Koszyk 0
Opis:
Drobny gest wystarczy, aby zmienić świat i nas samych na lepszeHope (Nadzieja) jest młodą, ambitną dziennikarką, prawdziwą dumą swojej adopcyjnej mamy. Marzy o napisaniu reportażu, który przyniesie jej wielką sławę. Zafascynowana fenomenem tajemniczych podarunków, które otrzymują ludzie w potrzebie, rozpoczyna prywatne śledztwo.Rozwiązując zagadkę, Hope przekona się, ż ... e uczynione dobro zawsze do nas wraca w najbardziej niespodziewanym momencie. Przeżyje wspaniałą przygodę - spotka cudownych ludzi i zrozumie, że dla osiągnięcia własnych celów nigdy nie można wykorzystywać zaufania drugiej osoby.Przepiękna, wzruszająca książka, która zainspirowała miliony Amerykanów do dzielenia z bardziej potrzebującymi. Przeczytaj i przyłącz się do wielkiej wspólnoty pomagania. Tak, aby kiedyś ktoś pomógł również Tobie…Przepięknie napisane. Wierzę, że ta nowa tradycja zmieni życie wielu osób.Richard Paul Evans, autor Stokrotek w śniegu i Obiecaj mi Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAM
  • twarda
Mniej Więcej
  • Jason F. Wright
  • 2015
  • 168
  • 200
  • 130
  • 97883277-0155-8
  • 9788327701558
  • ZCWV7

Recenzje czytelników

Warto pomagać

Ocena:
Autor:
Data:
Louise Jensen-samotna sprzątaczka w średnim wieku znajduje niespodziewanie pod stolikiem w restauracji nowo narodzoną dziewczynkę zawiniętą w poplamiony kocyk z dołączoną anonimową karteczką od mamy noworodka, w której pisze, że nie może zająć się córeczką, ale bardzo ją kocha i kiedyś znów ją przytuli. Pomimo śledztwa nie udaje się znaleźć biologicznej matki i malutka Hope (Nadzieja) zostaje z Louise.
Dziewczynka rośnie otoczona opieką i miłością opiekunki. Dobrze się uczy ... a szczególne zdolności wykazuje do pisania artykułów i wypracowań. Sama opracowuje biuletyn informacyjny, który rozsyła systematycznie nauczycielom, znajomym i koleżankom, a także prenumeratorom w kilku stanach USA i Kanady. Po ukończeniu szkoły doskonale wie co chce robić w życiu i bez problemów dostaje się na staż do ,,Daily Record", gdzie zdobywa doświadczenie i kolejne szczeble kariery już jako pełnoetatowy pracownik.

Louise jest niezwykle dumna z córki. Każdy jej profesjonalny artykuł opublikowany w gazecie oprawia i wiesza na ścianie w małym mieszkaniu. Euforia związana z sukcesami zawodowymi Hope zostaje jednak przygaszona wiadomością, że Louise ma raka jajników. Wkrótce po operacji umiera.
,,Ich dusze pożegnały się w milczeniu. Delikatna pierś Louise poruszała się coraz wolniej, aż w końcu całkowicie znieruchomiała. Hope przyglądała się, jak jej mama przechodzi w spokojnym śnie z jednego świata do drugiego."

Dwudziestotrzyletnia Hope zostaje sama. W dzień Wigilii ktoś włamuje się do jej mieszkania i kradnie pieniądze oraz wartościowe rzeczy. Dziewczyna czuje, że oprócz przedmiotów skradziono jej coś bardziej cennego - bezpieczeństwo. Po włamaniu ktoś podrzuca jej słoik z drobnymi monetami, dzięki którym może przeżyć do kolejnej wypłaty wynagrodzenia. Słoik bożonarodzeniowy nie daje jej spokoju i zaczyna poszukiwania, by wyjaśnić jego zagadkę. Kto go podarował? Dlaczego właśnie jej? Wkrótce odkrywa, że kilka innych osób przeżyło podobną historię.

,,Szczęście do wzięcia" to niewielkich rozmiarów książka, napisana prostym językiem, ale zawierająca jakże ważne przesłanie. Samotna Hope przy okazji prowadzonego śledztwa odkryje czym jest rodzina i przyjaźń, a także nauczy się, że nie wolno wykorzystywać czyjegoś zaufania do osiągnięcia własnych celów. Zrozumie, że czasem niewielki gest może mieć ogromny wpływ na czyjeś życie.

Więcej na : http://magiawkazdymdniu.blogspot.co
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Podziel się dobrocią serca

Ocena:
Autor:
Data:
Są książki, które potrafią zawładnąć sercem człowieka. Takie, które czyta się, by poczuć, jak świat jest dobry i pełny miłości. Są powieści, które poruszają najczulszą strunę ludzkiej duszy i budzą tęsknotę za rajem. W końcu inspirują do czynienia dobra, nie takiego wielkiego, ale tego na nasze możliwości, niepozornego, jak ziarnko gorczycy, z którego wyrasta ogromne drzewo. Dobre uczynki dojrzewają. Nie wiemy, czy jednym zwykłym i prostym gestem, nie zmieniliśmy czyjegoś życia ... czy nie zapoczątkowaliśmy czegoś, co przekroczy nasze najśmielsze wyobrażenia.

Życie pisze czasami najbardziej niewiarygodne scenariusze. Louise Jensen pewnego dnia podczas kolacji w restauracji znajduje niemowlaka. Ta pełna serdeczności i dobra, ciężko pracująca kobieta, bez wahania postanawia zaopiekować się porzuconą dziewczynką i stworzyć jej dom. Hope dorasta zatem w atmosferze przepełnionej miłością, ciepłem i troską. Ponad wszystko marzy, by zostać znaną i czytaną dziennikarką, a że pisanie jest dla niej jak oddychanie, jest na dobrej drodze. Od najmłodszych lat wkłada wiele wysiłku, by zrealizować swoje pragnienie. W końcu dzięki ciężkiej pracy udaje się jej najpierw dostać na staż, a potem awansować w „Daily Record”.

Atmosferę radości z sukcesów zaburza choroba matki. Po walce z rakiem Louise umiera. Zrozpaczona i pogrążona w smutku dziewczyna szuka ukojenia w pracy. Gdy w wigilię, która jest dla niej szczególnie ciężka, młoda dziennikarka zostaje okradziona, jest bliska rozpaczy. Ktoś jednak zostawia jej tajemniczy prezent – słoik wypełniony banknotami i monetami. Wzruszona tym gestem, pragnie odnaleźć ofiarodawcę, a gdy okazuje się, że słoików było więcej, Hope postanawia napisać artykuł, który będzie przepustką do jej kariery. Odwiedzając tych, którzy podobnie jak ona dostali niezwykły dar, w końcu trafia do rodziny Maxwellów. Nim jednak kobieta pozna sekret słoików, przekona się, że istnieją ludzie tak ciepli i serdeczni, że potrafią stworzyć dom każdemu, kogo spotkają na swojej drodze. Bohaterka pozna odpowiedzi nie tylko na nurtujące ją pytania, ale również na te ważniejsze, których sobie nigdy nie zadawała. Jak zakończy się historia Hope? Czy dzięki rozwikłaniu tajemnicy słoików uda się jej osiągnąć zamierzony cel i zostać znaną dziennikarką? Czy przyjaźń z rodziną Maxwellów da jej namiastkę rodzinnego ciepła?

Książka Jasona F. Wrighta dogłębnie mnie wzruszyła. Przepełniona ciepłem, czułością i miłością była idealną lekturą na zimne, jesienne dni. Autor przedstawił czytelnikom nie tylko poruszającą i piękną historię pisaną świetnym językiem. Stworzył też niesamowitych bohaterów, których nie sposób nie pokochać. Pokazał siłę dobra i zwrócił uwagę na to, co w życiu najważniejsze. Uświadomił jak ze zwykłej tradycji narodziła się wspaniała idea pomocy innym. Jak dziecięce spojrzenie wzbogaciło życie wielu osób i sprawiło, że postanowili oni dać z siebie coś więcej, okazać życzliwość drugiemu człowiekowi. Mówi się, że wszystko co robimy do nas wraca i tak jest. Czytając „Szczęście do wzięcia” przypomniał mi się film „Podaj dalej” i pomyślałam, że też chcę mieć udział w takim przedsięwzięciu. Chcę dawać dobro, które pójdzie w świat, bo jak wspominałam, nawet najdrobniejszy gest może dać początek wielkiemu dziełu. Powieść amerykańskiego autora urzekła mnie swoim klimatem, niezwykle pozytywnym przesłaniem oraz dopracowaniem krótkiej historii, którą po prostu trzeba przeczytać!!! Bo każde serce zasługuje na to, by stopnieć przy tej małej książeczce i by dojść do głosu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena