Koszyk 0
Opis:
Rex i Rose mieli czworo dzieci. On, popijający fantasta, wierzył, że na pustyni znajdzie złoto i zbuduje
Kategorie:
Mniej Więcej
  • Jeannette Walls
  • 2006
  • 332
  • 83-247-0131-1
  • 9788324701315
  • L5597

Recenzje czytelników

Przejmująco prawdziwa, niekiedy przeraża, niekiedy wzbudza podziw, wzrusza. Styl prozy również wywołuje duże wrażenie

Ocena:
Autor:
Data:
Historie „z życia wzięte” lubi czytać prawie każdy. Nie każdy jednak potrafi opowiedzieć własne dzieje w taki sposób jak uczyniła to Jeannette Wells, nowojorska dziennikarka. „Szklany zamek” to przejmująca opowieść o rodzinie Wallsów, w której dorastała autorka wraz z trójką rodzeństwa. Jeannette, Lori, Brian i Maureen nie mieli łatwego dzieciństwa. Rodzina była ciągle w drodze, podróżowali zdezelowanym samochodem, mieszkali w ruderach, często cierpieli głód i poniżenie ... mimo to na swój sposób byli szczęśliwi. Dzieci nie miały zabawek, od małego musiały być samodzielne, zaradne. Trzyletnia Jeannette sama gotowała sobie parówki. Rodzice cenili wolność, swobodę, uciekali od rutyny, nudziło ich zorganizowane życie w okowach cywilizacji. Ojciec Rex był ekscentrykiem, marzycielem, poszukiwaczem złota, nie stronił od alkoholu. Projektował szklane zamki, ale nigdy nie zrealizował swych planów Matka Rose Mary miała artystyczną duszę, wolała namalować obraz, który, jak mówiła, przetrwa wieki, niż ugotować obiad, który zniknie w kwadrans. Dzieci Wallsów były jednak oczytane, inteligentne, w szkole przewyższały wiedzą rówieśników. Życie rodziny było ich wyborem, Mimo trudnych warunków i traumatycznych przeżyć, dzieciom udało się „wyjść na ludzi”. Silne więzy rodzinne przetrwały, chociaż rodzice woleli pozostać sobą niż złamać swoje zasady.
W opowieści Jeannette są zarówno przykre wspomnienia jak i piękne, śmieszne i straszne. Aż trudno uwierzyć, że można tak żyć jak Wallsowie.
„Szklany zamek” to rozliczenie autorki z przeszłością, z niezwykłą otwartością i wrażliwością opowiedziana, daleka od idylli rodzinna historia. Przejmująco prawdziwa, niekiedy przeraża, niekiedy wzbudza podziw, wzrusza. Styl prozy również wywołuje duże wrażenie. Warto przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena