Koszyk 0
Opis:
Anna Mucha poleca światowy bestseller, który wywołał burzę w światowych mediach od "New York Timesa" i "Washington Post", "Timesa" i "Le Monde", po "Gazetę Wyborczą" i "Twój Styl" Skandal! Nie do wiary! Nic nas tak nie podnieca, jak czytanie o seksie innych, więc wyobraźcie sobie, jak może być podniecające czytanie o wyrzeczeniu się seksu przez młodą kobietę! ANNA MUCHA Bestsellerowa i skandalizująca autobiograficzna powieść 27-letniej redaktorki "Elle" ... która dopuściła się największego nieposłuszeństwa naszych czasów: na 12 lat wyrzekła się seksu Sophie Fontanel odważyła się - jak sama pisze - na "najgorsze nieposłuszeństwo, jakie znają nasze czasy: nie miałam życia seksualnego. Nie wiem zresztą, czy to odpowiednie określenie, bo zmysłowość miała dla mnie wówczas kolosalne znaczenie, nawet jeśli swoje pragnienia zaspokajałam tylko w snach (za to jakich snach!), a zbliżenia przeżywałam tylko w marzeniach (za to jakich marzeniach!)." Kobieta ładna, młoda, wykształcona, z profesorskiej rodziny, odnosząca sukcesy zawodowe, wyrzekając się seksu na siłę, seksu przypadkowego, rzuciła wyzwanie światu, w którym powodzenie, liczba kochanków, małżeństwo lub konieczność życia nie samej staje się miarą wartości kobiety. "Nazywana byłam lesbijką, kobietą nienawidząca mężczyzn. Środowisko, nawet moi przyjaciele nie mogli tego ani zrozumieć, ani zaakceptować. Na konferencji prasowej po opublikowaniu książki, która sprzedała się w pierwszych tygodniach w 150 000 egzemplarzy, zostałam nazwana dziwacznym zwierzakiem, którego powinno zamknąć się w zoo... To interesujące, że nie ma właściwego słowa określającego brak życia seksualnego. Abstynencja to twoja decyzja, a większość ludzi nie decyduje, tylko ich ciała. Czystość ma konotacje religijne i nawet filozoficzne. Aseksualność to też niedobre słowo, bo osoba, która nie uprawia seksu, może być ogromnie zmysłowa. To nie jest też impotencja (swoją drogą dziwne, że to słowo dotyczy tylko mężczyzn), bo nie chodzi tu o niemożność fizyczną, tylko o psychiczną, o bunt ciała. Nie ma odpowiedniego słowa, bo to jest lęk przed społeczeństwem. Poczucie winy". Książka sprzedawała się świetnie: "Kobiety - choć nie tylko one - kupują i wracają po drugą, trzecią na prezent dla przyjaciółki, przyjaciela lub męża" - mówili księgarze. Wywołała też poruszenie w Internecie. Kobiety (a i mężczyźni) dziękowali Sophie Fontanel, bo w jej prozie odnajdowali swoje lęki, wstyd, poczucie odrzucenia, bycia gorszym... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sophie Fontanel
 • 2014
 • 1
 • 176
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-5002-1
 • 9788324150021
 • ZBHLB

Recenzje czytelników

Sztuka sypiania samej

Ocena:
Autor:
Data:
„Sztuka sypiania samej” to książka, która wzbudziła mnóstwo kontrowersji na rynku amerykańskim. Pobudziła do dyskusji i … zakupu książki, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Dlaczego?

Otóż, młoda redaktorka „Elle”, Sophie Fontanel wyrzekła się seksu na… 20 lat. A kontrowersje wzbudziło jej przyznanie się do tego i opublikowanie bardzo intymnej książki opowiadających o jej odczuciach i przyczyn, które na to wpłynęły.
Sophie zrobiła to zupełnie świadomie. Była w związku z mężczyzną ... ale w pewnym momencie jej życia, seks spełniał oczekiwania jej partnera, a nie jej. Stał się koniecznością, a nie radością w życiu. Odsunęli się od siebie, a Sophie odsunęła od siebie seks. Seks bez miłości nie miał dla niej sensu, a jej ciało nie czuło jego potrzeby, czy braku. Nie oznacza to, że stała się zimna i obojętna. Wręcz przeciwnie – kwitła, flirtowała, ale czerpała przyjemności z innych źródeł. Uwielbiała relaksujące kąpiele, czy masaże.

Wielu znajomych, którzy wiedzieli o jej decyzji, bardzo to dziwiło. Sophie stała się kontrowersyjną kobietą, bo jej zachowanie innym ludziom, patrzącym stereotypami, wydawało się nienormalne. Jak można tak sobie zrezygnować z seksu – okazało się, że można!
Niektórzy nie dowierzali, podejrzewając ją o skierowanie względów w kierunku kobiet, skoro odrzuciła mężczyzn. Zdarzył się jej nawet gorący podryw ze strony kobiety :) Jednak to nie o to chodziło.
Seks dla samego seksu przestał Sophie interesować i już. Trwało to wiele lat, kobieta dojrzała… aż w końcu spotkała Jego, tego jedynego. I wtedy wszystko się zmieniło, samoistnie….. Dłonie, usta odnalazły swoją drogę, a strach i niepewność zastąpiła rozkosz. Czasem warto czekać na takie chwile wiele lat…..

Biograficzna książka Sophie Fantanel pokazuje nam jak mocno tkwimy w świecie stereotypów i utartych standardów. Każde odstępstwo traktowane jest za dziwactwo, jest niezrozumiane i … nie szanowane. Nie wolno mieć własnego zdania, bo inni nie bardzo chcą je respektować. A odrzucić seks????!!! Kto tak robi? Otóż jak się okazało, kobieta była bardzo konsekwentna, a lata oczekiwań zaowocowały pięknym związkiem. Czasem warto poczekać, aż marzenia się spełnią niż zadowalać się półśrodkami...


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/06/sztuka-sypiania-samej-sophie-fontanel.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Sztuka sypiania samej

Ocena:
Autor:
Data:
Lektura lekka, bardzo "francuska", na jeden wieczór, o relacjach damsko-męskich, momentami w sumie smutna ...
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena