Koszyk 0
Opis:
Szepty gwiazd - to powieść o miłości, bolesnych rozstaniach, trudnych wyborach, nowych, nie zawsze łatwych związkach, ale i o nadziei. Ukazuje złożone losy grupy bohaterów, przeważnie trzydziestokilkulatków, zmagających się z problemami życiowymi. Na początku wydaje się, że ich losy tworzą odrębne wątki, okazuje się jednak, że łączy ich znacznie więcej niż mogliby się spodziewać.
Mniej Więcej
  • Anna Łajkowska
  • 2015
  • 1
  • 352
  • 206
  • 135
  • 978-83-7855-103-4
  • 9788378551034
  • ZBPQX

Recenzje czytelników

Bardzo mi się podobało

Ocena:
Autor:
Data:
"- Czy ty też uważasz, że jestem egoistą?
(...) Jesteś. Każdy jest - odpowiedziała bez zastanowienia. - Od tego się zaczyna, inaczej człowiek nie byłby normalny...".

Wszyscy chcemy kochać i być kochani. Szukamy swojego szczęścia, błądząc po omacku, ale prawda jest taka, że na naszych potknięciach cierpią również inni. Doskonale widać to po bohaterach powieści Anny Łajkowskiej. Gdy małżeństwo Agaty się rozpada, z wyrwą w sercu zostają ona i dziecko ... a mąż układa sobie życie z nową partnerką. Konrad rozpacza po nagłej śmierci Małgosi, Grażyna próbuje realizować się zawodowo, chociaż Olek jest temu przeciwny. Za każdym z tych imion kryje się osobna historia. Za każdym próby, pomyłki i osamotnienie.

Szepty gwiazd są fikcją, ale bliską rzeczywistości. Myślę, że w poszczególnych bohaterach, każdy odnajdzie jakąś cząstkę siebie, a ich trudności staną się dla nas podporą.

Ile jest prawdy w przytoczonym we wstępie fragmencie? Czy powinniśmy trwać na siłę w nieudanym związku, czy może nie patrząc na konsekwencje, podejmować starania i budować rodzinę od początku?

Szepty gwiazd ujęły mnie sposobem prezentacji bohaterów i tym, że żadne z nich nie jest czarno-białe. Mało który pisarz to potrafi, lecz Anna Łajkowska stworzyła napięcie, uchwyciła chemię, zauroczenie, strach i miłości, przed którą bohaterowie się wzbraniają.

Zaskakująca lektura po której spodziewałam się raczej prozy dla młodzieży, niż opowieści o priorytetach i tym, co jest w życiu ważne. Bardzo mi się podobało.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Baśniowa

Ocena:
Autor:
Data:
Grudzień. Zima, pada śnieg. Ludzie wszędzie gdzieś śpieszą. W tym wszystkim spotykamy kilka osób, których życie jest na zakręcie i być może całkowicie się zmieni. Poznajcie Agatę, Jacka, Dorotę, Jagodę i Witka. Czy coś ich ze sobą łączy?

Anna Łajkowska to absolwentka polonistyki oraz marketingu i zarządzania. Jest nauczycielką, żoną i matką. Jest autorką bestsellera ,,Pensjonat na wrzosowisku”.

Kolejny raz wydawnictwo Damidos zachwyca mnie okładką. Są one naprawdę dobrze przemyślane ... cieszą oko czytelnika. Widzimy na niej dwie postacie jakby przybliżające się do pocałunku. Kto to jest? Tego nie wiemy, ponieważ poznajemy wielu bohaterów.

Na początku myślałam, że nic ich ze sobą nie łączy. Z każdą kolejną kartką odkrywałam, że jest odwrotnie, że stykają się ze sobą. Książka jest niezwykle życiowa. Pokazuje zwyczajne, codzienne problemy, które mogą dotyczyć nas, naszych rodzin i sąsiadów. Odkryjemy tu próby zastanowienia się jak wygląda prawdziwa miłość, zdrady i rozstania, matka, która nie ma czasu dla siebie i na swoje pragnienia.

Czujemy się jakby bohaterowie żyli blisko nas, ich problemy i odczucia są tak realistyczne, z każdym moglibyśmy się z powodzeniem utożsamić. Wszystko to napisane delikatnym i prostym językiem, eterycznym jak płatki śniegu. Klimat tej powieści to zatłoczone miasto przed świętami. Każdy gdzieś pędzi, zapomina o drugim człowieku w czasie kiedy właśnie powinno być odwrotnie. Ta książka jest niezwykle nostalgiczna, ale nie smutna. Daje nadzieję na lepsze jutro.

Czyta się ją bardzo szybko. Dzięki niej oderwałam się od własnych problemów, a przez chwilę żyłam sprawami bohaterów. Piękna opowieść, balsam dla duszy. Serdecznie was zachęcam do przeczytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena