Koszyk 0
Opis:
Sztuka przetrwania to książka zarówno dla tych, którzy zdobywają pierwsze outdoorowe szlify, jak i doświadczonych badaczy dzikich ostępów. Dla zwolenników samotnych wypraw i amatorów zbiorowych wycieczek. Książka omawia podstawowe techniki przetrwania i zawiera mnóstwo szczegółowych porad, dzięki którym: * Pokonasz trudności terenu nawet w egipskich ciemnościach, * W najbardziej niesprzyjających warunkach wyśpisz się jak król, * Przetrwasz najpaskudniejszą burzę i największy upał ... * Odnajdziesz właściwy kierunek bez mapy czy kompasu, * Opatrzysz fachowo rany i urazy, * Rozpalisz ognisko bez zapałek, * Zdobędziesz jedzenie i wodę tam, gdzie wydawałoby się to niemożliwe, * Nie stracisz zimnej krwi nawet w najtrudniejszej sytuacji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rob Beattie
  • 2011
  • 0
  • 192
  • 206
  • 166
  • *, 9788324520442
  • 9788324520442
  • ZBCN7

Recenzje czytelników

Sztuka przetrwania

Ocena:
Autor:
Data:
Co zrobić gdy zabłądzimy w lesie czy chociażby jak dobrze zaplanować pieszą wyprawę, o czym pamiętać, co może uratować nam życie a co okaże się zupełnie bezużyteczne? Wszystko to i wiele wiele więcej pokrewnych tematów sprowadzających się w sumie do jednego czyli jak cieszyć się przygodą i szczęśliwie wrócić do domu znalazłam w książce pt. „Sztuka przetrwania”.
Przetrwać poza domem, z dala od cywilizacji nie jest łatwo, chyba, że wcześniej wpadnie nam w ręce książka taka właśnie jak ta ... ) Co w niej znajdziemy? Sporo cennych wskazówek posegregowanych w sensowne działy: Przygotowania, W drogę, Przymusowy postój, Kiedy zabłądzisz, Zdrowie, Schronienie, Ognisko, Pożywienie, Na wodzie, Wzywanie pomocy oraz W pigułce.
Bardzo lubię spacery po lesie i górskie wędrówki. Nigdy jeszcze nie zabłądziłam, nigdy też nie spotkały mnie większe niespodzianki. No może tylko gdy na szlak wszedł sobie spokojnie mały niedźwiadek, który na szczęście równie spokojnie poszedł po chwili dalej… Nikt jednak nie zagwarantuje mi, że zawsze będzie tak spokojnie. Myślę więc, że zważając na to warto skrupulatnie przygotować się do wyprawy a na pewno rady autora – doświadczonego miłośnika pieszych wypraw nam w tym pomogą.
Z lektury dowiemy się jak chociażby czytać mapę, odnajdywać kierunek, radzić sobie z urazami, przygotować nocleg pod gwiazdami, rozpalić ognisko, odnajdywać pożywienie, tropić zwierzęta, przewidywać pogodę czy odstraszyć niedźwiedzia. Przeczytamy też co zabrać na wyprawę tak by być w pełni przygotowanym na każdą ewentualność. Taka lista jest naprawdę rewelacyjną ściągawką i nie pozwoli nam o niczym zapomnieć.
Układ książki jest prosty a treść ogólnie przystępna. Tekst wzbogacają jednokolorowe ilustracje dzięki którym łatwiej np. opanować przydatną technikę wiązania węzłów. Oprócz tego sporo jest też kolorowych rameczek zawierających bardziej przydatne informacje. Na lewym boku każdej parzystej strony znajduje się też lista rozdziałów a wśród nich wyróżniony rozdział na którym akurat otwarta jest książka.
Mnie ta lektura jak najbardziej zainteresowała. Na pewno zaciekawi też każdego miłośnika pieszych wycieczek. Myślę, że warto zwrócić na nią uwagę ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena