Koszyk 0
Opis:
Prowadząc skromniejsze życie wzbogacasz swoją egzystencję. Współczesne społeczeństwo konsumpcyjne twierdzi coś innego? Nie wierz. Mieszkająca od wielu lat w Japonii Dominique Loreau przyjęła styl życia swojej przybranej ojczyzny. Jest on oparty na zasadzie "mniej znaczy więcej", stosowanej we wszystkich dziedzinach - od spraw materialnych po życie duchowe.
Mniej Więcej
  • Dominique Loreau
  • 2011
  • 2
  • 256
  • 204
  • 134
  • *, 97883-7554-2554
  • 9788375542554
  • ZA37I

Recenzje czytelników

Zmieniła mój sposób myślenia o tym, jak żyję i mieszkam

Ocena:
Autor:
Data:
Ta książka zainspirowała mnie do wprowadzenia zmian w moim życiu. Jej ujęcie wszystkich zasobów i prawdziwe zastanowienie się nad tym, co jest nam potrzebne, a co wyłącznie nabija kieszeń innych pomogło mi uporać się ze sporą ilością rzeczy niepotrzebnych a jedynie zajmujących moją uwagę. Poleciłam (lub sprezentowałam) ją kilku osobom i wszyscy mi za to serdecznie podziękowali.
Czy ta recenzja była przydatna?

Jestem lekko zawiedziona

Ocena:
Autor:
Data:
Treść książki lekko mnie zawiodła. Nie spodziewałam się kilku sformułowań tego samego zdania rozciągniętego i powtarzanego przez całe wydanie. Autorka ciągle właściwie pisze to samo, tylko inaczej parafrazuje swoje poprzednie wypowiedzi. Ogólny sens, czyli kupuj / używaj mniej można odnieść do każdego aspektu naszego życia i to właściwie byłoby streszczenie książki.
Nie zgadzam się z podejściem np ... do kosmetyków - oliwa z oliwek i gąbka w dzisiejszych czasach nie wystarczą do pielęgnacji ciała, kiedy zanieczyszczenie środowiska jest tak duże, że trzeba wspomagać się preparatami roślinnymi w walce np. z wolnymi rodnikami i przetarcie twarzy oliwką już nie wystarczy.
Tak samo podejście do zakupu wyposażenia domu / odzieży - kupować jak najmniej i jak najdroższe, bo za tym idzie wartość i trwałość. Niezupełnie ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości (chyba że w tej, której funkcjonuje autorka).
Ogółem książka zawiera mnóstwo idei i oklepanych frazesów, i myślę, że za taką cenę w księgarni dostępnych jest wiele ciekawszych pozycji. Treść nie wniosła niczego do nowego do mojego stanu wiedzy, ale myślę, że dla osób, które zaczynają temat minimalizmu może być przydatna jako wstęp lub ogólne nakreślenie ram poruszania się.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena