granicę dźwięku oraz co się dzieje z organizmem człowieka na wysokości powyżej 18900 metrów, czyli ponad granicą Armstronga.

„Bo wznieść się to jedno, trzeba jeszcze polecieć z szybkością ponaddźwiękową i przeżyć. To jest zupełnie inna para kaloszy."

„Szturmując niebo” to książka, która zapewnia dawkę adrenaliny bez ruszania się z kanapy. Lektura dla osób uprawiających sporty ekstremalne, a także dla tych, którzy chcieliby ten świat poznać bliżej. Pałacie chęcią przygody z nutką sportowej grozy? Zacznijcie od lektury. :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Odważny Felix

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy 14 października 2012 roku podano w telewizji informację, że Austriak Felix Baumgartner-zawodowy sportowiec Red Bulla, wykwalifikowany skoczek spadochronowy skoczył z wysokości 39 tysięcy metrów (stratosfera) pomyślałam, że to jakiś wariat. Jak mógł skoczyć z kosmosu i przekroczyć prędkość dźwięku, a do tego przeżyć?!
Jednak gdy przeczytałam jego książkę pt. ,,Szturmując niebo" zrozumiałam, że sportowiec wcale nie jest szalony ... a bardzo konsekwentny w dążeniu do wyznaczonego sobie celu, dokładny i musi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, by skoczyć. Skoki są jego pasją od dziecka i to co osiągnął zawdzięcza właśnie jej oraz ciężkiej, systematycznej, rozwijającej pracy.
Felix Baumgartner w swojej autobiograficznej książce wspomina dzieciństwo i szalone jazdy na pierwszym rowerze bmx-ie, na którym jeździł wyłącznie na tylnym kole. Zbierał komiksy z latającymi superbohaterami (Superman, Spiderman, Thor) i skakał z drzew. W książce zachwyciło mnie zdjęcie czteroletniego Felixa stojącego na drzewie w ogrodzie i patrzącego z błyskiem w oku w niebo. Już wtedy marzył o szturmowaniu przestworzy. Autor opisuje jak w wieku 16 lat zaczął się uczyć skakać ze spadochronem pod okiem nauczyciela Rolanda Rettenbachera, którego znał od dziecka, gdyż żona skoczka i mama Felixa przyjaźniły się.
Skakał ze spadochronem, bo doznawał podczas spadania nieporównywalnego z niczym uczucia wolności.
Po jakimś czasie skoki spadochronowe zastąpił skokami BASE, czyli swobodnymi skokami z budynków, wież, mostów i półek skalnych. Przy takich skokach najczęściej nie ma spadochronu awaryjnego, gdyż nie byłoby czasu na jego użycie. Przy bardzo niskich wysokościach skoczek trzyma w ręku spadochron pomocniczy już w momencie odbicia, aby szybciej otworzyć spadochron właściwy. Wraz ze wzrostem doświadczenia Felix stawiał sobie coraz bardziej ryzykowne cele.
15 kwietnia 1996 roku nielegalnie skoczył z najwyższego wówczas budynku na świecie w Kuala Lumpur w Malezji.
7 grudnia 1999 roku skoczył ze statui Jezusa w Rio de Janeiro.
W 2004 roku skoczył do ciemnej Jaskini Mamet w Chorwacji i był to najniższy (29 metrów) skok BASE wszechczasów.
Te wszystkie skoki doprowadziły go do historycznej Misji Stratos przygotowywanej wraz z zespołem ludzi przez 5 lat i skoku w kombinezonie astronauty z kosmosu.
,,Szturmując niebo" to nie tylko książka o spektakularnych wyczynach i balansowaniu na granicy życia i śmierci oraz ogromnych skokach adrenaliny. Ta książka pokazuje jak można zrealizować najbardziej nieprawdopodobne marzenia z dzieciństwa, jak osiągnąć sukces w życiu, jak zapisać się w historii ludzkości przekraczając własne granice. A jeśli chcecie wiedzieć co czuł Felix Baumgartner skacząc ze stratosfery i lecąc z prędkością 1173 kilometrów na godzinę przeczytajcie książkę:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena