Koszyk 0
Opis:
Powieść Szmira przewrotnie zadedykowana "złemu pisarstwu", jest błyskotliwym, dowcipnym i niezwykle kunsztownym pastiszem stylów i konwencji występujących w brukowej prozie. Stanowi wyjątkową pozycję w twórczości Charlesa Bukowskiego, jest jego ostatnią powieścią. Oprócz zabawnej i parodiującej kryminał formy, czuje się jednak także powiew śmierci, bohater wyraża często swoje dekadenckie i pesymistyczne poglądy ... przeplatane niezwykle humorystycznymi i jak zwykle u Bukowskiego soczystymi dialogami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Charles Bukowski
  • 2014
  • 0
  • 204
  • *, 9788373924895
  • 9788373924895
  • ZBJZD

Recenzje czytelników

Szmira

Ocena:
Autor:
Data:
„Zawsze znajdzie się ktoś kto zepsuje ci dzień, a czasem całe życie.”

Belane to najlepszy detektyw w LA. Pewnie już każdy fan kryminałów byłby zachwycony, gdyby nie to, że skrót LA oznacza Lipną Agencję, nie zaś stolicę nocnego życia. On sam nie wierzy, że jest dobry w tym co robi. Zwyczajowo jego życie upływa na graniu na wyścigach, piciu alkoholu i marzeniach erotycznych dotyczących kobiet, których nigdy nie będzie miał. Jest dwukrotnym rozwodnikiem, który mieszka sam ... nie ma pieniędzy na czynsz, a nawet jego listonosz go nienawidzi. Tacy ludzie początkowo wzbudzają w nas współczucie, później jednak zaczynają tak irytować, że mamy ochotę go zabić.

Pewnego dnia dostaje dziwne zlecenie od niejakiej Pani Śmierć, która każe mu odnaleźć Celine’a. Nic bardziej mylnego. Mówi o Louisie-Ferdinandzie Céline’ie, który zmarł w 1961 roku. Tego samego dnia dostaje zlecenie na odnalezienie Czerwonego Wróbla, a także znalezienie dowodów na zdradę Ala Upka. Jego śledztwo traw bardzo długo. Wszyscy klienci są zadowoleni z jego usług, gdyż chcą jak najszybszego rozwiązania swych spraw. Ku zdziwieniu wszystkich lub zadowoleniu każdego Balene kończ sprawy.

Ponieważ jest tak nieporadny jak tylko może być pięćdziesięcioletni dwukrotny rozwodnik. Ku mojemu zdziwieniu udaje mu się rozwiązać wszystkie sprawy.

Jak już wspomniałam było to moje pierwsze spotkane z tym autorem. Pierwsze lecz nie ostatnie. Nie ostatnie, gdyż wielokrotnie miałam uśmiech na ustach. Były też momenty, w których odczuwałam ból życia. Działo się tak za sprawą pełnych prawdy życiowej zdań, które skłaniały mnie do zastanowienia się nad nim.

Zostawiam Was z jednym z nich:

„Wszyscy są popieprzeni. Nie ma zwycięzców. Nawet jeśli ktoś wygląda na zwycięzcę to tylko złudzenie. Wszyscy uganiamy się za czymś, a tymczasem nie ma nic.”

Po więcej wchodź:
https://nataliaplatosz.wordpress.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Bukowski

Ocena:
Autor:
Data:
Książka która wciąga oraz zadziwia czytelnika . Bukowski ukazał problem ludzi nieprzystosowanych , nieco odmiennych od reszty i nie chcących angażować się w sprawy społeczne. Zachwyca oraz uzależnia od świata Bukowskiego .
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena