Koszyk 0
Opis:
Wzruszająca i zabawna powieść obyczajowa o szóstce kobiet, powiązanych rodzinną tajemnicą. Grażyna, lat 60 lat, zmaga się z duchami PRL-u. Milena, lat 19, nie umie żyć bez fejsa. Są jeszcze: Alicja, niepokorna poetka Solidarności, Elżbieta emigrantka, Martyna z korporacji, Agnieszka, walcząca z mężem tyranem. Sześć sióstr, które się nie znają. Każda żyje w innej Polsce. Co je łączy? Tęsknota za miłością, zagadka testamentu ojca, niezgoda na świat, w jakim żyją. Wspomnienia ... Godzina milicyjna w stanie wojennym, lalka Barbie za szybą Pewexu, "Barka" śpiewana przez pokolenie JP2, kłótnie pod krzyżem smoleńskim. Kim byłyby dziś, gdyby nie wydarzenia z przeszłości, gdyby nie brak ojca? A może dopiero teraz nadchodzi ich czas? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Małgorzata Szyszko-Kondej
  • 2014
  • 370
  • 215
  • 135
  • Leniwa niedziela
  • 978-83-7943-643-9
  • 9788379436439
  • ZBFHW

Recenzje czytelników

Świetna na lato... i nie tylko!

Ocena:
Autor:
Data:
Lekka, pogodna, ale nie banalna. Obok spraw zwykłych - miłości, przyjaźni, pragnień i relacji międzyludzkich - porusza też trudne tematy, zwłaszcza te, dotyczące Polski, spraw PRL-u, obecnej rzeczywistości.

Książka napisana w sposób niezwykle plastyczny. Czytajac ma sie wrażenie, że możemy wręcz powąchać czy posmakować tego, co widzą/jedzą itd. bohaterki. Po prostu magicznie przenosi do ich realiów. Mnie zainteresowały przede wszystkim bohaterki, ich psychika, pragnienia ... ale też łącząca je tajemnica trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

Bardzo dobra lektura na lato i nie tylko. Rekomenduję z całego serca!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść Małgorzaty Szyszko-Kondej "Sześć córek"jest książką o kobietach i dla kobiet podobnie, jak pozostałe pozycje z cyklu "Leniwa niedziela".Autorka opisuje losy tytułowych sześciu kobiet w różnym wieku, których łączy wspólny ojciec.Latami nic o sobie nie wiedzą.Spotykają się dopiero na pogrzebie ojca, w którym uczestniczą wraz ze swoimi bliskimi.Kolejnym spotkaniem jest odczytanie testamentu u notariusza ... Przed śmiercią ojciec pisze do każdej ze swoich córek list i zleca im zadania do wykonania. Autorka powieści opisuje losy swoich bohaterek."Sześć córek" jest opowieścią o problemach kobiet w różnym wieku na tle wydarzeń, które miały miejsce w naszym kraju (strajki, powstanie Solidarności, stan wojenny, kłótnie przy krzyżu smoleńskim).Autorka splata umiejętnie wątek obyczajowy z faktami historycznymi.
Książkę pochłonęłam jednym tchem. Powinna zainteresować panie zarówno dwudziestoletnie, jak i te trochę starsze.Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena