Koszyk 0
Opis:
Oszust poszukujący prawdy. Minister, który może stracić wszystko. Oficer policji David Sarac odpowiada za kontakty z informatorami. Do jego zadań należą rekrutacja i opieka nad tajnymi źródłami informacji. Na co dzień ucieka się do manipulacji, łapówkarstwa i zastraszania. Dopóki osiąga wyniki, nikt nie zadaje mu pytań. Pewnego dnia wszystko się jednak zmienia…  ... Kiedy w wypadku samochodowym traci pamięć, a wraz z nią kontrolę nad rozbudowaną siatką oszustw i kłamstw, staje się łatwym celem dla wszystkich, którzy chcą zyskać dostęp do jego tajemnic.  Aby ochronić siebie i swoje kontakty, musi odnowić znajomość z bardzo niebezpiecznym człowiekiem. Okazuje się, że wiele osób, działających po obu stronach prawa, jest gotowych, nawet za cenę życia, poznać prawdziwą tożsamość przestępcy… Szczątki pamięci to pierwsza książką w serii. Powieść została sprzedana do ponad 20 krajów, a wytwórnia filmowa Lionsgate produkuje amerykański serial telewizyjny, oparty na wszystkich częściach cyklu. Anders de la Motte  – były policjant i dyrektor ds. bezpieczeństwa. Jeden z nagłosniejszych autorów thrillerów. Napisał popularną trylogię [geim], [buzz] i [buble], przetłumaczoną na prawie trzydzieści języków. W 2010 roku otrzymał nagrodę Szwedzkiej Akademii Autorów Kryminałów za debiut roku.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anders de la Motte
  • 2015
  • 1
  • 448
  • 210
  • 135
  • 978-83-7554-869-3
  • 9788375548693
  • ZCGOH

Recenzje czytelników

REWELACJA

Ocena:
Autor:
Data:
Andres De La Motte zasłynął trylogią o przygodach 30 letniego życiowego obiboka Henrika HP Petterssona. Już wówczas wiedziałam, że szwedzki pisarz, były policjant oraz dyrektor ds. bezpieczeństwa aspiruje do miana jednego z najzdolniejszych twórców kryminału. "[Geim]"," [Buzz]", "[Bubble]" głęboko zapadły mi w pamięć, więc tym bardziej wielka była moja radość, gdy Wydawnictwo Czarna Owca wydało najnowszą powieść pisarza, pt:"Szczątki pamięci" ... Jak nietrudno się domyślić po tytule można podejrzewać, że cały zarys fabuły będzie opierał się na gorącym pomyśle, jaki jest wykorzystywany gęsto i często w motywach literackich jak i filmowych. Głównym bohaterem jest oficer policji, David Sarac . Mężczyzna odpowiada za przeprowadzenie rekrutacji oraz pełnienie opieki nad informatorami. David Sarac aby wypełniać swoje służbowe obowiązki podejmie się nawet nie do końca legalnych metod. Manipuluje, zastrasza, przekupuje oraz nie boi się niczego. Mozę się pochwalić dużymi sukcesami. Do czasu... Bohater ulega wypadkowi samochodowemu. Samochód wpada na betonową zaporę, a bohater uchodzi z życiem, z cudem. David traci pamięć, ale nie całkowitą. W jego mózgu robi się "szufladka" , w której mężczyzna zgromadził wszystkie informacje dotyczące jego pracy. I to do niej sam bohater nie ma dostępu. I nagle, niespodziewanie każdy zaczyna się interesować i wkraczać na grunt zawodowy bohatera. Wydział wewnętrzny zaczyna prowadzić swoje dochodzenie. Zwiększa się zainteresowanie informatorem, tzw. Janusem, którego David kompletnie nie pamięta. David gromadził informacje w tajemniczej teczce, która niespodziewanie "robi się" pusta. Dlaczego? A czy koledzy z pracy, którzy chcą za wszelką cenę chronić przyjaciela robią to bezinteresownie? A może także mają w tym działaniu jakiś ukryty interes? Muszę przyznać, że "Szczątki pamięci, Andresa De La Motte zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Wiedziałam, że autorowi uda się stworzyć interesującą oraz oryginalną fabułę. Wiadome jest, że nie tak łatwo w literaturze wymyślić coś nowego, a jednak pisarzowi się to udało. Od pierwszych stron powiało świeżością. Książka bardzo mi się spodobała. Cieszy mnie fakt, że jest to pierwsza cześć, a kontynuacja nastąpi już niebawem. Język, który niezmiennie stosuje Andres De La Motte jest na tyle przystosowany do czytelnika , ze mimo szybko toczącej się akcji oraz szybszego bicia serca czyta się tę pozycję bardzo szybko. Największym plusem są oczywiście kreację bohaterów. Oczywiście od razu polubiłam Davida Saraca i mu kibicowałam. Co najistotniejsze, to to, że przy czytaniu nie można się nudzić .Rola pamięci , istota tożsamości czy wpływ rożnych przeżyć i czynników na życie bohatera jest tak ubrane w słowa, że można czuć tylko potrzebę czytania. Zakończenie pierwszej części jest niejednoznaczne oraz otwiera furtkę do kolejnej. Ja już czekam. Polecam.

www.figlarneczytanie.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Szczątki pamieci

Ocena:
Autor:
Data:
Anders de la Motte stworzył kolejną oryginalną i tajemniczą historie, która przykuwa czytelnika do fotela. Ja jestem pod wrażeniem jego pomysłowości i umiejętności budowania napięcia. Akcja powieści rozwija się bardzo dynamicznie, a autor skutecznie zwodzi nas i podsuwa mylne tropy. W tej powieści nic nie jest oczywiste i proste, przyjaciele okazują się wrogami, a tajemniczy Janus…. no właśnie tego Wam nie powiem :) David Sarac musi walczyć z czasem, własnym zdrowiem i otaczającymi go ludźmi ... Niektórzy mają wiele do stracenia, dlatego policjant musi być bardzo czujny, a utrata pamięci mu w tym nie pomaga….

„Szczątki pamięci” to znakomity thriller, doskonale napisany i niezwykle tajemniczy. Przyznam, że czuję niedosyt i z niecierpliwością będę czekała no kontynuację!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/03/szczatki-pamieci-anders-de-la-motte.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena