Koszyk 0
Opis:
Nowa powieść autora bestsellerowej "Hinduskiej miłości". Niezwykła historia zwykłej kobiety, poślubionej Indiom. Oparta na faktach powieść o życiu Sonii Gandhi oraz rodziny Nehru i Gandhi. W 1965 roku dziewiętnastoletnia włoska studentka Sonia Maino poznaje w Cambridge młodego Hindusa Rajiva Gandhiego. Ona pochodzi ze skromnej rodziny spod Turynu. On należy do najbardziej wpływowego rodu Indii. Zakochana Włoszka porzuca własny świat, aby wtopić się w nową ojczyznę - cudowne ... choć wstrząsane konfliktami Indie. Przeżyje tam wspaniałe chwile, lecz także wielkie osobiste tragedie. Jej siła, uczciwość i zaangażowanie sprawią, że stanie się ucieleśnieniem nadziei ogromnego narodu, "cesarzową" kraju, gdzie za władzę niekiedy trzeba zapłacić życiem, a przeznaczenie wciąga do świata polityki ludzi, którzy nigdy nie mieli takich ambicji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Javier Moro
  • 2011
  • 598
  • 200
  • 125
  • 978-83-7799-033-9
  • 9788377990339
  • ZACRV

Recenzje czytelników

Wielki świat polityki

Ocena:
Autor:
Data:
Nazwisko Javier Moro kolejny raz przyciągnęło mnie jak magnes. Gdy tylko dowiedziałam się, że w Polsce wydano następną książkę to zapałałam chęcią jej posiadania. Muszę kiedyś skonfrontować wersję oryginalną z polską, tak z czystej ciekawości.
Poprzednia powieść tego autora (“Hinduska miłość) zabrała mnie w podróż do bajkowych Indii, pełnych przepychu i bogactwa. To była piękna książka, dzięki której przeniosłam się do zupełnie innego świata, poznałam kolejne oblicze orientalizmu ... I właśnie wszystko to sprawiło, że z przyjemnością spędziłam czas ze “Szkarłatnym sari”.

Na okładce zapewniano mnie, że poznam losy Sonii pochodzącej z niezamożnej, włoskiej rodziny, która wychodzi za mąż za bogatego młodego chłopaka z Indii. Od razu skojarzyłam ten motyw z wcześniejszą powieścią. Jedyna różnica to taka, że w “Hinduskiej miłości” młoda kobieta Hiszpanka za męża pojęła maharadżę. Pomyślałam: “pewnie nic nowego mnie nie spotka”, ale. Ale właśnie… już po paru pierwszych stronach odkryłam, że to było mylne wrażenie.

Zostałam uraczona ciekawą i smakowitą historią o rodzie Nehru-Gandhi opartą na faktach. Do tej pory nie miałam okazji dowiedzieć się więcej na temat polityki prowadzonej w Indiach, a i też specjalnie się tym nie interesowałam. Jednak za długo z tym zwlekałam. Dobrze, że udało mi się naprawić ten błąd.

Polityka Indii- przynajmniej ta opisana przez Javiera Moro- nie różni się niczym od tego, co się dzieje na świecie. Ten świat jest tak samo brudny, zakłamany, pełen korupcji, nienawiści i dołków kopanych pod jednymi przez drugich jak w innych częściach naszego globu ziemskiego. A przez to wydaje się być taki rzeczywisty i prawdziwy. I niestety a może stety wciąga jak narkotyk (zarówno czytelników jak i bohaterów), nie można przestać. Zżyłam się z postaciami, z napięciem śledziłam losy indyjskiej pani premier Indiry Gandhi, później jej syna Raijva, który musiał podjąć się kierowania krajem, mimo iż to zajęcie i odpowiedzialność nigdy nie były jego marzeniem.

Oprócz polityki czytelnik ma okazję poznać odrobinę tradycji indyjskich, życia w biednych Indiach, przepychu w jakim żyją osobistości na wysokich stanowiskach. Ten klimat, tysiące kilometrów dzielące działają na wyobraźnię odbiorców. Jestem zauroczona Indiami i pewnie sięgnę jeszcze po książki o tej tematyce.

Jest to dla mnie pozycja do delektowania się i do powracania, by przypomnieć sobie losy bohaterów, od których zależy funkcjonowanie całego kraju. Za każdym razem pewnie odkryje się coś nowego. I na pewno nie jest to nudna książka historyczna z suchymi faktami. To całkowicie coś innego niż fakty, to powieść o uczuciach, wartości rodziny i polityce, która jest na pierwszym planie- od pokoleń- w rodzinie Gandhi. Polecam, bo czasem warto poznać obcą dla nas kulturę, która wielu już zainteresowała i zainspirowała do tworzenia fascynujących historii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena