Koszyk 0
Opis:
„Sztuka cierpienia” to poruszająca opowieść o tym, jak nie poddawać się i walczyć o samego siebie. W trakcie lektury stajemy się świadkami prawdziwej przemiany autora: z narkomana w sportowca, który uparcie dąży do wyznaczonego celu. Zostawiając za plecami przeszłość, trafia do grona stu najlepszych uczestników triathlonu IRONMAN World Championship. Samobójcza próba podjęta w wię ... zieniu miała być dla niego ucieczką od siebie i świata – stała się początkiem zmian. Niemeyer odbija się od dna i zaczyna intensywnie ćwiczyć. Po opuszczeniu zakładu karnego zostaje trenerem osobistym, potem twardym zawodnikiem, który udowadnia sobie i światu, że nigdy nie jest za późno na odwrócenie losu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Shane Niemeyer
  • 2015
  • 238
  • 240
  • 161
  • 978837579-454-0
  • 9788375794540
  • ZCUC4

Recenzje czytelników

Zawsze jest czas na zmiany!

Ocena:
Autor:
Data:
Moja pierwsza recenzja na matras.pl i bardzo mocny tytuł - „Sztuka cierpienia” Shane’a Niemeyer’a. Przeglądając zapowiedzi mój wzrok przykuł tytuł, bardzo nowoczesna okładka i same pochlebne recenzje. Nie pozostało nic innego, jak książkę zamówić i zabrać się za czytanie!

Pokrótce autor przedstawia swoje życie od swojego dzieciństwa do czasów wydania książki, czyli roku 2014. Zaczyna się od nieudanej próby samobójczej, a kończy na udanych startach w triatlonie. Ale po kolei.

Shane ... bohater książki poszukując przyjemności życia i ucieczki od problemów w domu, m.in. z ojcem. Zaczyna staczać się po równi pochyłej. Ćpa, kradnie i pije. Jak stwierdza jednocześnie jest mu chwilowo bardzo przyjemnie, ale jednocześnie cały cholernie cierpi. Nagle coś się zmienia, zostaje aresztowany, osadzony. W więzieniu podejmuje nieudaną próbę samobójczą. Po niej czeka go rozprawa w sądzie. Dużą moc oddziaływania mają słowa sędziego po wyroku „Zatroszcz się o siebie młody człowieku, masz wiele do zaoferowania sobie i swojej rodzinie!”.

Ten moment, ale i wiele innych czynników (ale o tym w książce) prowadzą do tego, że autor podejmuje decyzję o zmianie. Bo jak stwierdza zmiana zawsze jest możliwa. Potrzeba tylko małych kroków i mierzalnych celi, tak by osiągnąć to, co postanowił. Oczywiście nie przychodzi mu to łatwo i bez wysiłku. Postanawia cierpieć w inny sposób...

Za jeden ze swoich celi stawia sobie zerwanie z nałogami. A po drodze trzeba jeszcze odbudować relacje z rodziną, zrzucić zbędne kilogramy, nabrać formy... ale i spłacić kredyt studencki. A gdzie tu starty w triatlonie?

Książkę czyta się momentami ciężko, autor postanawia bez owijana przedstawić, jakim człowiekiem był. Daleki jest jednak od tego by przedstawiać się zawsze, jak na spotkaniach AA, Jestem Shane alkoholik. Stwierdza, że nie można uciec od przeszłości, ale teraz buduje coś nowego, nowego człowieka.Powiem szczerze książka zrobiła na mnie duże wrażenie, ta część poświęcona zmianie, sprawia, że człowiek motywuje się do zmian, także w swoim życiu.Wiele rzeczy, Shane, zawdzięcza innym, temu, że dostał od nich pomoc we właściwym czasie. (stąd ok. 50 nazwisk w podziękowaniach z tyłu książki).

Czy miał tylko szczęście natknąć się na właściwych ludzi o właściwym czasie?

Jak dotarł tak wysoko? Jak to możliwe, żeby w wieku 28 lat, gdy w przeszłości nigdy nie biegał, choćby rekreacyjnie osiągać tak zawrotne wyniki?

I jak z kogoś kto potrzebował pomocy stał się coachem, który pomaga innym?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce, którą z dbałością o szczegóły wydało wydawnictwo Galaktyka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena