Koszyk 0
Opis:
Trzymająca w napięciu powieść o nieznanym fotografie, który z narażeniem życia dokumentuje zniszczenia  Zamku Królewskiego w Warszawie. Druga wojna światowa w okupowanej Warszawie. Stanisław z narażeniem życia podejmuje niebezpieczną wyprawę do strzeżonych przez hitlerowską żandarmerię ruin Zamku Królewskiego. Dźwiga wielki, ciężki aparat fotograficzny ... aby na szklanych kliszach uwiecznić zniszczenia Zamku. Ale gdzie ukryć klisze, by nie wpadły w ręce wroga? Jak wykonać, to ważne zadanie? Pomagają mu przyjaciele Piotr i Krystyna. Czy uda im się uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa? Niektóre z tych szklanych tarcz przetrwały do dziś, znajdują się w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. O ich autorze prawie nic nie wiemy… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Maria Szypowska
  • 2015
  • 1
  • 280
  • 205
  • 130
  • 978837785-618-5
  • 9788377856185
  • ZCWFL
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Maria Szypowska to polska pisarka, autorka takich książek jak "Wiadro pełne nieba", "Powrót Julii" czy "Niezwykłe dzieje warszawskich organów Wurlitzera". W czasie II wojny światowej należała do Szarych Szeregów. Oprócz pisania powieści zajmuje się też literaturą dziecięcą oraz przekładami z innych języków.

"Szklane Tarcze" to powieść historyczna rozgrywająca się podczas II wojny światowej w Warszawie ... Głównym wątkiem książki jest odważna wyprawa Stanisława do ruin Zamku Królewskiego. Celem dokładnego sfotografowania. Chce on aby przyszłe pokolenia pamiętały o tak ważnym elemencie polskiej historii. Zamek w tamtym okresie był pilnie strzeżony przez Niemców i nikomu nie wolno się było do niego zbliżyć. Oprócz konspiracyjnych działań Stanisława i jego przyjaciół w książce znajduje się wiele opisów życia codziennego Warszawiaków żyjących w ogarniętym wojną mieście.

Książka jest wciągająca, akcja rozwija się bardzo dynamicznie do samego końca utrzymuje w napięciu.

Istnieje wiele pozycji o II wojnie światowej jednak "Szklane Tarcze" wyróżniają się lekkim i nieskomplikowanym opisem bardzo trudnych i poważnych zagadnień. Moim zdanie "Szklane Tarcze" to książka zdecydowanie warta polecenia.

Polecam tę książkę nie tylko młodzieży według mnie nie jeden dorosły da się urzec tej historii.
Tropicielka, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena