Koszyk 0
Opis:
Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody! Powieść z cyklu Z archiwów NUMA z Kurtem Austinem, najsłynniejszym obok Dirka Pitta bohaterem Cusslera. Rok 1943. Ocean Indyjski. Amerykański frachtowiec atakowany przez japońskie myśliwce znika z oczu nieprzyjacielskim pilotom w sercu gwałtownego sztormu - a wraz z nim jego tajny ładunek... Rok 1967, Jemen. Tajemniczy napastnicy atakują pustynną oazę i mordują rodzinę Beduinów. Ktoś jednak uchodzi z życiem... Rok 2012. Ocean Indyjski ... Troje naukowców z NUMA dokonuje niepokojącego odkrycia. Zaraz potem centrala traci z nimi kontakt... Kurt Austin i jego załoga rozpoczynają poszukiwania. Od pływającej wyspy na Malediwach, po podziemny kompleks pod piaskami arabskiej pustyni idą tropem niebywałego wynalazku i obłędnego planu, którego realizacja może oznaczać zmianę klimatu na Ziemi i śmierć milionów ludzi. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Clive Cussler, Graham Brown
 • 2012
 • 1
 • 336
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-4429-7
 • 9788324144297
 • ZAPPS

Recenzje czytelników

Sztorm

Ocena:
Autor:
Data:
Daaawno już nie miałam w ręku książek Cusslera, zapomniałam jak świetnie pisze. Cieszę się, że trafiłam na "Sztorm" - to doskonale napisany thriller przygodowy.
Najpierw czeka nas intrygująca historia z czasów drugiej wojny światowej związana z zaginięciem bez śladu amerykańskiego frachtowca z tajemniczym ładunkiem na pokładzie. Chwilę później zostajemy przeniesieni w lata 60-te do Jemenu, na pustynię, gdzie jesteśmy świadkami krwawej napaści na beduińską osadę ...
Aż w końcu lądujemy w roku 2012, gdzie śledzimy poczynania trójki naukowców z NUMA na Oceanie Indyjskim.
Czy te pozornie zupełnie różne wątki coś łączy? Czy da się jakoś powiązać? Pewnie! Czekają Was w tej powieści niezwykłe morskie przygody pełne intrygi i ciekawych wynalazków.

Ale kontynuujmy przerwany wątek.
Ekipa naukowców NUMA odkrywa na Oceanie dziwną plamę, zaczynają ją badać i nagle kontakt z nimi się urywa. Znaleziona zostaje łódź, bez załogi, ale ze śladami pożaru i dziwną substancją. Do zbadania sprawy NUMA oddelegowuje Kurta Austina, który zostaje przetransportowany na miejsce zdarzenia i wraz z ekipą rozpoczyna dochodzenie. Ślady prowadzą do niezwykłego wynalazku miliardera Marchettiego - do nanorobotów. Kurt rusza tym śladem i odwiedza go na jego pływającej wyspie Aqua-Terra. Marchetti jest wynalazcą i projektantem znalezionych nanorobotów, ale nigdy ich nie produkował. Kurt rusza kolejnymi śladami, które prowadzą go na pustynię, tymczasem Marchetti i ekipa NUMY wpadają w tarapaty. Ktoś usiłuje ich wyeliminować i zniszczyć wyspę.....
Temat beduinów znów powraca i czasy współczesne zazębiają się z maskarą z lat 60-tych. W efekcie Austin podążając na pomoc przyjaciołom trafia na dziwną wyspę, zupełnie nie z tych czasów, gdzie odkrywa dawne tajemnice.
Sprawy komplikują się. Czy Austinowi uda się wyjaśnić zagadkę nanorobotów, zapobiec niebezpieczeństwom i uratować ekipę? Oto jest pytanie!

"Sztorm" to bardzo obrazowy i niezwykle sugestywny thriller napisany w klimacie powieści przygodowej, pełen barwnych plenerów i ciekawych miejsc. Akcja toczy się w błyskawicznym tempie, a pozornie niezwiązane z sobą wątki zagajone na wstępie pięknie się splatają tworząc bardzo oryginalna fabułę. Wynalazki nowoczesne występują obok tajemniczego wynalazku z dawnych lat. Lata wojny przeplatają się ze współczesnością, a kultura amerykańska przeplata się z życiem na pustyni. Niezwykła wyspa na wodzie sterowana i budowana przez roboty stanowi przeciwieństwo pustynnych tuneli czy amerykańskich posiadłości. Sylwetki bohaterów są mocno nakreślone i skrajnie różne, co ubarwia całą powieść.
"Sztorm" to świetnie napisana książka, która pochłania czytelnika zupełnie i odrywa od rzeczywistości - serdecznie polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/01/sztorm-clive-cussler-graham-brown.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena